Kwiecień plecień
Zima w kwietniu? Czy to normalne? Pewnie tak. Ciekawe tylko kiedy rządzący cwaniacy wpadną na pomysł dotowania emisji CO2 w celu ochrony klimatu przed globalnym ochłodzeniem?
Read More »
Zima w kwietniu? Czy to normalne? Pewnie tak. Ciekawe tylko kiedy rządzący cwaniacy wpadną na pomysł dotowania emisji CO2 w celu ochrony klimatu przed globalnym ochłodzeniem?
Read More »To niesamowite co ludzie potrafią sobie wymyślić. Ostatnio dostaję śmieszne listy, a nawet miałem bardzo zabawną rozmowę, z niby wykształconym człowiekiem. Okazuje się, że jestem na czyiś usługach, nie chcę napisać prawdy o mieście, bo jestem na pasku/garnuszku. Autorzy tych listów i wypowiedzi nie są tylko zgodni na czyim.
Read More »Relacja z lutowej sesji Rady Miasta w telegraficznym skrócie, ze szczególnym uwzględnieniem wpadek oraz przypadków arogancji rządzących.
Read More »
Dzisiaj krótka relacja z komisji i sesji, które wprowadziły nowe stawki za gospodarowanie odpadami. Moim zdaniem radnych postawiono „pod murem”. Przeczytajcie jak to widzę.
Read More »O 20.25 naszego czasu planetoida 2012 DA14, o średnicy 45 metrów, znajdzie się 34 100 km od centrum Ziemi. Natomiast przez cały dzisiejszy dzień media huczą o eksplozji meteorytu nad Czelabińskiem. Część komentatorów nie wiąże tych zdarzeń, inni zaznaczają, że oba obiekty mogły być w przeszłości częścią innej, większej asteroidy.
Read More »Czy to możliwe, żeby radny gminy nie znał swojego Statutu, nie znał ustawy o samorządzie, ani Konstytucji? Czy to możliwe, żeby radny miał swoje własne wyobrażenie co do tego jak wygląda prawo i narzucał swoje zdanie innym? W Krośnie tak. Dzisiaj wpis o próbie wyrzucenia mnie z jawnych obrad komisji.
Read More »
Piekarza H. potraktowano w Urzędzie w Krośnie jak przestępcę, chociaż w jego sprawie nie zapadł prawomocny wyrok. Gdy temat „domniemania winy” opisaliśmy w portalu KrosnoCity, odezwał się ktoś apelujący o to by …zaczekać na prawomocny wyrok. Dzisiaj, na podstawie dostępnej wiedzy, próbuję odtworzyć wersje obrony i oskarżenia. Szczególnie z tym drugim jest problem, ale staram się!
Read More »
Dziś przypada rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, miejsca, które pozostało symbolem przypominającym państwowy terror w wykonaniu III Rzeszy. Tymczasem ja ostatnio miałem taką małą refleksję, nie na temat.
Read More »Onet dał popis „prawdziwego obiektywizmu” faszerując tekst o Islandii nieprzyzwoitą ilością „zwrotów oceniających”. Kilka po prostu muszę tu uwiecznić.
Read More »Tragiczna w skutkach strzelanina w Sanoku skupiła uwagę mediów ogólnopolskich. Dziennikarze głośno zadają pytania, zastanawiają się czy wszystko zrobiono prawidłowo? Mnożą się pytania i wątpliwości. Ja przypominam akcji sprzed ponad 10 lat. Wtedy ogłoszono wielki sukces policji, bo nikomu na szczęście nic się nie stało. Jednak moim zdaniem już wtedy policja pokazała bezradność wobec uzbrojonych napastników, a rok później…
Read More »