Prawo do manifestacji
Wczorajszego szaleństwa nie sposób zostawić bez komentarza. Mam na myśli niedoszłą próbę blokowania kolejnej „miesięcznicy”, połączoną z wrzaskiem o jakiejś „niekonstytucyjnej” ustawie.
Read More »
Wczorajszego szaleństwa nie sposób zostawić bez komentarza. Mam na myśli niedoszłą próbę blokowania kolejnej „miesięcznicy”, połączoną z wrzaskiem o jakiejś „niekonstytucyjnej” ustawie.
Read More »
500 +, mieszkanie +, płaca minimalna +, pomoc publiczna inwestorom +, generalnie wszystko z krzyżykiem. Po stronie wydatków pomysłów rządowi nie brakuje. Po stronie przychodów też są pomysły. W końcu, żeby rozdać nam trochę pieniędzy, trzeba je najpierw komuś zabrać. To znaczy, zabieranie jeszcze nie wychodzi, ale na pewno wyjdzie, więc rząd już hojnie rozdaje pieniądze, których jeszcze nie…
Read More »
Ludzie bulwersują się, że prawie pół miliona za rządów PO-PSL wydano na horoskopy dla zwierząt. To co? Piesek i kotek nie mają prawa do horoskopu? Tak? Poza tym, ten wydatek to kropla w morzu środków przekazanych na potrzeby bezdomnych! Więc o co się czepiacie?!
Read More »
Parafrazując: „Ale głupi ci Europejczycy”. Fala islamskich imigrantów socjalnych, nazywanych dla niepoznaki „uchodźcami” płynie do Europy. Porozumienie z Turcją to tylko pozór rozwiązania problemu. Tylko,czy jest się czego bać? Może uchodźcy uratują naszą demografię i system emerytalny? A może wzbogacą nas kulturowo? Nie brakuje i takich głosów.
Read More »
Dorzucam swoje przysłowiowe „dwa grosze” do dyskusji o programie „500+”. Ciekaw jestem reakcji i wyjaśnień sympatyków, członków i parlamentarzystów PiS.
Read More »
PiS opanowuje telewizję zwaną publiczną. Część opozycji już okrzyknęła to „zamachem na wolność mediów”. Tymczasem tak zwana telewizja publiczna właściwie zawsze była telewizją prorządową. PiS tylko działa szybciej i bez maski. Ma to swoje plusy i minusy. Minusy głównie dla PiS.
Read More »
Oficjalne wyniki wyborów dają PiS „samodzielną większość”. Czy to znaczy, że pierwszy raz w postpeerelowskim parlamentaryzmie nie będą potrzebne koalicje? Rozważmy różne scenariusze. Publikuję by uprzedzić wydarzenia.
Read More »
Jakiś czas temu zapowiedziałem na fb kolejny wpis o obiecankach PiS. I oto jest. Najwyraźniej mamy do czynienia z ekipą świadomie składającą obietnice bez pokrycia. Ich „program” rozłazi się w szwach, sami nie wiedzą czego chcą.
Read More »
To szkoda nawet komentować. Szaleńcza licytacja POPiS w składaniu pustych obietnic rozpoczęła się od naprawdę wysokiego poziomu. Co będzie pod koniec kampanii? „Może 100 milionów mieszkań dla każdego miesięcznie, bez podatku i z 100-krotną refundacją ZUS, bo budownictwo jest kołem zamachowym gospodarki, a koszty pracy trzeba niwelować” ?
Read More »
To niezwykłe jak krótka jest pamięć mediów i wyborców. Ludzie, którzy odchodzi w niesławie po nieudolnych rządach powracają w glorii ekspertów krytykujących obecne nieudolne rządy… Czy nie wydaje się wam, że jesteśmy na drodze zmieniania złych polityków na jeszcze gorszych?
Read More »