Kategoria: Felieton

Felieton

Duda: rok prezydentury…?!

Niektórzy w Internetach twierdzą, że oto mija rok prezydentury Andrzeja Dudy. Żeby było ciekawej, często za takimi wpisami i komentarzami stoją ludzie rzekomo wykształceni, a nawet zajmujący niekiedy ważne stanowiska. Mam do nich jedno pytanie: czy wiedzą co to kalendarz?

Read More »

Wipler i Sowa u Kraśki. Wrzask o uchodźcach

Poświeciłem parę ładnych minut na przysłuchanie się czemuś, co miało być dyskusją w TVN. Prowadzący Piotr Kraśko i wtórujący mu ksiądz Sowa nie pozwalali dokończyć większości wypowiedzi Przemysław Wiplera. W efekcie powiedziano bardzo mało, ale to co padło, zwłaszcza ze strony Kraśki i Sowy jest warte odrobiny komentarza.

Read More »

6 lat od Smoleńska

Jutro minie 6 rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. To nadal jeden z gorących tematów, który dzieli Polaków i nic nie wskazuje, żeby miało to ulec zmianie. Byłoby dobrze, żeby rządzący się zorientowali, że Rosja wręcz celowo podgrzewa ten konflikt. 

Read More »

Amnesty International czy sztuczna inteligencja?

Jak wspomniałem cztery wpisy temu: temat kary śmierci podnoszony jest coraz głośniej. W efekcie organizacje dla których walka z karą śmierci jest sztandarową sprawą także zabierają głos. Amnesty International właśnie opublikowała swój raport na temat tej kary. Dużo liczb, emocji i pogardy dla logiki. 

Read More »

Co na to „Hejt Stop”?

Zgodnie z przewidywaniem sprzed paru dni dyskusja o aborcji nie prowadzi do niczego mądrego. Jedna aborcjuszka w TV plotła już takie bzdury, że nawet lewica się za nią wstydzi. Równocześnie jedna wypowiedź posła PiS uaktywniła lawinę hejtu wobec ofiar gwałtów.

Read More »

Kara śmierci: temat powraca po zamachach

    Zamachy terrorystyczne w Europie powodują powrót do dyskusji nad przywróceniem kary śmierci. W przypadku kary śmierci i Polski mamy specyficzną sytuację, gdy w demokratycznym państwie większość polityków do tej pory odmawiała nawet dyskusji nad tym, czego oczekuje większość obywateli. 

Read More »

Imigranci. Czy jest się czego bać?

Parafrazując: „Ale głupi ci Europejczycy”. Fala islamskich imigrantów socjalnych, nazywanych dla niepoznaki „uchodźcami” płynie do Europy. Porozumienie z Turcją to tylko pozór rozwiązania problemu. Tylko,czy jest się czego bać? Może uchodźcy uratują naszą demografię i system emerytalny? A może wzbogacą nas kulturowo? Nie brakuje i takich głosów.

Read More »