Kategoria: Felieton

Felieton

Człowiek rozumny?

Jak podają encyklopedie, człowiek rozumny (homo sapiens) to obecnie jedyny przedstawiciel rodzaju Homo (takie „człowieczaki”). Niestety, krótki przegląd informacji z ostatnich tygodni pokazuje, że człowiek rozumny to być może gatunek wymierający.

Read More »

Podatki i Składki

Stało się. PiS wprowadza podatek od sprzedaży detalicznej. Jest oczywiste, że koszty zostaną przerzucone na konsumentów. W efekcie za +500 będziemy wszyscy płacić podczas zakupów. Krótki odstęp czasu pomiędzy wprowadzeniem nowego podatku i nowego programu rozdawniczego powinien ułatwić uświadamianie Polakom prostej zasady: państwo, żeby rozdawać musi też zabierać. 

Read More »

Hejt

Regularnie powraca temat „mowy nienawiści”. Sprawa jest poważna, bo okazuje się, że główni „zwalczacze hejtu” też potrafią nieźle hejtować. Co z tym fantem zrobić? Jakie powinny być granice wolności wypowiedzi, za co należy karać?

Read More »

Krosno: Jak z tą opłatą bywało

Od lipca Krosno nie pobiera opłat parkingowych w soboty. To skutek przemyślenia tematu po złożonym w maju przez Stowarzyszenie Idea Carpathia „wezwaniu do usunięcia naruszenia prawa”. Niby „symboliczna złotówka”, a stopniowanie działań w staraniach o likwidację opłaty parkingowej w soboty trwało ponad rok. Przypominam tę historię.

Read More »

Brexit i panika w stadzie

Rzeczywistość w delikatny sposób upomniała się o swoje. Dla unioentuzjastów to szok. W mediach paniczne nagłówki, nikt nie wie co teraz będzie, albo gorzej. Niektóry weszli już prawie w narrację Kononowicza. Przy okazji udowodniono, że brytyjski system jest bardzo demokratyczny.

Read More »

PiS: nie chcecie ekonomii, to popatrzcie na historię

500 +, mieszkanie +, płaca minimalna +, pomoc publiczna inwestorom +, generalnie wszystko z krzyżykiem. Po stronie wydatków pomysłów rządowi nie brakuje. Po stronie przychodów też są pomysły. W końcu, żeby rozdać nam trochę pieniędzy, trzeba je najpierw komuś zabrać. To znaczy, zabieranie jeszcze nie wychodzi, ale na pewno wyjdzie, więc rząd już hojnie rozdaje pieniądze, których jeszcze nie…

Read More »

Kompletne świry i Darth Beata

Niedawne wydarzenia wskazują, że członkowie oraz szczególnie aktywni sympatycy „głównego nurtu” zwanego też „głównym ściekiem” lewicy, czyli: PO, SLD, a także „kropki” to w znacznej mierze zbieranina świrów i wariatów. Ciężkie określenia? A niby co lżejszego może tłumaczyć ich zachowanie? 

Read More »

Dlaczego nie jestem w KOD?

Ostatnio bardzo modne stało się „bronienie demokracji”. Nawet powstał specjalny komitet, który w nazwie ma obronę demokracji. Niektórzy moi znajomi namawiali mnie abym dołączył do wspomnianego komitetu zamiast „pisać na niego paszkwile”. Niestety cele komitetu rzekomej obrony demokracji niewiele mają wspólnego z demokracją i nie jest to żaden paszkwil, a zwykła prawda.

Read More »