Krosno 2015: ile, komu i za co?

„Jesteśmy na dobrej drodze, żeby to było” – tak prezydent Krosna Piotr Przytocki odpowiadał na pytanie czy w Krosnie powstanie łatwo dostępny publiczny rejestr umów. Od tamtej pory zrobiono w tej sprawie NIC. W związku z tym nadal mamy półśrodki. Publikuję zestawienie umów za 2015 rok.

Zestawienia nie otrzymałem w ustawowych 14 dniach. Było opóźnienie, bo koniecznie anonimizowano dane. Z tego powodu w niektóych pozycjach zobaczycie „Decyzja I”, „Decyzja II” itp. Wkrótce otrzymam tradycyjną pocztą wspomniane „decyzje” stanowiące odmowę udzielenia niektórych informacji. Już wiem, że przynajmniej jedną zaskarżę, tym samym może się okazać, że zwłoka na „anonimizację” była niepotrzebnie długa.

Warto wesprzeć Sieć Watchdog

Teraz do rzeczy. Ile, komu i za co w 2015 roku zobaczycie klikając ->umowy wykaz za 2015
Jest trochę ciekawostek: wycinki drzew, odchwaszczanie chodników, budowa pomników, dokarmianie mediów, aktywizacja emerytów, czy „wyścig Olimpijczyków”, taki jak ten, który jutro zablokuje miasto… każdy znajdzie coś dla siebie!

Wyciąganie informacji publicznych czasem przypomina scenę z obrazka. Prawnik urzędu twierdzi, ze jest wszystko OK, bo przecież mają prawo wydłużyć termin… Obawiam się jednak, że jeżeli jeden wniosek wymaga wydłużenia terminu, to złożenie 10 podobnych, w podobnym czasie, spowoduje zawieszenie się urzędu.

 

Komentarze

komentarzy

1 Komentarz

  • HEM 21 sierpnia 2018 Odpowiedz

    dokarmianie mediów, dobre. Wydaje się pieniądze na nikomu nie potrzeba dodatki którę czyta znikoma ilość mieszkańców

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook