Wybory 2015: Obiecanki PiSanki

Jakiś czas temu zapowiedziałem na fb kolejny wpis o obiecankach PiS. I oto jest. Najwyraźniej mamy do czynienia z ekipą świadomie składającą obietnice bez pokrycia. Ich „program” rozłazi się w szwach, sami nie wiedzą czego chcą.

Podobnie jak wielu z Was mam serdecznie dość rządów Platformy Obywatelskiej. Nie zmienia to faktu, że programowego bełkotu PiS po prostu nie mogę zostawić bez komentarz. Szczególnie po tym co pani Beata Szydło zadeklarowała w Krośnie. W czym rzecz? Nad „programem 500+” już się trochę znęcałem (POPiS-owy festiwal obietnic), jednak PiS prosi się o więcej. Co mam na myśli? Proszę otworzyć wspomniany wpis, pocieszałem się tam, że PiS swojej niedorzecznej obietnicy nie spełni, bo nie ma tak naprawdę pomysłu na to jak „uszczelnić system” i zdobyć te wszystkie miliardy na rozdawnictwo. O proszę, tu jest piękne zestawienie wypowiedzi:

„A nuż się uda”… tymczasem w Krośnie Beata Szydło zapowiedziała, ze ustawę „500+” uchwalą już w pierwszych 100 dniach rządu! Czyli od samego początku zapowiadają, że będą rozdawać pieniądze, których jeszcze nie mają. I nawet nie wiadomo czy będą mieć. Ba! Z pomysłów na poziomie tych z powyższego filmiku wnioskuję, że nie będą mieć.

Ja doskonale rozumiem, że Platformę z PSL trzeba koniecznie odsunąć od władzy, ale pomysły PiS mnie szczerze niepokoją. Szczególnie, że mogą mieć równocześnie Prezydenta, Sejm i Senat. Może warto przynajmniej Senat obsadzić ludźmi z poza PiS? Żeby nie przyklepywali bezmyślnie ustaw, tylko faktycznie wprowadzali konieczne korekty? Nie zachęcam do głosowania na PO, ale w wielu okręgach można poprzeć kandydatów bezpartyjnych lub z mniejszych ugrupowań.  U nas np. startuje Edyta Wiśniowska. Tacy Senatorowie mogliby zostać „bezpiecznikiem” na czas rządów PiS, na wypadek ich najbardziej dziwacznych pomysłów.

obiecanki
Trafny „demotywator”

Serio, proponuję nawet sympatykom PiS poszukać innych kandydatów do Senatu niż z PiS. Są lokalni kandydaci bezpartyjni, są też kandydaci mniejszych komitetów, np. od Kukiza albo Korwina. Jak wspomniałem, w najbardziej interesującym mnie okręgu 57 jest Edyta Wiśniowska , na którą zagłosuję. Gdybym mieszkał w okręgu 55 (Mielec), to w obecnej sytuacji głosowałbym na Ireneusza Dzieszko (KORWiN), a w okręgu 54 (Stalowa Wola) na Marzenę Kardasińską (Kukiz’15). W okręgu 56 (Rzeszów) macie trochę większy wybór, nie żebym popierał prezydenta Ferenca, ale może wysłanie go do Senatu to dobry sposób na „przewietrzenie” Rzeszowa? Z pewnością jako mieszkaniec Rzeszowa rozważałbym taką możliwość.  Problem największy miałbym w okręgu 58 (Przemyśl, Jarosław, tamte strony). Kompletnie nie wiem kim jest pan Mazurkiewicz, poza tym, że wszyscy jego konkurenci są z PiS albo PSL. Może ktoś coś…?

Komentarze

komentarzy

2 Komentarze

 • Szpieg 5 października 2015 Odpowiedz

  Dobry pomysł Hauer, ja tak właśnie zamierzam zrobić. Muszę zagłosować na PiS bo PO przyjmie na rozkaz Niemców do Polski setki tysięcy muslimów, na których pójdzie znacznie więcej kasy niż na tych „500 na miesiąc”, o innych problemach z nimi nie wspominając. Kukizowym listom nie ufam na tyle, by głosować i zaryzykować że ludzie z nich wejdą i pójdą do Platformy albo lewaków. Szkoda. Ale na senatora spróbuję kogoś innego. Inna sprawa, że taki senator z małej partyjki też może barwy zmienić, nie znam tych ludzi od Korwina czy z RN tak samo jak Kukizowców.

 • Yeri 5 października 2015 Odpowiedz

  „Dostępnymi zgodnie z prawem [środkami] opisanymi w ustawach” – miałem plan jak Ty Szpiegu. Ale jak oni grożą lawiną kontroli przedsiębiorców (które będą się musiały kończyć karami, jak ma to coś dać), żeby zasponsorować po 500 pln na miesiąc, to za chwilę się okaże, że już lepsze te muslimy. Inna sprawa, że PO do muslimów też gotowe dołożyć takie kontrole w pakiecie (bo uszczelnić system zawsze warto). Sic!

 • Szpieg 6 października 2015 Odpowiedz

  Nic. Nie. Jest. Gorsze. Niż. Setki. Tysięcy. Muslimów.
  PiS-iory przynajmniej nie podłożą się Niemcom. A jest spora szansa, że nie porządzą 4 lata. Niech porządzą tyle, by skończył się kryzys migracyjny, a przynajmniej Szwabom głupie pomysły.
  Na moje, to za upadkiem PO stoi nikt inny jak Putin i to jego robota te afery taśmowe. Nie pasowała mu wszechwładza Tuska i PO bo Polska stawała się własnością Niemców, a nie jego. PiS skłóci się z Niemcami i Unią (słusznie), a jednocześnie w życiu nie wyciągnie ręki do Putina (niesłusznie), a z Wyszehradem i PO i PiS nie po drodze – jedni i drudzy wolą dawać dupy banderowcom, niż nie zadrażniać z Ruskimi. Dzięki temu Polska zostanie wyizolowana w Europie, Rosja będzie mogła łatwiej wykazać polską nieodpowiedzialność i nieobliczalność i wciągnąć nas w swoją orbitę, Niemcy nas w tym momencie chętniej oddadzą. W tym momencie rząd PiS będzie już Ruskim niepotrzebny i znów upadnie po dwóch latach.

 • Yeri 6 października 2015 Odpowiedz

  Hm, z knowaniami Ruskich to ciekawe.
  Co jednak do tego co gorsze- jak bym miał wybierać między muslimskim potopem a dobiciem przedsiębiorców to wybieram chyba potop, bo tu jednak nie Niemcy i ludzie sami się będą wkurzać i bronic, będą czarno na białym widzieć co i kto się im nie podoba, zrobią się chaje i burdy, ale ludzie się ogarną w końcu. A jak będą dożynać ludzi „uszczelnianiem systemu” to po prostu ich dorżną, ludzie łykają takie propagandowe brednie strasznie, zdechną przedsiębiorcy a z nimi kraj (wtedy się ktoś w rządzie po niewczasie kapnie, że przedsiębiorcy to serce kraju) i sami czmychniemy do muslimów (Niemiec, itp). A jak sami tam pojedziemy to nie my będziemy robić porządek, a z nami będą. Dlatego ja bym wolał mieć warunki ekonomiczne do życia, a wtedy jest ochota i możliwość szarpania się o swoje. Jak nie masz za co żyć to co prawda żaden muslim nie będzie chciał na Tobie pasożytować, ale zdechniesz i bez niego.

  O tym, że najlepiej by było bez muslm-zombies i z dobrą gospodarką dodawać nie muszę, powyższe to były rozważania z cyklu: między dżumą a tyfusem 🙂

 • Szpieg 7 października 2015 Odpowiedz

  Yeri, tak jak PO dobija przedsiębiorców to PiS na pewno gorszy nie będzie. Tylko media tak to przedstawiają.
  Znajdź sobie co od stycznia będzie ze składkami ZUS dla umów zleceń, co ci bandyci cichaczem przeforsowali.
  Najogólniej – do tej pory jak ktoś dorabiał umowami zleceń, to pełne składki płacił tylko od jednej z nich. Teraz będzie już płacił od wszystkich, które zsumowane przekroczą minimalne wynagrodzenie. A jeśli ktoś do tej pory miał jak ja, działalność na preferencyjnej stawce ZUS przez 2 pierwsze lata, i wziął na siebie umowę zlecenie, to nie płacił wtedy za nią pełnej składki – teraz od stycznia już będzie musiał. Media biją pianę co to będzie jak PIS zacznie uszczelniać system, ale to PO od 8 lat ciągle go coraz bardziej „uszczelnia” w sensie że łupi kogo się da, tylko nikt z tego rabanu nie robi, a nawet jak robi to to zbyt skomplikowane kwestie by do ciemnego ludu przeciekły. Nie chcesz głosować na PIS, głosuj na Kukiza, Korwina, ale nie na tych bandytów z PO bo oni dalej będą „uszczelniać” w taki cichutki sposób, a jeszcze arabami nas zaleją.

 • Mitz 7 października 2015 Odpowiedz

  No właśnie, te mniejsze partie są przez Was całkiem pomijane. Tymczasem w obliczu ogólnej niechęci do dwóch największych ugrupowań (i to niechęci zasłużonej ze względu na ogólną toksyczność) one mają realną szanse zgarnąć z 30-50% głosów. Może więc analizować należałoby je właśnie zamiast niezbyt ciekawych graczy topowych?

 • Yeri 8 października 2015 Odpowiedz

  Chłopaki, a gdzie ja napisałem, że chcę na PiS czy PO głosować? Napisałem, że z dwojga złego już wolę muslimski potop niż ostateczne dobicie przedsiębiorców.
  Co do mniejszych partii to jakoś tego nie widzę, swoją drogą, Kukiz popłynął i nie ma się co zastanawiać nad głosowaniem na niego, Korwin po raz setny te same błędy robi i po raz setny nie zrobi wyniku, więc znowu będzie festiwal PO-PiSu.

  Szpieg- wiem co PO wyczynia, dlatego liczyłem, że PiS z przekory zrobi na odwrót, jak zwykle. Tymczasem oni brną jeszcze dalej w bagnisko. PO wymyśliło reżimowe przepisy, teraz niech to jeszcze PiS przycementuje „uszczelnieniem” (którego brak ratował przedsiębiorców dotychczas) i nie potrzeba nam żadnych beżowych, sami zdechniemy.
  Co nie znaczy, że zagłosuję na PO, jeszcze raz powtarzam, żeby być zrozumiany, gorzej niz PO to już tylko jakiś PPS Ikonowicza tylko chyba (bo Samoobrony już nie ma).

 • Szpieg 8 października 2015 Odpowiedz

  https://www.youtube.com/watch?v=6YpFIIX3eXE

  Korwin: Dziki KRUL 😀

 • Szpieg 10 października 2015 Odpowiedz

  Wiecie, mnie do szału doprowadza fakt, że nie ma tak naprawdę alternatywy, ale wynika to po prostu z nędzy po stronie osobowości liderów – bo nasi liderzy „antysytemowi” to dla mnie bardziej OSOBLIWOŚCI niż OSOBOWOŚCI.
  Korwin wiadomo, nawiedzony dziadek, rozwalający swoje partie i zakładający nowe, często pociskający chwytliwe medialnie, ale głupoty. Nigdy nie wzbudzi zaufania umiarkowanego centrum konserwatywnych wyborców.
  Braun – dziwoląg gadajacy o Żydach i spiskowych teoriach. Czysty margines.
  Kowalski – no litości, facet z podstawowym wykształceniem, o prezencji wykidajły. Nawet jeśli prawdziwy gorliwy patriota i inteligentny człowiek, to w życiu nie pociągnie za sobą więcej niż „betonowych” narodowców.
  Kukiz – ten jeszcze najlepszy z nich wszystkich, bo medialny i z charyzmą. Ale niedojrzały politycznie ani przywódczo, plus narwany. Dobrze by było, jakby te obecne klęski czegoś go nauczyły i za 4-8 lat wróciłby „dojrzały”.
  Najbardziej jednak mnie bawi, jak zwolennicy tych kanapowych dziwolągów przerzucają się w internecie bluzgami który to jest antysystemowy a który ubecki.
  Polskiego Orbana to ze świecą szukać i nigdy taki chyba się nie pojawi. Wiecie co ten facet robił jak był w opozycji? Wspierał kluby piłkarskie w zapadłych wiochach, doprowadził do tego że powołano akademię dla młodych talentów itp.. Budował, jednoczył, tworzył. Nie jątrzył, bredził i kontestował. Zbudował ogromny kapitał społeczny.

 • Yeri 13 października 2015 Odpowiedz

  Braun to mądry facet, ale skoncentrował się tylko na jednym, przez co nie nadaje sie na lidera, powinien byc takim doradcą od jednej kwestii w rządzie.
  Kukiz niech się zlituje i usunie, byłby wg mnie fajnym prezydentem, ale niech się nie bierze za przewodzenie partii, bo efekty właśnie widać. Nie ma programu żadnego, ani pojęcia o tym, chce dobrze, ale nie wie jak, więc wyjdzie jak zawsze. O Lirojach na listach nie wspominając.
  Korwin swoje jak zawsze. Ten Wipler ciekawy typ, ale to przydupas JKM, ciekawe jakby się sprawdził jako lider. Ale Korwin abdykować nie zamierza niestety. A widziałbym Wiplera jako szefa, a takie Korwiny czy Brauny to doradcy i koloryt w tle stonowanego i rzeczowego przywódcy.

 • Mitz 15 października 2015 Odpowiedz

  Ja się z tobą Yeri w sprawie Kukiza nie zgodzę 🙂 Moim zdaniem powinien próbować. Gość nie ma doświadczenia, dopiero pracuje nad zapleczem i ma mocno pod górkę bo przez chwilę był groźny. Z drugiej strony ma kilka pozytywnych cech – jest względnie uczciwy, charyzmatyczny i ma opozycyjne ale umiarkowane (a w każdym razie nie fanatyczne) poglądy.

  Wziął się za ekstremalny sport, nic dziwnego że na początku idzie mu średnio. Jeżeli wytrzyma to jego partia ma szanse przekuć się w coś sensownego – w końcu jak powstawała każda inna opozycja?

 • Anakin 15 października 2015 Odpowiedz

  @Mitz, uważasz Kukiz ma poglądy? On zmienia zdanie jak wiatr zawieje! Kukiz „względnie” uczciwy?
  Pracuje nad zapleczem? On wszystko rozwalił. To grupa skłóconych ludzi, którą razem trzyma tylko szansa dojścia do koryta.

 • Szpieg 15 października 2015 Odpowiedz

  Dlatego ja, podobnie jak Mitzu, mam nadzieję że Kukiz się ogarnie przez te 4 lata i dojrzeje. To co teraz było to totalna wolna amerykanka i nic dziwnego że tak wyszło.
  Niestety szansa wystawienia do parlamentu kontyngentu paladynów, wspieranego przez wyłącznie praworządne dobre zaplecze, jest równa zeru. Całe te weryfikacje były o kant tyłka potłuc, bo do polityki garnie się zawsze określona grupa ludzi, zawsze jest walka o władzę, wpływy, nepotyzm, kumoterstwo. Może przybierać tylko różne formy, bardziej lub mniej patogenne. Kukiz sobie umyślił że to wyeliminuje, i dlatego Hauer go wspierał do momentu, gdy okazało się że tego się nie da wyeliminować – bo się nie da. Im bardziej próbujesz głośno i mocno to zrobić, tym większa karykaturą się to okazuje, gdy rzeczywistość zaskrzeczy. I tu zaskrzeczała wyjątkowo ostro, bo wszystko było na łapu capu, decydował przypadek i „kto kogo zna”. Mimo wszystko sam Kukiz ma u mnie nadal sporo sympatii i liczę że wejdzie do Sejmu, acz tych ludzi których on mi tu ze Śląska wystawia nie znam i im nie zaufam – nie ma gwarancji że nie przejdą do PO czy lewicy.
  Yeri, dla mnie Wipler skreślil się do reszty po tej policyjnej prowokacji w którą dał się wplątać jak średnio rozgarnięty studencina. Nigdy nie byłem jego fanem, bo wyglądał na tępego, i tamta sytuacja to potwierdza. Pytanie, czy wzięcie go na pokład było warte rozbicia KNP i powstania KORWINa.

 • Mitz 15 października 2015 Odpowiedz

  Szpieg trafił w sedno, ja już nie mam nic do dodania 🙂

 • Yeri 16 października 2015 Odpowiedz

  Mitz, Szpieg- no niestety, wg mnie złudne Wasze nadzieje, nie ma szans, żeby się Kukiz ogarnął. Zgadzam się z Anakinem, że on nie ma poglądów, chciałby, żeby każdy miał pracę, emeryturę i był szczęśliwy, ale kompletnie nie wie jak to zrobić. Jako kandydat na prezydenta błysnął JOWami, ale to nie wystarczy na program partii, tutaj trzeba konkretów, a on będzie popierał debilizmy w stylu dajmy komuś kto potrzebuje. Anakin uważa, że jego zmiany poglądów to oznaka braku uczciwości, ja natomiast sądzę, że to po prostu brak własnej wizji działania systemu, więc się miota pomiędzy tym co gdzieś zobaczy lub ktoś mu coś powie. I to się nigdy nie zmieni. Niech walczy o JOWy lub stara się znów o prezydenturę, ale niech da sobie spokój z kierowaniem partią.

  Szpieg- ja po tym Wiplera nie skreślam, bo nie wiem jak to tam było, sprawa nie wyjaśniła się jasno (chyba, że ja o czymś nie słyszałem?). A nawet jeśli jest taki głupi jak go Policja maluje no to i co z tego? Ważne, że poglądy ma sensowne i je stara się realizować, a że narobił i pałą po tyłku za to dostał to jego sprawa.
  P.S. Znając Korwina to KOWiN powstałby i tak :p

 • Szpieg 19 października 2015 Odpowiedz

  Jak ktoś jest głupi, to niech i jego poglądy są sensowne, ja go mogę wtedy darzyć sympatią, ale nie zaufam mu jako mojemu reprezentantowi.
  Zobaczymy co wyjdzie z Wiplera i Kukiza za 4 lata, mam nadzieję że jednak wyjdzie z Kukizem na moje, ale nie upieram się, trudno przesądzać. Ale uważam, że nie powinno się go jechać – on może skanalizować głosy niechętnych PISowi a mających dosyć PO, lepiej żeby on je dostał niż nikt, albo jakieś nowoczesne czy zlewy ohydne. Dlatego sugerowałbym, żebyś Hauerze trochę Kukizowi odpuścił na FB.

 • Piotr 20 października 2015 Odpowiedz Author

  Ależ Szpiegu, przecież ja mu odpuszczam. Bardzo delikatnie traktuję. Nie opisuję jak się osobiście zachowywał podczas tworzenia list, ani, że ten cały bajzel to w dużej mierze jego zasługa. Nie udostępniam np. jak jego „działacz” pobił dziennikarza, nie rozsyłam linków z informacjami o jego „jedyneczkach”, ani dostępnych w sieci materiałów, których treści wróżą nam posłów Kukiz’15 rodem z „Sowa i Przyjaciele”. Wierz mi, że naprawdę mu odpuszczam, ze względu na parę przyzwoitych osób, które zostały na jego listach. Ale jak bałwan najpierw mówi, że trzeba rozwalać układ, że PiS jest taki sam jak PO, a tydzień przed wyborami robi woltę i raz gada, że „osobiście poprze rząd PiS”, żeby „nie destabilizować”, a raz wychodzi na konferencję ze ZLEW-em i ZSL-em. Zatem chyba mogę mu coś napisać „na ogólnym”? Zresztą niektóre wcześniejsze „lekkie szpile” sam „lajkował”, albo na nie odpowiadał, więc może czasem rozumie i to jakoś tam na niego działa. Może nie jest aż takim narcyzem, łasym tylko na pochwały, pozbawionym zdolności do krytycznego myślenia o sobie, jak twierdzi paru jego byłych woJOWników?

  😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook