Most do remontu, tylko kiedy?

Zamknięcie mostu na ul. Niepodległości to chyba najważniejsza w tym tygodniu informacja dla mieszkańców Krosna. Tylko kiedy to nastąpi? Dziś już wiemy, że na pewno nie 16 marca!

Wykonawców gonią terminy, niemal na styk planują zamykanie jednych robót (ul. Legionów) i rozpoczęcie kolejnych (wspomniany most). Formalnie wciąż mamy zimę, zatem pogoda jest niepewna, nigdy też do końca nie wiadomo na jakie komplikacje robotnicy trafią pod ziemią. Stąd było jasne, że data zamknięcia mostu, wstępnie wyznaczona na 16 marca nie jest pewna. To było wiadome od początku, dokładnie tak informował wykonawca, wcale nie miał pewności czy most będzie zamknięty.

Dziś jeszcze można jeździć mostem na ul. Niepodległości

Dlatego na krosnocity.pl pisałem ostrożnie:  „prawd opodobnie będzie zamknięty” (  Będzie zamknięty do września ). I cóż się okazało? Nie zamknęli! Prawdopodobnie zamkną jutro, to jest 17 marca, ale tego też nie można być pewnym. Nie wiadomo czy wykonawca przezwycięży do jutra wszystkie piętrzące się trudności.

Nie wiadomo kiedy go zamkną. Może jutro?

Tymczasem oficjalna strona Urzędu miasta nadal podaje komunikat dla kierowców, o tym, że most jest zamknięty (tak samo portal K24, w wielu sprawach ściśle współpracujący z Urzędem podaje taką dezinformacje dla kierowców).

Ot „miasto dobrze zarządzane”.

 

 

Komentarze

komentarzy

2 Komentarze

 • Pan Józek 16 marca 2011 Odpowiedz

  buehehehehe na stronie miasta leci dalej informacja, że most został zamknięty. Podają to jako „z ostatniej chwili” 😀

 • KrosnoLeaks 16 marca 2011 Odpowiedz

  Chciałbym się dowiedzieć, co oznacza sformułowanie: „K24 w wielu sprawach ściśle współpracuje z Urzędem”.

 • wojj76 16 marca 2011 Odpowiedz

  KrosnoLeaks.

  Krosno24 jest tuba Prezydenta, przedstawiajaca rzeczywistosc w swietle korzystnym dla wladzy, dzieki roznym trickom (wybiorcze przedstawianie faktow a’la Wybiorcza, wysmiewanie osob o innych pogladach a’la Stefan Entomolog, itp). W zamian dostaja zlecenia wykonywania filmikow reklamujacych miasto bez przetargow (np. bardzo przecietny filmik KrosnoLudki, ktory szumnie zostal nazwany marketingiem wirusowym).

  Ot, reka reke myje 🙂

 • Piotr 16 marca 2011 Odpowiedz Author

  Dezinformacji dziś było więcej. Ustawiono nawet część znaków o tym jak objechać most, który wcale nie został zamknięty. Tymczasem na ul. Legionów, którą miał prowadzić jeden z objazdów, wciąż trwały prace. Przy okazji zmieniono organizację ruchu na skrzyżowaniu Niepodległości-Żółkiewskiego-Korczyńska. Zmiana miała nastąpić równocześnie z zamknięciem mostu, ale co tam. Nagrałem filmik z tego co się dziś działo, dobrze, że nikt nie zginął, bo zapominano przy tym o znakach typu „Uwaga! Zmiana organizacji ruchu”.

 • dociekliwy 17 marca 2011 Odpowiedz

  cyt: (tak samo portal K24, w wielu sprawach ściśle współpracujący z Urzędem podaje taką dezinformacje dla kierowców – czy chodzi o portal Krosno24.pl ?

 • Piotr 18 marca 2011 Odpowiedz Author

  Art ze zdjęciami i filmikiem z wydarzeń wokół zamknięcia mostu: http://www.krosnocity.pl/wiadomoci/krosno/chaos-i-dezinformacja.html

  A jak jesteśmy przy filmach promocyjnych, to tutaj polecam „ciepłą bułeczkę” prosto z Nysy: http://www.youtube.com/watch?v=Z_sdKw2UxLc&feature=fvst

 • KrosnoLeaks 18 marca 2011 Odpowiedz

  No zajebiście. Film już od października jest w sieci i ma „aż” 4 tys. obejrzeń. Ale dla wojj76, wyborcy Marka Tenerowicza, 25 tys. obejrzeń krosnoludków w 2 tygodnie to „mierny” wynik…

  http://www.youtube.com/watch?v=TgseTJRuGxA

  Inna sprawa to budżet tego filmu i budżet Krosnoludków. Może wojj76 albo najlepszy dziennikarz śledczy PD ustalą fakty?

 • Adrian Krzanowski 18 marca 2011 Odpowiedz

  W nawiązaniu do wpisu użytkownika sieci teleinformatycznej „wojj76” z dnia 16 marca 2011 o godz. 20:58 proszę o udostępnienie numerów IP, z którego został dokonany wpis celem identyfikacji użytkownika.

  Powyższa dane są niezbędne do założenia sprawy cywilnej w postępowaniu o zniesławienie i publikację nieprawdziwych opinii godzących w dobre imię firmy SpeedArt – Adrian Krzanowski, wydawcy Krośnieńskiego Portalu Internetowego Krosno24.pl.

  Proszę również o usunięcie wpisu z blogu „Most do remontu. Tylko kiedy?” i zabezpieczenie jego treści na potrzeby w/w sprawy.

  Adrian Krzanowski
  Właściciel

 • KrosnoLeaks 18 marca 2011 Odpowiedz

  No niestety, widzę, że moje komentarze są usuwane. Cenzura.

 • Piotr 20 marca 2011 Odpowiedz Author

  Cenzura? to bzdura 🙂

 • Piotr 20 marca 2011 Odpowiedz Author

  W poniedziałek skontaktuję się z Panem Adrianem by upewnić się czy nikt się pod niego tutaj nie podszywa. Pan Adrian ma do mnie numer telefonu i zwykle dzwoni, gdy ma jakąś sprawę, a nie kontaktuje się przez komentarze, stąd moje podejrzenia.
  Ewentualnie doprecyzujemy o jakie treści chodzi i co możemy z tym zrobić.

  PD

 • Piotr 21 marca 2011 Odpowiedz Author

  To chyba już nie muszę potwierdzać, czy to pan Adrian. Niemal identyczny tekst dostałem listem poleconym.

 • wojj76 22 marca 2011 Odpowiedz

  Nie ma potrzeby ustalac adresu. Prosze napisac na wojj76@hotmail.com i sie odezwe.

 • Haha 22 marca 2011 Odpowiedz

  Może by pan Piotr D. -czołowy propagandzista PiS w Krośnie – napisał obiektywnie, że PiS w radzie miasta nie poparł tegorocznego budżetu, a więc tym samym nie poparł remontu mostu i remontu ul. Niepodległości? Za sposób głosowania trzeba odpowiadać, takich rzeczy się nie wybacza, jak się mieszka w Krośnie.

  A Paweł Krzanoszczyk obiecywał nowe mosty, a tymczasem nawet tego PiS nie poparł. To jest skandaliczna partia, która nie powinna mieć nawet jednego mandatu w radzie. Jak można działać przeciwko swojemu miastu i swoim mieszkańcom, a mieć usta pełne frazesów!

  Co na to propagandzista PiS? Niech Pisze w tytułach prawdę. „Remont mostu opóźniony, ale dzieje się w ogóle, bo jakby rządził PiS, to by remontu nie było w ogóle”.

  To są tak maluććy ludzie, że jakby nie oni już dawno mielibyśmy tesco i zagsopodarowany teren po hucie na Niepodległości. A tak to mamy szczuty, ruiny….

  PiS to żałosne ugrupowanie ludzi, którym się nic w zyciu nie udało, nic nie potrafią, a szczekają najwięcej….

  • hokus pokus 22 marca 2011 Odpowiedz

   …czyli tak samo jak i ty HAHA ;] – uderz w stół a nożyce się odezwą – startuj w następnych wyborach, a może dzięki tobie w krośnie będzie międzynarodowe lotnisko, ani jednej dziury w drodze i mostów więcej niż rzek i tego sie trzymajmy.

 • Piotr 22 marca 2011 Odpowiedz Author

  1) Nie jestem ani członkiem, ani propagandzistą PiS.
  2) „wstrzymanie się” przy głosowaniu budżetu NIE oznacza, ze ktoś jest przeciwko remontowi mostu. Wyciągasz zbyt daleko idące wnioski.
  3) Felieton nie jest o tym czy remont mostu jest potrzebny czy nie, tylko o sposobie informowania o objazdach i o organizacji ruchu. Twoim zdaniem takie rzeczy należy robić a) dobrze, b) źle, c) nie robić wcale?
  4) Zagospodarowanie terenu po hucie został zatrzymane poprzez wpis do rejestru zabytków dokonany dawno temu, bodaj w latach 80-tych. W czasie gdy jeszcze nikt o PiS nie słyszał. Właściciel nie podjął tematu, żeby to na czas zmienić.

  • Haha 23 marca 2011 Odpowiedz

   1) Można nie mieć legitymacji partyjnej, ale jak się kandydowało z listy PiS, zasiadało za stołem prezydialnym, a teraz pisze się teksty ze szpileczkami do obecnych władz miasta, to jest to uprawianie propagandy i działania nastawione na polityczny zysk.

   2) Uchwała budżetowa to nie byle co. To najważniejsza uchwała podejmowana przez radnych. Więc jeśli ktoś się wstrzymuje od głosu, to znaczy, że tego nie popiera. Jeśli nie popiera budżetu, to znaczy, że nie popiera też takich inwestycji jak remont mostu na ul. Niepodległości. To działanie PiS przeciwko miastu i jego mieszkańcom. Nie ma nic gorszego jak nie głosować za czymś, co jest dla miasta pozytywnym działaniem.

   3) Felieton jest o bzdurach. Pan nie dostrzegasz ważnych rzeczy, a dostrzegasz pan jakieś pierdółki. Pan widzisz krzywo znak, a nie widzisz pan tego, że się w ogóle dzieje remont mostu (to doskonale uzupełnia się z głosowaniem PiS-u, takiego ważnego głosowania pan nie dostrzegasz, kolejny dowód na propagandę pro-PiS)

   4) Gdyby nie sprzeciwy i krzyki PiS, gdyby to był inny język, sprawę huty dawno już by się udało załatwić.

   • Piotr 24 marca 2011 Odpowiedz Author

    1) To oznacza, że wyraża się swoje poglądy na sytuację w Krośnie. Władze miasta w skandaliczny sposób postąpiły wobec jednego z mieszkańców, a jednocześnie naraziły miasto i jego mieszkańców na straty. Między innymi dlatego poparłem opozycyjny komitet, chyba mi wolno w (jeszcze) demokratycznym państwie? Tyle.
    2) Nie ma możliwości głosowania „jestem za, ale częściowo przeciw”, a pan/pani wyciąga zbyt daleko idące wnioski, żeby nie powiedzieć „uprawia propagandę”.
    3) Znak nie „jest krzywo”, postawiono znaki DEZINFORMUJĄCE kierowców. Pan/pani widzi w tekście rzeczy, których nie ma.
    W felietonie zwróciłem uwagę jedynie na najpoważniejsze błędy, a nie wyliczałem wszystkich (bo to szkoda czasu mojego i czytelnika).
    To, że most jest do remontu jest oczywiste nawet w tytule tekstu. W felietonie nie ma słowa sprzeciwu wobec remontu. Pan/pani ponownie dostrzega rzeczy, których nie ma.
    4) A w jaki to niby sposób?

 • wojj76 24 marca 2011 Odpowiedz

  Niniejszym przepraszam wydawcę Krośnieńskiego Portalu Internetowego Krosno24.pl firmę Speedart – Adrian Krzanowski oraz redakcję tego serwisu za nazwanie serwisu ‚tuba Prezydenta’. Podczas mojej wizyty w redakcji krosno24.pl Pan Adrian Krzanowski zaprezentowal mi serie artykulow opublikowanych przez portal poruszajacych tematyke niewygodna dla wladz miasta, co przekonuje mnie o obiektywnosci portalu.

  W zwiazku z powyzszym przyznaje racje Panu Krzanowskiemu, ze nieuprawnione jest stwierdzenie sugerujace, ze Krosno24 otrzymuje zlecenia od Urzedu Miasta za przedstawianie rzeczywstosci w swietle korzystnym dla wladzy. Uznaje takze, ze sformulowanie ‚reka reke myje’ jest krzywdzace i za to serdecznie przepraszam.

  Wyrażam ubolewanie w związku z zamieszczonym wpisem i oświadczam, że został on opublikowany pod wpływem emocji spowodanych wpisami innych uzytkownikow forum.

  Powyższe przeprosiny sa wynikiem ugody zawartej przez strony.

  Z powazaniem

  wojj76

  P.S. Prosze Pana Piotra Dyminskiego o przywrocenie postu z godziny 20:58 z 16 marca w celu pelnej transparentnosci calej sprawy dla czytelnikow.

 • Mash 26 marca 2011 Odpowiedz

  Widzę, że ostro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook