Nie ma żadnej bomby…

Jestem zdruzgotany widokiem służb prowadzących ewakuację budynków, w tym szpitali, w całej Polsce. To coś potwornego, że anonimowy pajac może zrobić takie zamieszanie fałszywymi alarmami. Tak, fałszywymi, ktoś do jasnej ciasnej wierzy, że podłożył chociaż jedną, prawdziwą bombę?!

Policja ustala sprawcę całej szopki. Co ciekawe, oprócz szpitali ewakuowane są prokuratury, kto wie czy to zwykły świr, czy ktoś, kto tylko odwraca uwagę od innego działania? W każdym razie zaangażował gigantyczne siły do rozwiązywania nieistniejącego problemu pokazując absurd istniejących procedur.

Proszę się zastanowić, po co ktoś miałby uprzedzać o tym, że „w budynku jest bomba”? Jeżeli chce przeprowadzić zamach, to po co uprzedza? Jeżeli chce zapobiec zamachowi, to dlaczego anonimowo i dlaczego nie wskazuje gdzie dokładnie jest bomba zmuszając służby do szukania ładunku (którego oczywiście nie ma)? Takie anonimy należy ignorować, bo w innym wypadku paru świrów wysyłających maile z Kamczatki albo Grenlandii może paraliżować cały kraj. Co gorzej, ewakuacja szpitali, narażenie zdrowia i życia pacjentów to nie jest skutek samego maila, tylko chorej reakcji na anonim.

Komentarze

komentarzy

2 Komentarze

 • Piotr 26 czerwca 2013 Odpowiedz Author

  Za interia.pl: „Mamy do czynienia ze skrajną nieodpowiedzialnością i rodzajem takiego idiotyzmu na wielką skalę – mówił szef MSW”
  Najwyraźniej o sobie i o swoich ludziach mówił. Trzeba być skrajnie nieodpowiedzialnym idiotą, żeby z powodu anonimu o takiej treści, jakie rozesłano wczoraj, ewakuować np. dziecko w inkubatorze.

 • Yeri 2 lipca 2013 Odpowiedz

  Chyba ktoś zaczął czytać Twojego bloga i dzięki temu zaczął logicznie myśleć:
  http://www.krosnocity.pl/wiadomoci/kronika-kryminalna/falszywy-alarm-bombowy-w-szpitalu-pacjenci-bez-ewakuacji.html

  Nie powinni tylko tylu służb na nogi stawiać, wystarczyłoby tylko zacząć szukać dowcipnisia. Ale postęp już jest, i to duży.

 • Piotr 2 lipca 2013 Odpowiedz Author

  Tia…niestety w szukaniu sprawcy tych masowych alarmów nie ma postępów. 2 niesłusznie zatrzymanych już puścili. Trzeciego jeszcze trzymają, ale to się coś nie klei. Najwyraźniej była to akcja kogoś dobrze przygotowanego i pomysłowego, a nasi milicjanci z Sienkiewiczem na czele potrafią tylko biegać za nieistniejącymi bombami. Co gorsza nie brak wystraszonych ludzi, którzy twierdzą, że TRZEBA na takie anonimy reagować i ewakuować ludzi bo „bo by było jak by było?!”

 • Mitz 3 lipca 2013 Odpowiedz

  Zakładając że sprawca incydentu posiada choćby krztynę umiejętności i poświęcił godzinkę lub dwie, nie ma w zasadzie możliwości wykrycia źródła emaili i kompetencje policji są bez znaczenia. Niezła analiza tematu jest na niebezpieczniku.

 • Yeri 3 lipca 2013 Odpowiedz

  O, witaj Mitzu, co Cię na treningu wczoraj nie było??

  Hauer, ja wiem, że płaczą o szukanie bomby i ewakuacje, a szukanie sprawców to ciężka sprawa, ale pierwszy krok w dobrą stronę już ktoś zrobił. jak się nie będzie reagować, to i nie będzie trzeba nikogo ścigać.

 • Kato 4 lipca 2013 Odpowiedz

  Siemanko 🙂
  Celnie Piotr, ale mi jeszcze jedno przyszło do głowy, jakby tak w dobie dzisiejszej dostępności komunikacyjnej zgadało się np. 200 zorganizowanych wywrotowców, a nie 2, czy 3 półdebili? Destabilizacja i paraliż całego kraju?
  W bardzo dziwnym świetle to stawia gotowość rządzącego reżimu na takie przypadki. Na wiele, wiele innych zresztą niestety też…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook