Bzdury, kamienice i koparki.

Prace przy rozdziale kanalizacji w stary mieście stanęły pod znakiem zapytania. Dziś ma się odbyć spotkanie podczas którego zapadną decyzje co do rozwiązania problemu. Tylko co na to Krecik?

Portal K24 znalazł już winną i dokonał „medialnego ukamienowania”: To ona winna!
Dla porównania moja relacja: Krecik na Rynku

Sytuacja dość znamienna, w moim przekonaniu pokazuje jakaś dziwną mentalność panującą w K24. Zgodnie z tym podejściem władze miasta mogą robić co chcą, kiedy chcą i jak chcą (nawet wprowadzić koparki, ciężarówki i zagęszczarki itd. na Rynek, w środku sezonu turystycznego). Nie muszą się tłumaczyć. Władze można najwyżej chwalić, albo wytłumaczyć, że krytykanci nie mają racji (jak w przypadku studzienek na korczyńskiej, czy drogi rowerowej raz jedna, raz druga stroną chodnika). Można też czasem napisać, że coś jest nie tak, ale władze już interweniują i teraz już będzie ok (jak ze śmieciami przy bulwarze). Poza tym wszystko w porządku, a jak coś nie tak, to na pewno wina jakiegoś mieszkańca, który „się czepia”. Czy wy też odnosicie takie wrażenie z niektórych mediów?

W tym tonie napisano właśnie o ul. Sienkiewicza. Tekst niestety ocieka bzdurami. To jest chyba jest najlepsze (cytuję): „Kamila Bogacka-Brożyna twierdzi, że nie tylko nie została poinformowana o rozpoczęciu prac (o tych planach pisaliśmy już w maju br.)” – wybitne! Powinna czytać portal! Wtedy dowiedziałaby się, że ul. Sienkiewicza będzie rozkopana …w połowie września. Tak, przecież portal informował w maju! Zaraz, przecież mamy początek sierpnia, prawda? Zatem pani Kamila powinna nie tylko czytać portal, ale i wiedzieć, że „połowa września” wypada właśnie na początku sierpnia? Władze miasta, ani inwestor nie muszą już informować właściciela bo przecież „portal napisał”? Nie no, ubawiłem się serdecznie.

W obecnej sytuacji należy zadać pytanie urzędowi i MPGK. Należy zapytać, dlaczego zmieniono termin, dlaczego nie poinformowano właściciela, zapytać czy prezydent wie, że turystów na  Rynku wita 20-tonowy Kamaz? I tak dalej. Właśnie tego typu pytania zadawałem już w zeszłym tygodniu, liczę, że odpowiedzi dostanę dzisiaj.

W moim przekonaniu obowiązkiem dziennikarza jest zadawanie takich pytań, a obowiązkiem urzędu wytłumaczenie się z tego. Źle coś rozumiem?

Przecież np. prace na ul. Kazimierza Wielkiego i Ordynackiej miały się skończyć przed wakacjami, a na Sienkiewicza zacząć po wakacjach. Dlaczego teraz te wszystkie ulice są rozkopywane w środku sezonu turystycznego? To jest chyba dość istotna sprawa dla miasta i jego mieszkańców?

Komentarze

komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook