Tag: Obama

Sajgon 2

Zaskakuje mnie skala zaskoczenia tym, że Kabul stał się właśnie drugim Sajgonem. To fakt, że to co moje pokolenie znało z filmów archiwalnych i opowieści, teraz dzieje się na naszych oczach. I będzie miało niemałe konsekwencje. Bardziej mnie jednak niepokoi jak zaskoczonych jest wielu komentatorów i polityków…

Read More »

Czy musimy tolerować „złe religie”?

Sobota, niedziela, to czas szczególny i święty dla wielu religii. To znaczy zwykle święta jest albo niedziela, albo sobota, nieraz z bardzo silnym obwarowaniem zakazami, nakazami i straszeniem ogniem piekielnym za ich złamanie. Zatem to niezły czas na wpis na temat religii. Tym bardziej, że prezydent największego mocarstwa świata strasznie dziwne rzeczy opowiada. 

Read More »

Terror państwowy

Dziś przypada rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, miejsca, które pozostało symbolem przypominającym państwowy terror w wykonaniu III Rzeszy. Tymczasem ja ostatnio miałem taką małą refleksję, nie na temat.

Read More »