Benzyna +. Macie wy rozum?

PiS nakłada kolejną opłatę na benzynę i ON. W sumie w związku z tym mam jedno pytanie. No najwyżej dwa albo trzy pytania. 

„Opłata emisyjna” na benzynę i ON ma rzekomo nie wpłynąć na podniesienie cen. Dodatkowe środki mają być przeznaczone na „elektromobilność”.

Pierwsze pytanie brzmi: oszaleliście?

Zdarte z profilu fb Pawła Kukiza. Autor nieznany.

 

Dodatkowa opłata wpłynie na podniesienie cen. Na moje oko przełoży się mniej więcej 1:1. PiS po prawdzie twierdzi, że opłata będzie”kosztem rentowności” państwowych spółek paliwowych. Po pierwsze mało to przekonujące, a po drugie: czy nie prościej byłoby wprost przeznaczyć część zysków tych spółek na rozwój tej „elektromobilności”? To jest to drugie pytanie, ale można je traktować retorycznie, bo opłata zapewne podbije ceny. „Elektryczne auta” stanowią tu tylko kosztowny wytrych do nadania jakiegoś pozornego sensu dla całej akcji.Nie wiadomo nawet czy rząd uzyska dzięki opłacie spodziewane środki. Wszak wyższe ceny paliw odbiją się na rentowności całej gospodarki. Braliście pod uwagę, że to może mieć jakiś niefajny wpływ na wpływy z VAT, PIT, CIT, ITP? Natomiast co do tych „aut elektrycznych”, to przepraszam, ale co was napadło? Ani to tanie, ani ekologiczne. Tak, tak. Bo wiecie, te auta wymagają AKUMULATORÓW. Wiecie prawda? Produkcja i utylizacja akumulatorów nie pozostaje obojętna dla środowiska, a energię do akumulatora też jakoś trzeba wyprodukować. Uderzacie w kieszenie obywateli i w gospodarkę, a dla ekologii ten ruch ma żadne znaczenie. Macie wy rozum?

Zamiast realnego uzdrawiania finansów takie gnioty? Kukiz’15 walcząc z tą podwyżką pokazał w Sejmie „kanister Pana Kaczyńskiego”, ale pisowskiemu Marszałkowi się to nie spodobało. W ogóle szkoda, że premierem nie jest Pan Kaczyński, bo on był za obniżeniem cen paliw, nie to co cały ten PiS.

Komentarze

komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook