Polski Holokaust

W Internetach pojawił się skandaliczny filmik szkalujący Polskę i Polaków. Na skutek protestów, w tym organizacji żydowskich, został błyskawicznie zdjęty. Co ciekawe padło w nim sformułowanie „Polski Holokaust”. To sformułowanie samo w sobie wcale nie jest złe, chociaż intencje ignorantów (lub zwykłych oszczerców) stojących za produkcją były zupełnie inne. Zastanówmy się jednak, czy określenie „Polski Holokaust” może pomóc w przebiciu się do szerszej świadomości z faktami dotyczącymi II Wojny Światowej i wydarzeń z nią powiązanych.

„Polski holokaust” czyli po prostu celowa zagłada milionów Polaków dokonana przez Niemców i Sowietów. Tak samo jak mówimy o „żydowskim holokauście”, czy „ormiańskim holokauście”, równie dobrze możemy mówić o „polskim holokauście”. „Holokaust” używany jest jako określenie różnych zbrodni ludobójstwa. Ludobójstwo popełnione na Żydach nie było ani jedyne, ani pierwsze. Wręcz można powiedzieć, że brak reakcji, bezkarność sprawców pierwszych ludobójstw ośmieliła Hitlera i Niemców do uruchomienia „fabryk śmierci”. Takimi ludobójstwami były belgijskie zbrodnie w Kongo, „rzeź Ormian w latach 1915–1917. Możemy też mówić o „ukraińskim holokauście” czyli o głodzie sztucznie wywołanym przez Stalina. Ludobójstwem, „polskim holokaustem”, była seria zbrodni popełnianych przez Niemców i Sowietów na Polakach.

Okładka publikacji godnej polecenia.

W tym „operacja polska NKWD” przeprowadzona jeszcze przed II wojną światową. Dalej były niemieckie zbrodnie. Od pierwszych chwil wojny Niemcy uderzyli w cywilów, dokonując terrorystycznych nalotów na bezbronne miasta i atakując przemieszczających się uchodźców. Później były transporty Polaków do obozów zagłady, kara śmierci za byle co, „akcja AB” czy Intelligenzaktion. W Krośnie rozstrzeliwano ofiary np. w dzisiejszym parku na Zawodziu. Wszystko to w wyniku wojny przegranej przy bierności sojuszników. Drugi okupant zastosował masowe wywózki na Syberię i inne nieludzkie miejsca. Sowieci wymordowali też dziesiątki tysięcy oficerów w „zbrodni Katyńskiej”. Na początku działali ręka w rękę z Niemcami, a dalsze zbrodnie na polskich patriotach i cywilach popełniali po II Wojnie Światowej. Wykorzystywali do swoich zbrodni przeciw ludzkości nawet infrastrukturę zostawioną przez hitlerowców. To także przy bierności naszych przedwojennych sojuszników. I tu ciekawostka, państwo Izrael chroniło sprawców tych powojennych zbrodni, takich jak Salomon Morel. To samo państwo popełnia liczne zbrodnie przeciwko Palestyńczykom. Polecam poszukać np. w google raportów Human Rights Watch na ten temat. I to samo państwo odmówiło uznania „rzezi Ormian” za ludobójstwo. Poważnie, w kwestii zbrodni przeciw ludzkości naprawdę jest o czym rozmawiać z Izraelem. Tym bardziej ciekaw jestem rozwoju wypadków.

Sam, jako uczestnik „Marszu Żywych” w Rymanowie, uczestnik uroczystości Dni Pamięci Holokaustu w Krośnie, uczestnik obchodów rocznicy Powstania w Gettcie Warszawskim, a także współorganizator spotkania „Krośnieńscy Żydzi”, które odbyło się w 2015 roku w RCKP wkrótce podzielę się szerszym tekstem o Holokauście. 

Komentarze

komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook