Opozycje rozjadą czołgami?

Jak to jest z tymi transporterami dla Policji? Patrząc na wpisy „lemingów” można dojść do wniosku, że polska Policja nigdy nie miała takiego sprzętu, a dopiero katofaszyści chcą dać Policji czołgi do masakrowania opozycji. Ba, widziałem już nawet wpisy nawołujące do obrzucania tych pojazdów „mołotowami”. Czy szaleństwo tych ludzi ma jakiekolwiek granice? 

Konkretny materiał Remigiusza Wilka na ten temat zamieścił Militmag: Policja kupi transportery opancerzone. Polecam się zapoznać z treścią. A teraz proszę sobie wyobrazić, że są wśród nas ludzie tak głupi, że zamieszczają link do tego artykułu, z opisem, że „władza szykuje rozwiązania siłowe wobec opozycji”. W dyskusji potrafią twierdzić, że „nigdy Policja nie używała takiego sprzętu i było dobrze” itp. Właściwie robią to dwie kategorie ludzie. Jedni są inteligentni i cyniczni, traktują odbiorców swoich treści jak debili i liczą, że sam ich opis i nagłówek kogoś nastraszy. Drudzy to już sami debile, którzy wyciągają opinie z samego opisu i nagłówka. W obu przypadkach to osoby, z którymi nie da się uczciwie i logicznie rozmawiać. Pierwszym brakuje uczciwości, a drugim brakuje logiki i ogólnie rozumu.

Prawda jest taka, że Policja od dawna używa transporterów opancerzonych. W niesławnej akcji w Magdalence w 2003 roku zginęli policjanci być może dlatego, że za późno wysłano opancerzony transporter (tam popełniono wiele błędów, ale zbyt późne użycie BTR jest jednym z nich). Przypominam, to była akcja a czasów SLD-PSL.

Znaleziony na „Wykopie” BTR Policji z Wielkopolski.

 

BTR to poradziecki transporter piechoty używany do dzisiaj przez polską Policję. Te wozy coraz bardziej proszą się o wymianę i nawet dokonano pierwszych zmian. Dwa lekkie transportery Dzik zakupiono dla Policji niedługo po „Magdalence”, w 2004 roku. Oczywiście nadal rządziło SLD-PSL.

„Dzik” na stronie Policji.

Pomysł wymiany pojazdów Policji na nowocześniejsze istniał od dawna, a kształtów nabrał za rządów PO-PSL. W czasie rządów PO-PSL opracowano prototyp transportera opancerzonego „Żubr” dostosowanego dla potrzeb Policji. W czasie tamtych rządów opracowano też „normy wyposażenia jednostek i komórek organizacyjnych Policji w sprzęt transportowy”, które przewidują wyposażenie Policji w sumie w 35 transporterów opancerzonych. Obecny rząd po prostu kontynuuje te działania, czyli normy wyznaczone za czasów PO-PSL! I oczywiście jest to złe, dla niejednego działacza i sympatyka PO i PSL. Wiadomo, gdyby PiS anulował działania zmierzające do zakupu transporterów, to nastąpiłby atak, że: „narażają Policjantów, a kasę wydali na 500+”. Ale nie anulowali, więc „chcom rozjeżdżać opozycję czołgami”. Co więcej ci niemądrzy ludzie potrafią rzucać takie oskarżenia, równocześnie wklejając solidny, rzetelny materiał o tym, jak sprawa wygląda. Do tego trzeba naprawdę być debilem, albo całkowicie pozbawionym kręgosłupa cynikiem.

 

Komentarze

komentarzy

1 Komentarz

  • Ptyacz 17 maja 2018 Odpowiedz

    Oj tam Oj tam,
    Zawsze tak było że opozycja krytykowała wszystko co robi rząd czy to jest mądre czy nie. Nie zależnie od tego czy to rządziła SLD, PO czy PiS tak to chyba musi być he he. Ale w sumie zgadzam się z tym że to są brednie jeżeli ktoś twierdzi że te „czołgi” PiS kupuje przeciwko opozycji. Osobiście uważam, że Policja musi posiadać sprzęt (broń, tarcze czy samochody) adekwatny do sytuacji. Jeśli ulicami Miasta wali tłum kiboli rzucający kamieniami itp itd. to jak najbardziej należy skorzystać z samochodów opancerzonych i nie narażać niewinnych policjantów. Tak samo Marsze niepodległości organizowane przez środowiska narodowościowe szerzące faszystowskie poglądy powinny być rozganiane tymi „czołgami” oraz gumowymi kulami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook