Wydatki na zwierzęta były proporcjonalne do wydatków na bezdomnych

Ludzie bulwersują się, że prawie pół miliona za rządów PO-PSL wydano na horoskopy dla zwierząt. To co? Piesek i kotek nie mają prawa do horoskopu? Tak? Poza tym, ten wydatek to kropla w morzu środków przekazanych na potrzeby bezdomnych! Więc o co się czepiacie?!

kotdog
Tak wyglądał kotdog.eu, dopóki istniał w Necie.

W ramach „innowacyjnej gospodarki” 467,5 tysiąca złotych (słownie czterysta sześćdziesiąt siedem i pół tysiąca złotych) dofinansowania przekazano na portal kotdog.eu zawierający „horoskopy dla zwierząt”. Bardziej obrazowo: prawie pół melona na horoskop dla pupila.

kicia
Ta kicia nie ma horoskopu. Weszła do pudełka.

Portal istniał przez kilkanaście miesięcy. W sumie świetny pomysł, po co robić coś co ludzie naprawdę kupią, skoro można wziąć publiczne pół melona za internetową efemerydę? Może to Was zaskoczy, ale ten wydatek jest krytykowany! Nie rozumiem dlaczego. Przecież proporcjonalnie więcej rząd PO-PSL wydał na portal dla bezdomnych.

Uruchomienie emp@tii przez urzędników kosztowało 49 milionów złotych. Bardziej obrazowo: 49 MELONÓW. Utrzymanie portalu ma kosztować około 2 MELONY rocznie. Dzięki temu bezdomni mają możliwość składania wniosków drogą elektroniczną, oczywiście pod warunkiem, że mają podpis elektroniczny lub profil zaufany na ePUAP (na takim awaryjnym portalu za 120 MELONÓW, który podobno nie ma backupu). Już pierwszych czterech miesiącach dzięki temu wspaniałemu portalowi wpłynęło kilkadziesiąt wniosków! To pewnie około jeden co dwa dni. Prawdziwy sukces!

W każdym razie, na portal dla bezdomnych wydano 100x więcej niż na portal dla psów, wiec jak można mieć czelność oskarżać rząd PO-PSL o brak empatii, albo o niegospodarność?

Komentarze

komentarzy

2 Komentarze

 • Pytacz 28 maja 2016 Odpowiedz

  he he he he he he chyba czas wrócić do „wolnej europy” ha ha ha ha

 • Yeri 28 maja 2016 Odpowiedz

  Rany, cofamy się w mroczne wieki średnie, za pieniądze publiczne i z użyciem nowoczesnej technologii.
  Nie no, to serio z tymi wróżbami dla chomików??????????

 • admin 28 maja 2016 Odpowiedz Author

  Wróżby na pewno były dla psów i kotów. Nic nie wiem o chomikach.

 • Yeri 28 maja 2016 Odpowiedz

  Dyskryminacja chomików!!! Domagam się sprawiedliwości społecznej i dotowania przedsięwzięcia, bo jako właściciel homoseksualnego syryjskiego chomiczka czuję się skrzywdzony! Tym bardziej, że na bezdomnych poszło dziesięć razy tyle! A co z właścicielami papug??

  Rany, nie wierzę, że ktoś mógł coś takiego wymyślić. Ale jak dotują to pewnie niedługo powstanie profesjonalny portal gdzie będą sprawdzać jakim wielkim człowiekiem był Twój pupil w poprzednim wcieleniu (kurczę, to może wypalić i bez dotowania 😛 ).

 • Szpieg 30 maja 2016 Odpowiedz

  Ja się domagam horoskopu dla królików! 😀
  A tzw „Innowacyjna Gospodarka” to temat rzeka. Trudno o większą kopalnię absurdów. Większość „internetowych startupów” które dostały kasę
  Wczoraj się dowiedziałem, że pewne potężne giga-korpo dostało swego czasu z IG kasę na urządzenie w Katowicach siedziby. Zapewne wyciągnęli to na tzw. „innowację procesową”. Tzn. złożyli wniosek w którym wymyślony gdzieś w USA czy Niemczech „system zarządzania BF-20 v. beta” został właśnie wprowadzony „po raz pierwszy w Polsce”, więc jest innowacyjny, więc korpo ma na siedzibę, bo w tej siedzibie go wdraża. To do takich rzeczy został stworzony IG. Albo korpo wdrażają tu swoje „innowacje procesowe” albo nasze firmy zakupują za to „patenty i know how” od Niemców. Kasa wraca do Unii, powiększona o naszą składkę. Przy tym portal dla chomików to śmieszny wypadek przy pracy. Z kolei wniosek do IG był tak skonstruowany, że gdybyś faktycznie był wynalazcą i chciał dostać kasę na prawdziwą innowację, to byś nie dostał. Ponieważ oprócz swojej „innowacji” musiałeś jeszcze przedstawić przynajmniej dwie inne działalności z których utrzymasz firmę jak innowacja nie wyjdzie, plus – musiałeś pokazać że Twoja innowacja została już wcześniej przetestowana i na pewno znajdziesz na nią klientów. INNOWACJA! No ale system zarządzania wielkiej korpo spełnia te „warunki”…

 • Szpieg 30 maja 2016 Odpowiedz

  …urwało mi częsć o startupach, chodzi o to że te startupy w większości padły, gdzieś nawet ktoś zamieścił ich listę, długa jest.

 • Mitz 30 maja 2016 Odpowiedz

  Całkiem interesująca lektura (choć nie jestem pewien źródła):
  http://ochrona.jawne.info.pl/magazyn-danych/fundusze-europejskie/POIG/31-03-2014/output_560.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook