11 radnych chce złożyć mandaty?

Kto kogo pomawia? Kto „przekazuje nieprawdziwe informacje”? W tej sprawie 11 radnych ogłosiło oficjalnie swoje stanowisko. Problem w tym, że na pytanie o konkrety nie padła odpowiedź, nikt nie wskazał tej rzekomej „nieprawdy”.

11 radnych, głównie z Klubu Samorządowego podpisało się pod stanowiskiem wymierzonym przeciwko radnemu Januszowi Hejnarowi. Poszło o to, że raz na jakiś czas wspomniany radny pisze list do mieszkańców. Reguła stało się, że listy te zawierają okolicznościowe życzenia oraz informacje nt. niektórych wybranych spraw i głosowań w Radzie Miasta. Janusz Hejnar poinformował między innymi, którzy radni głosowali za podniesieniem podatków lokalnych. Co ciekawe, to głównie ci radni podpisali pełne oburzenia stanowisko przeciwko Januszowi Hejnarowi. Stanowisko jest publiczne, zostało rozpowszechnione na oficjalnej stronie UM Krosna.

Radnemu zarzucono nawet, że postępuje wbrew „społecznej nauce kościoła katolickiego” (zachowana pisownia oryginału), a kilka zdań później stwierdzono, że Janusz Hejnar nie ma prawa oceniać sumień innych. Najwyraźniej jednak tych 11 ma prawo oceniać, kto postępuje zgodnie z nauką Kościoła (czy nawet kościoła)? Przepraszam, ale to wygląda tak, jakby każdy z tych 11 podpisanych napisał w tym stanowisku dosłownie po jednym zdaniu, a na koniec podpisali. Nikt przy tym nie sprawdził, czy przypadkiem jedno zdanie nie przeczy drugiemu.

Najważniejszy jest jednak zarzut, że ” (…)przekazuje mieszkańcom miasta Krosna nieprawdziwe informacje o podejmowaniu przez RM Krosna decyzji (…)”. Podczas sesji padło pytanie wprost: które informacje podane przez Janusza Hejnara są nieprawdziwe. Przewodniczący S. Słyś nie wskazał żadnej takiej informacji. Głosu nie zabrał też żaden z innych, podpisanych pod stanowiskiem radnych. Czyżby zarzut był gołosłowny? W tym samym piśmie podpisanych 11 radnych stwierdza, że „Wypełnianie mandatu radnego nigdy nie może odbywać się przez pomawianie i niszczenie godności drugiego człowieka”. W takim razie czekam na konkrety. Niech szanowni radni wskażą gdzie J. Hejnar napisał nieprawdę bo inaczej przedstawione i upublicznione stanowisko wygląda na zwykłe pomówienie. Czy w takim wypadku szanowni państwo radni będą konsekwentni i złożą mandaty?

Komentarze

komentarzy

2 Komentarze

 • Yeri 4 maja 2012 Odpowiedz

  Nie ma ten Hejnar lekko.

  Ale to w Krośnie już od dawna jest regułą, że jak ktoś skrytykuje większościową opinię, to zaraz pod jego adresem pojawiają się nieprzemyślane zarzuty ze strony tejże większości.
  I nie mam tu RM tylko na myśli, ale ogólnie taką tendencję w naszych stronach zauważam, nawet ten blog to dobrze obrazuje, pamiętam kilka bezzasadnych ataków na autora po jego artykułach, kiedy poszedł pod prąd lokalnych przekonań.

  No ale przykład idzie z góry, wiec trzymam kciuki za wyjaśnienie tej sprawy, mam nadzieję, że się to nie rozmyje jak kilka podobnych afer, tylko skończy się czyimiś przeprosinami.

 • Stanowisko w sprawie Radnego Janusza Hejnara 16 czerwca 2012 Odpowiedz

  A ja czekam na odpowiedź Przewodniczącego Rady Miasta Krosna

  Habrat Józef Krosno, dnia 11.06.2012 r.
  38-400 krosno
  ul. Bolesława Prusa 87 b

  Pan Stanisław Słyś
  Przewodniczący Rady
  Miasta Krosna

  W nawiązaniu do dyskusji toczącej się na VIII posiedzeniu Rady Dzielnicy Suchodół oraz Stanowiska Radnych Rady Miasta Krosna przyjętego przez 11 radnych na XXVII Sesji Rady Miasta Krosna dnia 27 kwietnia 2012 r. zatytułowanego „Stanowisko Radnych Miasta Krosna w sprawie tonu i języka wypowiedzi radnego Janusza Hejnara w pismach kierowanych „Do mieszkańców naszego miasta” uprzejmie proszę o udzielenie mi odpowiedzi, które stwierdzenia zawarte w pismach radnego:
  – uważane są za świadczące o braku dobrego wychowania,
  – które zapisy w ulotkach radnego uważane są za agresywne,
  – w jakich stwierdzeniach radny poniża, pomawia i niszczy godność innych,
  – jakie kryteria przyjęto do oceny pracy radnego, by wykazać brak jego
  aktywności na sesjach Rady,
  – jaki przepis prawny zabrania radnemu oceniać innych radnych,
  a w szczególności osoby publiczne,
  – które informacje są nieprawdziwymi informacjami szkodzącymi Radzie
  Miasta,
  – konkretnie, które stwierdzenia są sprzeczne ze społeczną nauką kościoła
  katolickiego,
  – jakie postanowienia Statutu Miasta Krosna zabraniają rozsyłania do
  mieszkańców Krosna listów sygnowanych imieniem i nazwiskiem Radnego
  Rady Miasta Krosna,
  Jednocześnie pragnę poinformować, że zaistniały problem należy dogłębnie wyjaśnić, gdyż „na rynku” mówi się, by sprawę o wprowadzanie do wiadomości wyborców nieprawdziwych informacji przekazać do rozstrzygnięcia przez stosowne organy wymiaru sprawiedliwości.
  Ponieważ moim zamiarem jest szersze zapoznanie się z pracą radnego Janusza Hejnara oraz aktywnością innych radnych wnoszę o jak najszybsze udzielenie mi odpowiedzi na niniejsze wystąpienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook