„Twórcze podejście do dziedzictwa kulturowego”

W sumie fajna sprawa: zwitek drewnianych odpadów, połączony oponką z rolki po papierze toaletowym, nasączony parafiną. To znakomita podpałka do grilla lub kominka. Równocześnie to znakomita alternatywa dla stosowania podpałek chemicznych. Nigdy bym jednak nie wpadł na pomysł, że ten pochodzący ze Szwajcarii produkt, sprzedawany w supermarketach obok węgla do grilla, zostanie uznany za „najbardziej oryginalną pamiątkę z Podkarpacia”….

Read More »

Jeszcze raz o karze śmierci

W związku z tym, że „sprawa małej Madzi” wywołała ponownie temat kary śmierci, a Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji przepisów znoszących karę śmierci we wszystkich okolicznościach, w tym podczas wojny, powtarzam mniej więcej to samo co na ten temat napisałem w 2011 roku. Samą „mamę Madzi” zostawiam bez komentarza, za to sporo jest o absurdach wygadywanych przez…

Read More »

Bardzo chora Platforma

Trzech posłów PO popełniło zbrodnie, ośmielili się poważnie potraktować swoje ślubowanie poselskie, myśleli, że mają strzec interesu Państwa, Narodu, działać na rzecz obywateli. Partyjni koledzy uświadomili ich, że mają być maszynkami do głosowania i robić co szef każe. Świadczy to o głębokiej chorobie Platformy Obywatelskiej.

Read More »

Świętujmy nieudane powstanie

6 sierpnia 1914 roku oddział około 150 (!) żołnierzy z organizacji paramilitarnych Józefa Piłsudskiego wyruszył z Krakowa do Warszawy w celu wywołania powstania. Na szczęście ten idiotyczny pomysł nie doszedł do skutku. Dlaczego dzisiaj nie potrafimy uczcić mądrości i rozwagi kielczan, którzy nie poparli powstania? Czy kult Piłsudskiego i I Kampanii Kadrowej w międzywojniu przyczynił się do tragicznego powstania…

Read More »

Strategia dla Krosna i małe otrzeźwienie?

W trakcie opracowywania jest dokument strategiczny wyznaczający kierunki rozwoju Krosna na najbliższe lata. Samorząd solidnie podchodzi do analizy szans i zagrożeń. Niektóre wypowiedzi w czasie dyskusji były wręcz niewiarygodne. Czyżby niektórzy przejrzeli na oczy, czy może tylko przypadkiem coś mądrego powiedzieli?

Read More »

Nie ma żadnej bomby…

Jestem zdruzgotany widokiem służb prowadzących ewakuację budynków, w tym szpitali, w całej Polsce. To coś potwornego, że anonimowy pajac może zrobić takie zamieszanie fałszywymi alarmami. Tak, fałszywymi, ktoś do jasnej ciasnej wierzy, że podłożył chociaż jedną, prawdziwą bombę?!

Read More »

Religia pokoju

Zabójstwo żołnierza w Londynie dla wielu osób okazało się szokiem, podczas gdy dla innych była to kwestia czasu. Wielu wyznawców islamu odcina się od tego zdarzenia, znowu słyszymy zapewnienia o „religii pokoju”. Kto znowu da się nabrać? 

Read More »

Zamach majowy

Cichaczem mija kolejna rocznica zamachu majowego z 1926 roku. Wojskowi pod przywództwem Józefa Piłsudskiego dokonali zamachu na demokrację i parlamentaryzm. Zamachu dokonano oczywiście „dla dobra państwa/narodu”, jak to zwykle maja w zwyczaju dyktatorzy.

Read More »