Po co w Krośnie Rada Seniorów?

Jest taki plan, żeby Krosno miało „Radę Seniorów”. Będzie to dodatkowy organ doradczy, który w różnych sprawach będzie prezentował stanowisko senioralnej części naszego społeczeństwa. Tylko po co?

Oczywiście nic nie mam przeciw seniorom, zastanawiam się tylko po co taka rada, skoro mamy już Radę Miasta Krosna? Znaczna część radnych to właśnie seniorzy, zatem nie ma mowy by głos tej części społeczeństwa był pomijany.

grupen
Weź urlop! Przyjdź na wywiad grupowy z „udziałem mieszkańców”!

Co więcej, w mieście organizuje się różnego rodzaju spotkania i konsultacje, w których może wziąć na równi każdy, niezależnie od wieku. Ba, terminy takich konsultacji wręcz promują seniorów, emerytów, rencistów.
Np. teraz będą konsultacje w sprawie Programu Rewitalizacji Miasta.

Popatrzmy na terminy spotkań. Najpierw będą dwa szkolenia. Oba w dni robocze, jedno zacznie się o godzinie 16 w poniedziałek (to jeszcze nie tragedia), ale drugie będzie we wtorek w godzinach 10-13. Na tym drugim szkoleniu będą podawane przykłady „dobrych praktyk” w rewitalizacji.
Dalej w programie są jest np. „wywiad grupowy” z udziałem mieszkańców. W godzinach…10-12. W sam raz dla emerytów, ale nie osób aktywnych zawodowo. Dalszy punkt to rozmowy „kawiarenkowe” z mieszkańcami.  Start o godzinie… 14.

To są pory konsultacji i szkoleń wygodne dla urzędników i …seniorów! Zatem skoro mamy już liczną reprezentację seniorów w RM, a konsultacje społeczne są prowadzone tak, a nie inaczej, to po co jeszcze jakaś osobna rada seniorów?

Już pomijam, że w skład rady ma wchodzić przedstawiciel prezydenta oraz kilka osób wybranych przez prezydenta spośród zgłoszonych kandydatur. Czy w takim razie jedynym sensem tej rady będzie powtarzanie: „Tak jak Pan Prezydent powiedział…”? Zapewne tak.

Komentarze

komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook