KOD: szkalują Ryszarda Kaczorowskiego :(

Szaleństwo KOD-u nie ma już żadnych granic. Wczoraj zostałem zablokowany przez proKODową panią, która w arogancki sposób twierdzi, że w samolocie rozbitym pod Smoleńskiem nie było nikogo, kto walczył o Naszą Wolność. 

Uznałem to za mocna przesadę, zwróciłem uwagę na postać honorowego obywatela Krosna, Ryszarda Kaczorowskiego. Pani z KOD-u jednak zaczęła go otwarcie szkalować oraz podtrzymywać swoje twierdzenia, że na pokładzie nie było nikogo, kto walczył o Naszą Wolność. Inne KODziary zaczęły jej przyklaskiwać.

1024px-Tablica_upamiętniająca_Ryszarda_Kaczorowskiego_w_Krośnie
Tablica Ryszarda Kaczorowskiego w Krośnie

Już nawet nie zdążyłem przypomnieć postaci jednego z założycieli PO, Macieja Płażyńskiego, który także był zaangażowany w działalność opozycyjną w PRL. Zresztą do dziś ulubiona partia tej KODziary wspomina z żalem rocznicę jego śmierci. To jednak zaczadzonym nienawiścią nie przeszkadza w fanatycznym szkalowaniu wszystkich ofiar katastrofy. KODziara na koniec zasugerowała, że twierdzę coś, czego nigdy nie stwierdziłem, zadała publicznie pytanie wywołując do odpowiedzi przez oznaczenie w poście i …natychmiast zablokowała możliwość wypowiedzi! Oczywiście bez publicznego poinformowania, że użytkownik został zablokowany. Taka prymitywna manipulacja sugeruje, że oto rozmówcę „zatkało” i już nie ma nic do powiedzenia na jej błyskotliwą ripostę. Ciekawe czy to efekt jakiegoś szkolenia, czy wrodzona umiejętność?

To bardzo przykre, ze tak prymitywne jednostki zawłaszczają sobie prawo do bycia jedyną demokratyczną frakcją w Polsce. Tym bardziej przykre, że walcząc o władzę pazurami szkalują zasłużonych ludzi, w tym bluzgają na pamięć o Ryszardzie Kaczorowskim.

Ciekaw jestem stanowiska krośnieńskiego KOD w tej sprawie. Czy zaraz zaczną wzywać do usunięcia tablicy pamiątkowej przy ul. Staszica? Czy może przyznają, że w szeregach KOD liczne są osoby prymitywne i niedouczone, za które muszą się wstydzić i przepraszać.

Fot. Mateusz Opasiński
W
ikimedia Commons

Komentarze

komentarzy

2 Komentarze

 • NKO 11 lipca 2016 Odpowiedz

  Oczywiście, że są osoby głupie. Podobnie jak w każdej innej partii, w każdym ngo w każdej instytucji. Tylko to niezbyt odkrywcze i aż dziw bierze, że Szanowny Pan dopiero teraz się o tym przekonuje…

 • Yeri 11 lipca 2016 Odpowiedz

  NKO, poczytaj sobie na tej stronie trochę, to może nie będziesz wstawiał kwiatków typu: „(…)dziw bierze, że Szanowny Pan dopiero teraz się o tym przekonuje(…)”.
  Piotrek (autor) od początku istnienia KOD-u wytyka ich głupoty, tu na tej stronie też.
  A co do truizmu,że głupie osoby są wszędzie, to akurat w wypadku KODu mamy wyłącznie z takimi do czynienia, mam wrażenie.

 • admin 12 lipca 2016 Odpowiedz Author

  Zdarzało się już, że PiS-owcy mnie wyzywali od lemingów i agentów Moskwy. Zdarzało się, że PO-wcy zwyzywali mnie od PiS-owskich moherów. Jednak taki poziom połączenia chamstwa i nienawiści z głupotą spotkałem po raz pierwszy. Uparte szkalowanie wspaniałego człowieka, tylko dlatego, że był w samolocie z prezydentem, którego nienawidzili? Pierwszy raz spotkałem tez tak prymitywną metodę dyskusji: publicznie zadano mi pytanie oznaczając mnie w poście i równocześnie zablokowano fizycznie możliwość udzielenia odpowiedzi. Dlatego o tym piszę, przestrzegam, że mamy do czynienia z manipulatorami pozbawionymi skrupułów.
  BTW, dziś zobaczyłem, że ci ludzie reagują nienawiścią już na sam dźwięk niektórych imion, nawet gdy te nie mają kontekstu politycznego.

 • Szpieg 12 lipca 2016 Odpowiedz

  Pożyteczni idioci, łatwi do manipulacji za pomocą gry na najprymitywniejszych odruchach, jak pies Pawłowa.

 • NKO 13 lipca 2016 Odpowiedz

  To świetnie, że Pan zauważył. A czy po drugiej stronie tzn. stronie dobrej zmiany Pan nie zauważył incydentów zbydlęcenia ? A gwizdanie i buczenie i wyzwiskana cmentarzach ? A obelgi pod adresem gen. Śbibor-Rylskiego ? A ubliżanie W. Bartoszewskiemu ? Umknęło uwadze ?
  I żeby nie było – nie bronię i nie usprawiedliwiam jednych i drugich. Chamstwo jest chamstwem i koniec. Ale nie twórzmy histerii…

 • admin 13 lipca 2016 Odpowiedz Author

  @NKO, akurat ten felieton jest o odmawianiu Ryszardowi Kaczorowskiemu tego, że walczył za naszą wolność, tylko dlatego, że zginął w tym samym samolocie, co znienawidzony przez część Polaków Lech Kaczyński. Rozumie Pan? Całkowite zanegowanie czyjegoś życiorysu, tylko z powodu nienawiści do innych osób. I akurat chodzi tu o życiorys Honorowego Obywatela mojego miasta, co ma dodatkowe znaczenie.

  Wymienianie w komentarzach, że „a inni też kogoś obrażają” jest zatem trochę nie na temat i właśnie nosi znamiona usprawiedliwiania. BTW: osobiście nie spotkałem się by ktokolwiek z „tzw. dobrej zmiany” negował, że wspomniany Ścibor-Rylski walczył za Polskę, zapewne bym odnotował, gdyby ktoś sięgnął takiego dna.

 • NKO 14 lipca 2016 Odpowiedz

  Ten artykuł – skądinąd o niezbyt mądrym tytule – sugeruje, że KOD kogoś szkaluje. Także nie odwracajmy kota ogonem, że oto chodzi o samą postać Kaczorowskiego i głupie zachowanie jednej czy dwóch osób określających się jako ich sympatycy. Bo ja znam całą masę osób, które sympatyzują z KOD-em i nigdy by tego nie powiedzieli. Więc sprowadzanie zdania kilku oszołomów i sugerowanie, że KOD tak uważa, to jest infantylna, bardzo infantylna próba zohydzenia tej organizacji. Pozdrawiam i bez odbioru

 • admin 15 lipca 2016 Odpowiedz Author

  Ten artykuł jest o tym, że na grupie sympatyków KOD osoba popularna w tych kręgach wypisywała głupoty na temat Ryszarda Kaczorowskiego, a inni jej wtórowali. Podjęcie polemiki przez jedną osobę zakończyło się zablokowaniem i usunięciem z grupy. Reszta grupy jakoś nie polemizowała z publikowanymi bzdurami, przynajmniej do czasu, kiedy mogłem śledzić dyskusję. Czyli to nie jest kwestia „głupiego zachowania jednej czy dwóch osób, tylko zachowania nieco liczniejszej grupy sympatyków KOD dysponujących uprawnieniami do administrowania grupą „obrońców demokracji”.
  Jeżeli takie zachowania są sprzeczne z ideałami KOD, to te osoby powinny zostać upomniane / pozbawione uprawnień do administrowania grupą, ale o ile wiem nic takiego się nie stało. Zatem proszę się na mnie nie obrażać, tylko się zastanowić, czy ludzie z KOD jednak nie dają powodów do zniesmaczenia.

  Aktualnie jest Pan/Pani jedyna osobą, która wypowiedziała się, że „masa osób sympatyzujących z KOD nie podziela takich postaw”. Dla równowagi w komentarzu pod tym tekstem na fb zostałem pomówiony przez sympatyka KOD, że na moim blogu jest „pisowska propaganda”, a dopytywany o stanowisko wobec szkalowania Kaczorowskiego, sympatyk KOD odparł, że „PiS szkaluje więcej osób”. Trochę podobna retoryka do Pańskiej we wpisie wcześniej w tonie: „a oni też ubliżają”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook