Kategoria: W moim Mieście

W moim Mieście

Kara śmierci – podsumowanie

Podsumowuję temat kary śmierci, żeby zamiast jałowych dyskusji i wymiany 100 razy tych samych argumentów z różnymi osobami, po prostu podrzucać przeciwnikom jednego linka. W efekcie jest to powtórzenie tego, co było już w kilku miejscach na tym blogu. Argumentacja w formie skondensowanej i uniwersalnej. Jeżeli ktoś ma inne zdanie to zapraszam do podzielenia się nim w komentarzu.

Read More »

Magiczny Kot

Proponuję małą zabawę intelektualną z „magicznym Kotem”. Codziennie jesteśmy czarowani na różne sposoby: a to reklamują nam cudowny środek do czyszczenia toalet, a to znowu Tusk coś obieca. Czy jesteście odporni na cwane sztuczki? sprawdźcie na przykładzie „Magicznego Kota”!

Read More »

Festiwal niekonsekwencji

Kilka zdarzeń w ostatnich dniach odkryło niezmierzone pokłady niekonsekwencji i głupoty „naszej” klasy politycznej. Głównie po lewej stronie. Niepokojące jest jednak to, że nadal wiele osób wydaje się nabierać na retorykę tych największych gamoni. Proponuję na chwilę się zatrzymać i zastanowić.

Read More »

9 „baniek” dla CDS?

Spółka Centrum Dziedzictwa Szkła miała utrzymywać się sama i spłacić kredyt. Praktycznie od początku korzysta ze wsparcia gminy, a teraz okazuje się, że miasto powinno przekazać jej też środki na spłatę kredytu. W sumie chodzi o to by 30 grudnia radni w dwóch głosowaniach zgodzili się na przekazanie spółce 9 mln złotych.

Read More »

„Musi być jakaś alternatywa”

Jak nazwać rondo? Kasowanie / nabijanie głosów w sondzie internetowej na jednym z lokalnych portali zrobiło swoje, dwie nazwy zostały mieszkańcom obrzydzone. Jest to o tyle żałosne, że i tak internetowe głosowania najprawdopodobniej nie miałby znaczenia przy uchwalaniu nazwy.

Read More »

Koniec „tajnych komisji”? Wątpię.

Radni rządzącego w Krośnie Klubu Samorządowego, w tym Stanisław Słyś (członek PO) w niepokojący sposób wypowiadają się nt. jawności obrad Komisji Rady Miasta. Co prawda głosowali ostatnio zgodni z jednoznaczną opinią prawną, która rozprawiła się z fragmentem Statutu  używanym do tej pory w celu wypraszania obywateli z obrad. Jednak z drugiej strony nadal mają wątpliwości.

Read More »

Piotr Przytocki i niemądre pomysły

Prezydent Krosna, Piotr Przytocki udzielił wywiadu, który zamieszczono w Portalu Samorządowym. Niestety w moim przekonaniu prezydent pochwala niezbyt mądre rozwiązania. Czy przymus jest dobry na wszystko? Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami.

Read More »

Sączę nienawiść :)

„Masz wrogów? To dobrze. To znaczy, że broniłeś czegoś w ciągu swojego życia.” – to słowa Winston’a Churchill’a, pozostają jednak bardzo aktualne w naszym mieście nad Wisłokiem. Całe szczęście moi wrogowie są równocześnie wrogami transparentności, wolności słowa, demokracji, a czasem i zwykłej przyzwoitości.

Read More »

Pytania do PO

Zarządowi Powiatowemu Platformy Obywatelskiej jest przykro, że odchodzący Arkadiusz Opoń robi „wycieczki” pod adresem Stanisława Słysia. Lokalna platforma uważa pana Stanisława za czołowego i zasłużonego samorządowca. Szanowna Platformo, mam zatem do was kilka pytań w związku z działalnością pana Przewodniczącego.

Read More »