Jak rozdawać piwo w gminie, czyli druga umowa na „Serce Miasta”

Media żyją Trumpem, a ja wrzucę lokalny smaczek. Druga umowa na imprezy z cyklu „Serce Miasta”, całość poniżej. Co ciekawe, gmina zapłaciła za zorganizowanie rozdawania piwa. Nie mam nic przeciwko wypiciu dobrego chmielowego latem, ale jak dla mnie to nie wygląda to najlepiej. Ta umowa opiewa już tylko na 8500 zł. 

Zlecenie na dalsze działania promocyjne dostała ta sama firma, co w przypadku pierwszej umowy: „oddolność” krośnieńska. 

Poza zleceniem promocji wybranych podmiotów gospodarczych (co samo w sobie jest dość dziwne, szczególnie w kontekście odpowiedzi na pomysł, że może warto pomóc Szpitalowi) zlecono też organizację „piwnej mili”. Chodzi o bieg, któremu towarzyszy obowiązkowe picie piwa. Według treści umowy gmina zapłaciła za zorganizowanie i promowanie imprezy, której jednym z elementów było to, że restauratorzy rozdadzą piwo. Jednak, jeżeli dobrze pamiętam, to jedynym lokalem rozdającym piwo na tej imprezie była knajpa, której współwłaścicielem jest ten sam Pan Adrian, który organizował działania promocyjne, przypadek? Gmina nie tylko wsparła finansowo, ale i promowała imprezę, w ramach której dla części uczestników obowiązkowe było picie piwa co wydaje się troszkę dziwne, w świetle obowiązujących restrykcyjnych przepisów „o wychowaniu w trzeźwości”. O, tutaj podrzucam link do krosno.pl.

Na koniec wygląda to mniej więcej tak: jedna firma bierze środki publiczne na promocję, a druga firma jest największym beneficjentem tych środków. Obie mają tego samego właściciela/współwłaściciela. Nie wiem jak to przebiegało w szczegółach, np. czy innym knajpom zaproponowano rozdawanie piwa, po prostu widzę efekt końcowy. I widzę też ten straszny hejt, że „miasto w tym roku zabrało”.

Druga umowa w pdf: serce miasta 2 Ta umowa opiewa już tylko na 8500 zł.

 

 

Komentarze

komentarzy

2 Komentarze

 • Szpieg 11 lipca 2017 Odpowiedz

  Piętnuj Hauerze, piętnuj, drąż i wyciągaj na światło dzienne. Takie wałki to plaga w samorządach.

 • Adrian Krzanowski 13 lipca 2017 Odpowiedz

  Piszesz głupoty Piotruś, ale nawet nie chce mi się z Tobą gadać.

 • admin 13 lipca 2017 Odpowiedz Author

  @Adrian, jakie głupoty? Jeśli nie chcesz gadać, to sie nie odzywaj. Jeśli twierdzisz, że coś jest nie tak, to napisz.

  BTW: jest już 13, a na Rynku pustawo… nie mogę z tym żyć 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook