Kategoria: W moim Mieście

W moim Mieście

Gdzie jest granica?

„Arcyredaktor siedział i wymyślał. Siedział, patrzył na relacje innych i dumał. I tak dumał, że aż wydumał i wymyślił” – taka parafraza opowieści o Karpackiej Troi mnie dopadła, gdy zobaczyłem co niejaki tajemniczy (red.) i jego równie anonimowi naśladowcy z tajemniczymi nickami rodem z krainy deszczowców wysmażyli na temat naszej „Szklanej Pułapki”.

Read More »

„No comment”

Radny Miasta Krosna ma postawione prokuratorskie zarzuty, a media milczą. To milczenie tym bardziej dziwne, że to tylko radny opozycji, wiec niby nie ma ryzyka narażenia się władzom. Sam Urząd tez milczy, nie komentuje, nie odpowiada na pytania. Nie tylko moje.

Read More »

Nie jest wielbłądem. Jak ma to udowodnić?

Po raz kolejny Urząd Miasta odwołał się od wyroku uniewinniającego piekarza, którzy miał nieszczęście dosłownie stanąć na drodze lokalnemu samorządowi. już drugi raz Sąd skrupulatnie zbadał sprawę odnosząc się do każdego wniosku dowodowego oskarżenia, choćby kompletnie nie związanego ze stawianymi zarzutami. Po raz drugi nie znaleziono nic, co by pozwoliło stwierdzić winę piekarza. Jednak władza nie odpuszcza.

Read More »

Krótka pamięć prezydenta?

Czy dobrze mieć w sejmiku radnego ze swojego terenu? Prezydent Krosna raz mówi, że to bez znaczenia skąd jest radny, a raz żałuje, że „nie ma bardziej operatywnego radnego z Krosna”. Sam Piotr Przytocki zrezygnował ze stanowiska w sejmiku.

Read More »

Wyzwanie

Zainspirował mnie pewien komentarz na KrosnoCity, mam w związku z tym małe wyzwanie dla wszystkich. Proszę o wskazanie chociaż jednego, bezsprzecznie dobrego działania prezydenta Krosna, które to było krytykowane i torpedowane przez opozycję. Znajdzie ktoś przykład?

Read More »

Walec rozjeżdża radnych

Teoretycznie jako obywatel tego miasta masz prawo zgłosić uwagi do „Studium”. Teoretycznie, gdy Twoją uwagę odrzuci prezydent masz prawo do jej rozpatrzenia przez Radę Miasta. Tyle teorii. Praktyka pokazuje coś całkiem innego.  

Read More »

Boli? Ma boleć!

Niektórzy radni są zbulwersowani moją działalnością. To dobrze, bo przy okazji zmieniają swoje podejście. Zmiana poglądów, zmiana nawyków rzadko bywa bezbolesna. To ma boleć, żeby były efekty.

Read More »

Śniadanie z debatą

Wczoraj byłem na ciekawej debacie kandydatów do PE z naszego okręgu. Zorganizowali ją przedsiębiorcy z „rodzinnych firm”. Kilkoro kandydatów nie raczyło się zjawić. Ciekawym punktem było spotkanie z pierwowzorem jednego z bohaterów „Układu Zamkniętego”. Paweł Rey opowiadał o kulisach sprawy oraz mówił, że jego zdaniem nic się nie zmieniło. Według niego nadużycia władzy na dużą skalę są nadal możliwe.

Read More »

X-lecie Polskiej Rzeczpospolitej Unijnej

Może nie wszyscy wiedzą, ale 10 lat temu byłem zdecydowanym przeciwnikiem wejścia Polski do Unii. Brałem nawet udział w publicznych debatach i dyskusjach na ten temat. To były młodzieżowe debaty, np. w lokalnym radiu (było takie 10 lat temu) czy w Klubie Studenckim „Jama” (ktoś „Jamę” pamięta?). Po tej debacie miało być głosowanie publiczności, ale jednak euroentuzjastyczny organizator zapomniał…

Read More »