Krosno: ujawniam kontrahentów Urzędu (zestawienia za 2013 i 2014 rok)

Rusza lawina jawności na Podkarpaciu. Po mojej wygranej w WSA w sprawie „rejestrów umów” otrzymuję wiadomości od ludzi, którzy chcą podobne wnioski składać w swoich gminach. Temat poruszają lokalne redakcje. Sąsiednia gmina Chorkówka już zapowiada publikację. Temat rusza w Sanoku. Rejestr umów udostępniło MPGK Krosno. Ja udostępniam umowy z Krosna.

TVP Rzeszów o umowach
Relacja TVP ze złożenia skargi otworzy się po kliknięciu w zdjęcie.

Od początku wnioskowałem, żeby rejestr umów znalazł się w Biuletynie Informacji Publicznej Krosna. Na razie nie udało się do tego doprowadzić. Rejestr umów na swojej stronie zaczęło za to prowadzić Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej o czym informowałem tutaj (KLIK).

Stowarzyszenia i lokalni dziennikarze występują o dostęp do umów w kolejnych miejscach. O tym informowała TVP Rzeszów, która poprosiła mnie o komentarz (KLIK).

Sąsiednia gmina Chorkówka już zapowiedziała publikację rejestru. Cóż, miałem nadzieję, że to Krosno Miasto Szkła będzie wzorem przejrzystości. Co prawda z Krosna wyszedł pierwszy sygnał na Podkarpaciu, ale teraz nawet małe gminy nas wyprzedzają! Honor miasta ratuje wspomniane MPGK, które jest jak by nie patrzeć, spółką komunalną, miejską.

Ja otrzymałem zestawienia umów za rok 2013 i 2014. Trwało to parę ładnych miesięcy i wymagało stoczenia sporu przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym co do rozstrzygnięcia kwestii ujawniania lub ukrywania danych osobowych.

Oto są zestawienia wraz z nazwiskami kontrahentów, tam gdzie jest to możliwe:

Umowy 2013 rok

Umowy 2014 rok

„Decyzje” dotyczą ukrycia danych w konkretnych przypadkach. Otrzymałem wszystkie w wersji pisemnej. Nie budzą one moich wątpliwości i zastrzeżeń, może poza decyzją dotyczącą ukrycia danych osób otrzymujących dotację na renowację zabytków. Dane tych osób UM ujawnił już w załączniku do uchwały budżetowej, zatem ukrywanie ich teraz jest niekonsekwentne.

umk

Komentarze

komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook