Kompletne świry i Darth Beata

Niedawne wydarzenia wskazują, że członkowie oraz szczególnie aktywni sympatycy „głównego nurtu” zwanego też „głównym ściekiem” lewicy, czyli: PO, SLD, a także „kropki” to w znacznej mierze zbieranina świrów i wariatów. Ciężkie określenia? A niby co lżejszego może tłumaczyć ich zachowanie? 

Niedawno pisałem dlaczego nie jestem w KOD. Żaden zaKODowany nie podjął się polemiki z tym krótkim wykazem stosowania podwójnych standardów co do prawa i Konstytucji przez obecną „opozycję prawie demokratyczną”. W serwisach społecznościowych paru coś tam marudziło na mój felieton, ale nigdy merytorycznie.

Nic dziwnego. Poniżej zobaczycie jak Ci ludzie zachowują się w o wiele prostszych sytuacjach niż dyskusja o Konstytucji.

„Szydło w burce chodzi!”
Strój Beaty Szydło podczas wizyty u papieża Franciszka stał się powodem niewybrednych kpin i karykatur KODerów i innych sympatyków PO, SLD, ITP. Tyle, że wcześniej panie z „ich obozu” podczas wizyt u papieży występowały dokładnie w takim samym stroju.
burka szydłoNie widziałem, żeby któryś przeprosił, albo wykazał choc odrobinę refleksji gdy upubliczniono zdjęcia z innych wizyt. Mało który KODer wyciągnął wnioski, bo zaraz dali się złapać na ten sam numer.

„U Dudy są ochraniacze! Skandal!”
Tym razem poszło o rzekome upokarzanie dzieci przez prezydenta Dudę. Zobaczcie sami:

ochraniacze Bronka

To nie koniec szaleństwa. !!UWAGA!! Jeżeli jesteś KODziarzem, wyznawcą Nowoczesnej, albo sympatykiem SLD, to dalszą część naprawę czytasz na własne ryzyko!

„Mordercy! Człowiek umarł po przeczytaniu gazety!”
Kilka dni temu pewien sędzia Sądu Okręgowego (czyli człowiek raczej wykształcony) napisał do ministra Ziobry, że ojciec innego sędziego zmarł …w wyniku przeczytania artykułu w gazecie. To jeszcze nic. Informację o wspomnianym liście rozpowszechniono w internetach, a fani KOD-u i PO zaczęli rzucać zarzutami, że „rząd PiS zaczyna mordować ludzi”. Wiecie, ja myślałem, że chemtrails to jest mocno odjechana teoria spiskowa, ale rząd zabijający gazetą, to jest coś na miarę zabójczośmiesznego kawału z Monty Pythona.
Mordercy

„Jest już jak za komuny albo nawet gorzej!”
Mniej śmieszne są porównania w których KODowcy zarzucają, że za PiS jest już gorzej niż za komuny. Co prawda nie mówią, o którą komunę im chodzi. Czy o tę, co strzelała ludziom w tył głowy i zakopywała w nieoznaczonych grobach? Czy tę co rozjeżdżała ludzi czołgami? Czy o tę, która pacyfikowała opozycję karabinami maszynowymi? Czy o tę, która wyrywała paznokcie i łamała palce na przesłuchaniach? O tę, co więziła ludzi bez wyroku? Czy może o tę, która nie potrafiła zapewnić zaopatrzenia nawet w papier do d… ?

grudzien70
Manifestacja opozycji w 1970 roku
manifestacja 2016
Manifestacja opozycji 2016

Zaczynam się obawiać, że w tym „gorzej niż za komuny” kryje się bardzo mroczna treść. „Za komuny” ci ludzie mogli po prostu strzelać do przeciwników politycznych! Teraz mogą najwyżej iść na jakąś nudną pikniko-manifestację! Czy to dlatego oni oraz ich potomkowie (zbyt młodzi by pamiętać komunę) uważają, że „jest gorzej”?

…a poza tym trzeba protestować ramię w ramię z Romkiem Giertychem, żeby czasem kreacjoniści nie wrócili do szkół!

Ja mam naprawdę wiele krytycznych uwag do rządu PiS. Nie da się jednak ukryć, że opary szaleństwa, w których coraz częściej porusza się opozycja, są największą siłą obecnego rządu.

Komentarze

komentarzy

2 Komentarze

 • Pytacz 7 czerwca 2016 Odpowiedz

  Sz. Panie Autorze. Dlaczego Pan cały czas zajmuje się opozycją ? mineło pół roku rządów i dalej że PO jest be, a PO już prawie nie ma. KOD jest jeszcze ale też się wypali bo oni sami niewiedzą czego i kogo chcą (mowa nie o czołówce tylko o tłumie bo czołówka dokładnie wie po co idzie, ale reszta niekoniecznie). Po co Pan cały czas wraca do tego ? Po raz kolejny mogę Panu zarzuć brak obiektywizmu. Może tak przynajmniej trochę by Pan poświecił swój czas na napisanie czegoś na temat tego kto teraz rządzi i jakie są tego konsekwencje ekonomiczne i jaki teraz jest stan naszych finansów. Do czego się przyczynia prowadzona przez PiS polityka rozdawania pieniędzy, których nie ma. Jak na nasze finanse wpłynęła ustawa zwiększająca podatki Bankom (który Bank płaci najwięcej). Dlaczego durne i niepotrzebne wypowiedzi czołowych polityków powodują spadek inwestycji w naszym kraju. Dlaczego teraz waluty są takie drogie przecież PiS obiecał pomóc Frankowiczom, a nie dowalić. Można wymieniać ciekawych tematów bez liku, ale Pan się zafiksował na KODzie tak jak prezes Kurski. Czy uważa Pan pod względem ekonomicznym, że to jest dobra zmiana dla naszego kraju ?

 • admin 7 czerwca 2016 Odpowiedz Author

  Nie zajmuję się tylko opozycją. Ot przykład: http://piotrdyminski.pl/2016/03/10/kilka-liczb-500/ – to jeden z tych tekstów, których podobno na tym blogu nie ma.
  Nawet w tym komentowanym materiale napisałem wyraźnie: „mam naprawdę wiele krytycznych uwag do rządu PiS. Nie da się jednak ukryć, że opary szaleństwa, w których coraz częściej porusza się opozycja, są największą siłą obecnego rządu”, zatem jak Pan mi chce zarzucić brak obiektywizmu, to ja Panu zarzucam niedokładne czytanie 😉

  Czy uważa Pan, że opozycja zachowuje się mądrze? Przecież opozycja tak naprawdę nie porusza tematów, o których Pan pisze, a zafiksowała się na stawianiu absurdalnych zarzutów i na niedorzecznym twierdzeniu, że wystarczy odsunąć PiS, a będzie dobrze, „bo wtedy PO da +500 na wszystkie dzieci, a nie tylko na drugie”.

  Tak, ciekawych tematów jest bez liku, ale głupia, destruktywna, agresywna i strasząca rozlewem krwi opozycja zakrzykuje każdy temat swoimi 6 Królami na rubikoniach.

 • Pytacz 7 czerwca 2016 Odpowiedz

  Trochę ma Pan racji z tym niedokładnym czytaniem he he bo po raz kolejny nie chciałem czytać tego samego, bo to już jest nudne – mój błąd – nie doczytałem tego. Natomiast, co do przykładu z 500 plus to oczywiscie na blogu byl temat ale jeszcze zanim wszystko ruszylo teraz mamy dokladniejsze dane i mozna temat poruszyc na co i na kogo idzie kasa ktora jest zabierana z naszych portfeli.

  Co do opozycji to mam Pan racje, że zachowuje się beznadziejnie, jest nieskuteczna i jak bym ich tam Pan nie nazwał to myślimy podobnie na ich temat ale i tak niczego to nie zmienia. Moim zdaniem idealnie Pan wpisuje się w tą Propagandę że ktoś chce jakoś rebelie robić itd. Jak przestaniemy mówić o KODzie to on sam zginie bo to bardzo licha i kiepska konstrukcja, która żywi się tylko mediami i to nieważne jak kto o nich mówi czy dobrze czy źle nie ma znaczenia, dopóki się zbierają i jest z tego afera to będą się zbierać dalej by pokazywać w TV swoje gęby.

 • admin 15 czerwca 2016 Odpowiedz Author

  Najbardziej krzykliwa opozycja dostarcza codziennie takiej ilości bzdur, że rozsądny człowiek musi się od tego dystansować, zanim skrytykuje PiS. Inaczej w oczach postronnych obserwatorów będzie uznany za jednego z tych wariatów.

 • Szpieg 15 czerwca 2016 Odpowiedz

  Święte słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook