Kategoria: Felieton

Felieton

„Jak to chcesz sprawdzić?”

Wyznawcy mocy nadprzyrodzonych to ciekawy gatunek. Z jednej strony swoje paranaukowe wywody traktują jak bardzo poważne i dotyczące realnej rzeczywistości. Z drugiej strony z rozbrajającą otwartością przyznają, że ich zdaniem to są rzeczy „nieweryfikowalne”.

Read More »

Refleksje powyborcze

Wyniki wyborów do PE dawno policzone. Wybrańcy na reprezentantów odebrali swoje zaświadczenia. Przegrani wraz z przerażonymi wynikami rozpaczają ogłaszając wszem i wobec swój wielki ból w okolicy tylnego otworu ciała.

Read More »

Kilka zdań o Ukrainie

Ponownie muszę napisać coś o Ukrainie. Naiwność polskich i zachodnich przywódców mnie coraz bardziej przeraża. Temat poruszałem już wcześniej w marcu i kwietniu. Przebieg wydarzeń raczej nie odbiega od tego co prognozowałem, niepokojące jest głównie to, że wszystko idzie w kierunku najbardziej drastycznego i krwawego wariantu wydarzeń.

Read More »

Wady systemu

Przy okazji wyborów w jeden dzień osobiście trafiłem na 3 wady systemu. Z tego jedna była dotkliwa dla pewnej dziewczyny pochodzącej z Krosna, a druga dla mnie i pozostałych członków komisji.

Read More »

Cisza wyborcza

PKW nie nadąża za rzeczywistością. Wprowadzanie ciszy wyborczej w Internecie to absurd, z którego członkowie PKW chyba sobie nie zdają sprawy. Taki „zakaz agitacji” przynosi więcej szkody niż pożytku.

Read More »

Śniadanie z debatą

Wczoraj byłem na ciekawej debacie kandydatów do PE z naszego okręgu. Zorganizowali ją przedsiębiorcy z „rodzinnych firm”. Kilkoro kandydatów nie raczyło się zjawić. Ciekawym punktem było spotkanie z pierwowzorem jednego z bohaterów „Układu Zamkniętego”. Paweł Rey opowiadał o kulisach sprawy oraz mówił, że jego zdaniem nic się nie zmieniło. Według niego nadużycia władzy na dużą skalę są nadal możliwe.

Read More »

X-lecie Polskiej Rzeczpospolitej Unijnej

Może nie wszyscy wiedzą, ale 10 lat temu byłem zdecydowanym przeciwnikiem wejścia Polski do Unii. Brałem nawet udział w publicznych debatach i dyskusjach na ten temat. To były młodzieżowe debaty, np. w lokalnym radiu (było takie 10 lat temu) czy w Klubie Studenckim „Jama” (ktoś „Jamę” pamięta?). Po tej debacie miało być głosowanie publiczności, ale jednak euroentuzjastyczny organizator zapomniał…

Read More »

Jak się bronić? [Video]

Jak można się bronić? To pytanie zadaję sobie po lekturze uzasadnienia jednego z wyroków wydanych przez Sąd Okręgowy w Krośnie. Okazuje się, że wiele okoliczności i wątpliwości może być zinterpretowane na niekorzyść osoby broniącej się.

Read More »

Wielkanoc, wolność słowa i mowa nienawiści

Wolność słowa to jedna z wartości, która większości ludzi podoba się tylko połowicznie. To znaczy: dobrze jest wyrażać własne zdanie, ale jak inni zaczynają wyrażać swoje to już nie jest tak fajnie. Wtedy to już często nie jest wolność słowa, tylko „mowa nienawiści”. Jaka powinna być granica wolności słowa? Czy w ogóle powinna być?

Read More »