„Pożyteczni idioci” proroka

Komuniści mieli swoich pożytecznych idiotów, a islam ma swoich. Prosty wniosek po wymianie zdań z ludźmi, którzy na pozór nie wydają się idiotami, ale potrafią przydzwonić jak dzik w sosnę. 

„Pożyteczny idiota” – tak Lenin miał określać zachodnich dziennikarzy piszących pozytywnie o rewolucji i ukrywających jej mroczną stronę. Tak też w późniejszym czasie tak nazywano na Zachodzie sympatyków Sowietów. Możliwe, że część z nich była po prostu agentami. W większości byli to jednak ludzie naiwni, nawet dobrotliwi, ale przy tym głupi i szkodliwi bo wspierali zbrodniczy reżim.

Trochę podobnie dziś mamy z islamem. Przedstawię jeden, skrajny przypadek: ta sama osoba, w stosunkowo krótkim odstępie czasu wygłosiła dwa poglądy. Pierwszy to przekonanie, że wszystkie religie są złe i to z ich winy cierpi mnóstwo ludzi. Drugi pogląd to …zaprzeczanie jakoby Islam był czymś złym. Czyli jak to rozumieć? Wszystkie  są złe…ale oprócz Islamu, bo muzułmanie z powodu takiego stwierdzenia mogą zacząć wybuchać i siekać maczetami?

Nieźle to podsumował jeden mój znajomy: „Jak to dobrze, że Islam to religia pokoju, strach pomyśleć gdyby był religią wojny…”.
Bardziej serio, to trudno wyobrazić sobie religię lepiej przystosowaną do prowadzenia podbojów niż Islam. Historia potwierdza: muzułmańskie podboje okazały się szybkie i trwałe, głęboko zmieniały zwyczaje i kulturę na podbitym terenie. Zatrzymywały się dopiero wobec zdecydowanego użycia siły. To naprawdę nie jest przypadek, że w dzisiejszych czasach większość konfliktów zbrojnych toczy się na styku Islamu z innymi kulturami. Tymczasem „pożyteczny idiota” i tak powie, że tzw. „państwo islamskie” nie ma nic wspólnego z „prawdziwym islamem”. Tylko czy istnieje taki islam, w którym nie ma Mahometa?

Komentarze

komentarzy

1 Komentarz

  • Yeri 25 czerwca 2017 Odpowiedz

    Wrzucę to tu, bo to też o „pożytecznych idiotach”, a dokładnie materiał o Szwedach i jak to u nich społeczeństwo wygląda. Filmik, podobnie jak ten artykuł ma na celu ostrzec: „nie idźcie tą drogą”, więc mam nadzieję, że nie pogniewacie się za oftopa.

    https://www.youtube.com/watch?v=XQYCPjAwOgU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook