„Rondo”, czyli wniosek w sprawie lokalnego kolorytu

Dzisiaj o drobiazgu: złożyłem wniosek w sprawie nazwy przystanku „Rondo”. Chodzi o ten przystanek na Placu, który nie jest rondem. Czy jest sens to zmieniać? Ja zawnioskowałem do radnych, żeby odstąpili od zmiany.

wniosek-rondo
Złożone 20 grudnia.

W związku z planowanymi zmianami rozkładów jazdy, planowane są też zmiany nazw przystanków. Swoją nazwę ma stracić przystanek „Rondo”.

Myślę, że to nie jest konieczne. Nazwa przystanku „Rondo” funkcjonuje od wielu lat zarówno w rozkładzie jazdy, jak i świadomości pasażerów MKS z Krosna i okolicznych miejscowości.

Zmiana nazwy może spowodować dezorientację, szczególnie bardziej sentymentalnych pasażerów oraz osób korzystających z komunikacji MKS incydentalnie. 

Należy dodać, że „Rondo” to coś więcej niż tylko przystanek – to jeden z najważniejszych punktów orientacyjnych w Krośnie. Zmiana nazwy wywoła trudne do oszacowania zakłócenia przy np. Przy informowaniu osób pytających o drogę.

Dalsze funkcjonowanie nazwy „Rondo” nie wiąże się z żadnymi utrudnieniami, a zmiana nazwy nie spowoduje żadnych pozytywnych efektów.

Komentarze

komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook