PiS nie chce łącznicy?

„Łącznica kolejowa, która skróci podróż z Rzeszowa do Krosna wpisuje się w program PiS” – przekonuje poseł Piotr Babinetz (PiS). Równocześnie lider PiS w Sejmiku, Wojciech Zając, przekonuje radnych powiatu jasielskiego (głównie PiS), że osobiście zawiezie ich protest wobec łącznicy do decydentów w ministerstwach w rządzie PiS, wcale nie jest za późno, żeby protestować. Fajnie, nie?

W treści tego „mocnego głosu” mamy sprzeciw wobec budowy łącznicy. Tak, powiat gorlicki, hen daleko, w sąsiednim województwie, wypowiada się przeciw skróceniu podróży Rzeszów – Krosno. W uzasadnieniu czytamy między innymi: „(…)rezygnacja z planów budowy nowej łącznicy kolejowej nie uszczupla żadnych interesów mieszkańców i przedsiębiorców regionu, ani nie zagraża nikomu wykluczeniem komunikacyjnym(…)”. Niby racja, rezygnacja z budowy nic więcej nie uszczupli. Podróż pociągiem z Krosna do Rzeszowa nadal będzie trwała ze dwie godziny.

Jednym z gorących zwolenników budowy łącznicy jest poseł z Krosna, Piotr Babinetz (PiS). To połączenie kolejowe byłoby pierwszym od wielu lat ruchem, który przeciwdziałałby komunikacyjnej marginalizacji południowego Podkarpacia. Babinetz podkreśla, że to doskonale wpisuje się w program PiS.
Niestety do przeciwników tego rozwiązania najwidoczniej należy …lider rządzącego Klubu PiS w województwie. Wśród lajkujących jego wpisy krytyczne wobec łącznicy jest, jak widać, pozyskana z PSL radna Bril. To wymowne, bo Joanna Bril jest z Jedlicza, z gminy, dla której wybrany wariant połączenia jest najkorzystniejszy.

I jeszcze jedno napiszę: redakcja Krosnocity zwróciła się do wszystkich radnych z okręgu, z pytaniami o łącznicę. Chodziło o to, żeby się określili, czy popierają i ewentualnie który wariant uważają za najlepszy. Nikt z Klubu PiS nie odpisał. Widocznie przeciwdziałanie marginalizacji naszego regionu już wypadło z programu PiS. Szkaluję? To zaprzeczcie. Pokażcie co robicie i jak doprowadzacie tę inwestycję do końca.

Komentarze

komentarzy

2 Komentarze

  • Pytacz 14 marca 2017 Odpowiedz

    to jest przykład typowego działania PiSu. Dezorientacja, tak czy owak na samym końcu usłyszymy, ze to wina Tuska, a raczej w tym przypadku Przytockiego, który jest wystawiony przez zdradzieckiego Tuska. I teraz nie zależnie od tego czy łącznica, będzie czy nie PiS jest The Best!

  • sw3 11 kwietnia 2017 Odpowiedz

    Nie jestem przeciwnikiem łącznicy ale w jednym się z nimi zgadzam. Jeżeli linia Rzeszów – początek łącznicy ma przepustowość X, to po zbudowaniu łącznicy będzie można uruchomić po X/2 kursów do Jasła i Krosna. Można by temu zaradzić, dodając skomunikowany pociąg relacji początek łącznicy – Jasło/Krosno, dzięki czemu zostałaby zachowana przepustowość X zarówno do Krosna jak i do Jasła tyle, że co drugie połączenie byłoby z przesiadką. Ale żeby taki system przesiadek mógł działać, w miejscu rozwidlenia musi być stacja. Wybrany wariant (jako jedyny) przewiduje rozwidlenie w polach (daleko od stacji czy przystanku, który możnaby przerobić na stację) . I to jest główny problem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook