MKS Krosno: radni sprawdzają czy miałem rację?

Po kilku latach mamy znaczącą zmianę w podejściu do MKS. W 2010 i 2011 radni (większość) przegłosowywali kolejne podwyżki cen biletów, które krytykowała opozycja w radzie, a ja na blogu. Teraz cała rada wprowadza obniżkę. Sprawdzają mój pomysł sprzed 4 – 5 lat?

mks

Podwyżki cen biletów w MKS wprowadzano stopniowo w głosowaniach w 2010 i 2011 roku. Za każdym razem przy sprzeciwie opozycji. Za drugim razem wymagało to powtarzania głosowania i dyscyplinowania Klubu Samorządowego. Jednak podwyżki zostały wprowadzone, a Krosno24 opublikowało obrzydliwie zmanipulowany materiał szkalujący opozycję i broniący podwyżek. Przypominam to, bo może niedługo napiszą, że „Krosno jest fajne, bo obniża ceny biletów”. Pamiętajcie, gdy wprowadzano podwyżki i obrażano ich przeciwników, Krosno24 stało po „ciemnej stronie Mocy”. Gdy po kilku latach okazało się, ze opozycja miała rację, że podwyżka to ślepa uliczka, zapewne nikt z „Matrixa” (Krosno24) tego nie przyzna, za to będzie jakaś pochwała „miłościwego Imperatora, który funduje mieszkańcom promocję i obniżki”.

O błędnej polityce podwyżek pisałem na bieżąco tutaj i tutaj.

Co się teraz zmieniło? Rada Miasta Krosna jednomyślnie uznała, że obniżenie cen biletów może przyciągnąć pasażerów. Uznano, że jeżeli autobusy będą przewozić więcej ludzi, to transport będzie się bardziej opłacał, pomimo niższych cen. Genialne wnioski, nieprawdaż? Jedyne 4 – 5 lat błędnego eksperymentu z wysokimi cenami wystarczyło, by Ci, co „brali odpowiedzialność za konieczne podwyżki” teraz podnieśli rękę za znaczną obniżką cen. Chwalę.

Nowe stawki mają obowiązywać od 1 grudnia. Bilet jednorazowy: 1,50. Na razie na próbę na pół roku, bo radni obawiają się o efekty.

Komentarze

komentarzy

2 Komentarze

 • Yeri 2 listopada 2016 Odpowiedz

  Omijam K24, więc napisz tu jak tam się odezwą w temacie, bo jestem ciekaw wielce.

 • admin 3 listopada 2016 Odpowiedz Author

  Także jestem ciekaw tego fałszu, obłudy i zakłamania.

 • Yeri 4 listopada 2016 Odpowiedz

  No ej, daj im szansę, może zaczną lamentować, że obniżka cen biletów doprowadzi do upadku MKS-u, zdziwiłbyś się, nie? :p

 • admin 4 listopada 2016 Odpowiedz Author

  „Fałsz, obłuda i zakłamanie” to nowa ksywka oraz trzy najczęściej używane słowa Nadredaktora. Wiesz, to taki kod. Tak jak Rene mówił „Tu nocny jastrząb”.

 • Yeri 4 listopada 2016 Odpowiedz

  A, dobra, nie czytam K24 więc nie wyłapałem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook