Sączę nienawiść :)

„Masz wrogów? To dobrze. To znaczy, że broniłeś czegoś w ciągu swojego życia.” – to słowa Winston’a Churchill’a, pozostają jednak bardzo aktualne w naszym mieście nad Wisłokiem. Całe szczęście moi wrogowie są równocześnie wrogami transparentności, wolności słowa, demokracji, a czasem i zwykłej przyzwoitości.

sączymyMem krążący w Necie

Ostatnio kilku czytelników KrosnoCity było zbulwersowanych tym, ze napisałem o sowieckim pomniku w Krośnie. Agresję wzbudziła nawet nie treść materiału, tylko sam fakt poruszenia tematu. W treści nie było nic szczególnego: stan prawny, stanowisko Urzędu oraz informacja o upaćkaniu pomnika farbą. Zresztą sam możesz zobaczyć. W komentarzach burza. Oskarżenia o to, że kogoś „szczuję”. Ba, paru komentatorów zachowuje się tak jakbym nigdy o niczym innym nie pisał, tylko o pomnikach. Lekceważącym tonem (per „redaktorku”) pouczają jakimi tematami powinienem się zająć. Przy czym autor tych słów określa siebie jak bardzo spokojnego. Cóż, gdyby spokojnie czytał portal, to by zauważył, że pomnikiem zająłem się pierwszy raz od 5 lat istnienia KrosnoCity! Natomiast piszę z ogromną regularnością o  tematach, którymi chyba jego zdaniem się nie zajmuję. Problem w tym, że sami odbiorcy nie zawsze są zainteresowani. To widać po statystykach odwiedzin, które artykuły przyciągają. Bardzo możliwe, że ten „spokojny człowiek” sam omija te wszystkie, jak to określił „ciekawe tematy”, a w przypadku pomnika nerwy mu puściły i jeden z drugim musiał wylać trochę żółci.

Bardzo często poruszam tematy związane z pierwszą pomocą. Np. „Elka” może uratować życie czyAED – dwa już są w Krośnie.   Zresztą byłem jednym ze zwolenników rozpropagowania AED w naszym mieście, osobiście do tego przekonywałem niektórych radnych. Jednak zdaniem napastliwych komentatorów nie mam co robić, tylko „szczuję” i „odgrzewam kotleta”. Panowie (panie?) może następnym razem jak napiszę o pierwszej pomocy to skrobniecie jakiś komentarz? Takie arty niestety często pozostają bez reakcji czytelników (zero komentarzy) albo wręcz otrzymuję prywatne wiadomości, że to nudne. Smutne to, ale prawdziwe. Tym bardziej, że ludzie nadal giną np. z powodu zaczadzenia, a gdy piszemy o profilaktyce i sposobie udzielania pomocy zaczadzonym: Cztery osoby w szpitalu. Uważaj na „cichego zabójcę” to znowu spotykam się z zarzutem „nudzenia”, bo „to już było”.
Podobnie dzieje się przy materiałach związanych z organizacjami obrońców zwierząt i prowadzonymi akcjami charytatywnymi Motocykliści z pomocą zwierzakom czy Spędzą zimę w przytulisku przy których pojawiają się komentarze w tonie „to portal czy zoo?”
Często piszę o ludziach, którzy mają pasję i odnoszą sukcesy np. „Cyrla”, zobacz tailer, przyjdź na pokaz w Krośnie czy Ola z Krosna – „Mam talent” ale tego złośliwcy nie zauważają. Wolą atakować, że w ogóle coś się pojawiło o pomniku. Podobne ataki pojawiają się też przy materiałach o działaniu naszego lokalnego samorządu, szczególnie wtedy gdy zwracam uwagę na to, że coś jest nie w porządku. Najwyraźniej domaganie się transparentności czy przestrzegania ustaw to „sączenie nienawiści”.

Niektórzy z moich krytyków nawet wprost potrafią powiedzieć, że są przeciwko wolności słowa czy demokracji. Inni, jak jeden z komentatorów materiału o pomniku pouczył mnie, że „Nie o wszystkich sprawach należy dyskutować.Nie na tym polega wolność słowa.”
„Masz wrogów? To dobrze. To znaczy, że broniłeś czegoś w ciągu swojego życia.” powiedział Winston Churchill. Ja cieszę się, że moimi wrogami są akurat wrogowie wolności, ludzie z totalitarnymi ciągotkami. Czułbym się źle, gdybym miał przeciw sobie  normalnych ludzi.

Na koniec polecam: „Mowa nienawiści” – znakomity skecz Kabaretu Czesuaf!

Komentarze

komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook