Apel o bezwzględne przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego!

Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, w z związku z nasilającą się trzecią falą pandemii COVID 19, apeluje o bezwzględne przestrzeganie zasad, wytycznych i zaleceń Ministerstwa Zdrowia oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej w walce z pandemią koronawirusa.

Spotkanie odbyło się w dniu 23 marca 2021 w Urzędzie Miasta Krosna. Jedna z osób na zdjęciu apeluje teraz do mieszkańców o bezwzględne przestrzeganie reżimu sanitarnego…Fot. Biuro Poselskie Joanny Frydrych.

– Apeluję o racjonalne i odpowiedzialne zachowanie oraz stosowanie się do rekomendacji służb sanitarnych. Przestrzeganie kilku najważniejszych zasad, znacząco zminimalizuje ryzyko zakażenia koronawirusem. – apeluje Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki.

– Nikt z nas w zderzeniu z Covid-19, nie może czuć się niepokonany. Stosowanie się do tych wytycznych sanitarnych, to nie tylko obowiązek, ale przed wszystkim przejaw naszej odpowiedzialności za zdrowie i życie innych osób – dodaje  prezydent.

Ostatni rok, to z jednej strony szereg niespójnych, nielogicznych, a nieraz szkodliwych restrykcji. To szereg przykładów, gdy lokalne decyzje nie służyły powstrzymywaniu COVID. To cały szereg przykładów nadmiernej reakcji lokalnych władz i działań podnoszących ryzyko (tak jak niespodziewane likwidowanie kursów autobusów). To też regularne pokazywanie się prezydenta na spotkaniach i konferencjach bez zachowania dystansu i bez maseczek. I oczywiście publikowanie fotografii z tych spotkań. Rok nierównego traktowania, np. wymaganie od obywatela potwierdzenia odbioru pisma przy równoczesnym uznaniu, że takie potwierdzenie ze strony urzednika stanowiłoby zagrożenie dla zdrowia. .. a teraz apel o „bezwzględne przestrzeganie zasad”.

Komentarze

komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook