Krosno: „rażące naruszenie prawa”

„Bezczynność z rażącym naruszeniem prawa” – to cytat z orzeczenia Sądu Administracyjnego w Rzeszowie w sprawie o nieudzielenie odpowiedzi na wniosek o informację publiczną. Sprawę z naszym Prezydentem wygrał Portal Załęże w gminie Osiek Jasielski.

Grafika portalu zaleze.com, który wygrał z prezydentem Krosna w WSA w Rzeszowie
Grafika portalu zaleze.com, który wygrał z prezydentem Krosna w WSA w Rzeszowie

Ostatnio na ulicy jestem zaczepiany przez osoby, które pytają o to „jak Twoja sprawa?”, czyli pytają o skargę, którą końcem stycznia złożyłem na Urząd Miasta Krosna. Więcej o mojej skardze przeczytasz tutaj. Informuje zatem, że moja skarga zostanie rozpatrzona przez WSA prawdopodobnie w maju. Nie ma jeszcze wyznaczonego terminu. Po odpowiedzi na skargę jakiej udzielił prezydent Piotr Przytocki wnioskuję, że Urząd sprawę po prostu przegra, tym bardziej, że w zasadzie potwierdził to co ująłem w skardze: ani nie wydano decyzji odmownej, ani nie udzielono w pełni informacji. Dla mnie sprawa jest bezdyskusyjna: „Gmina Fair Play” opóźnia dostęp do informacji publicznej, zresztą podobnie jak przedsiębiorstwo „Fair Play” należące do tej gminy, o czym więcej napisze wkrótce.

Urząd Miasta przegrał właśnie z portalem Portal Załęże w gminie Osiek Jasielski.. Wyrok zobaczycie tutaj: WYROK SAB 5-15 . Proszę zwrócić uwagę: „z rażącym naruszeniem prawa”. Chodziło o brak odpowiedzi na wniosek o informację publiczną. „Miasto szkła” tak bardzo przejrzyste…
Informację o tej sprawie redaktor naczelny z Załęża rozesłał do lokalnych mediów w Krośnie. Z ilu mogliście się o tym dowiedzieć? Czy informacja o takich sprawach znajduje się na oficjalnej stronie Urzędu? Może powinna tam być, skoro ta strona ma służyć informowaniu mieszkańców o działaniach władzy? Jak sprawę komentuje Marcin Hałat z zaleze.com przeczytacie tutaj.

Komentarze

komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook