Zmiany nazw

Urząd to czasem szybko działa. W sprawie ulicy Kruczkowskiego w Polance to zadziałali jak błyskawica. 

Jak chcą to potrafią szybko działać. Jednego dnia uchwała w dzielnicy, następnego już zaopiniowana na komisji, a dzień później projekt przechodzi na sesji RM. Byle była kontra dla wniosku Stowarzyszenia? Serio. Uchwała dzielnicy jest z 28 sierpnia, 29 już została zaopiniowana, a 30 podjęto uchwałę o zmianie nazwy ulicy!

Zresztą fajnie to wygląda w dokumentach, wniosek Stowarzyszenia Idea Carpathia jest dołączony jako drugi, chociaż był wcześniejszy. I na kopii wniosku Stowarzyszenia widać wszelkie pieczątki i adnotacje z przejścia przez całą procedurę. Tymczasem kopia wniosku z dzielnicy jest czysta jak łza.

Ciekawa jest też sprawa „Elektryka”, czyli szkoły, która do niedawna nosiła imię II Armii Wojska Polskiego. Wszczęto od nowa procedurę nadania nazwy, co oznacza, że II Armia zapewne przegra, może z elektrykiem Wałęsą? Kto wie? To w każdym razie przykre dla weteranów i ich rodzin. Wystarczyłoby jednak dodać jedno słowo, tak by nowa nazwa brzmiała: „Imienia Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego”. Takie upamiętnienie żołnierzy nie zostałoby zakwestionowane przez IPN.

Komentarze

komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook