Podatki i Składki

Stało się. PiS wprowadza podatek od sprzedaży detalicznej. Jest oczywiste, że koszty zostaną przerzucone na konsumentów. W efekcie za +500 będziemy wszyscy płacić podczas zakupów. Krótki odstęp czasu pomiędzy wprowadzeniem nowego podatku i nowego programu rozdawniczego powinien ułatwić uświadamianie Polakom prostej zasady: państwo, żeby rozdawać musi też zabierać. 

Po 8 latach rządów partii, która nie potrafiła zrealizować swojego programu obniżki podatków mamy rządy, które wprowadzają nowe podatki. Oczywiście „tymczasowa” podwyżka VAT dokonana przez PO zostaje.

POPiS

 

Niektórzy mówią, że „PiS=PO, jedno zło”. Jest jednak pewna różnica. PiS zapowiadał nowe podatki w programie, a PO zapowiadała obniżki. Co gorsze? Fałszywy liberał, czy uczciwy socjalista? Serio, czyż nie byłoby łatwiej, gdyby oni sobie wyjaśnili ten problem z Trybunałem, czy te drobne różnice z nazewnictwem i wreszcie naprawdę się zjednoczyli w POPiS? Wreszcie byłoby jasne gdzie jest władza, a gdzie ludzie i opozycja. Jak na razie jesteśmy wkręcani w jałowe spory między ludźmi, między którymi nie ma większych różnic.

Komentarze

komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook