Clinton: arogancja czy ignorancja?

Wypowiedź Billa Clintona z ubiegłego tygodnia na temat Polski może mieć dwie przyczyny: brak elementarnej wiedzy, albo zwyczajna podłość. Zza oceanu trudno wskazać właściwą, zatem opiszę obie opcje.


Bil Clinton na wiecu wyborczym grzmiał: „Polska i Węgry – te dwa kraje, które nie byłyby wolne, gdyby nie Stany Zjednoczone i ich rola w czasie zimnej wojny – teraz zdecydowały, że demokracja to dla nich zbyt wielki problem i wolą dyktaturę na wzór putinowski”.

Jałta
Dzięki Rooseveltowi (Dem.) Polska znalazła się po gorszej stronie „żelaznej kurtyny”. Clinton (Dem.) zdaje się o tym nie pamiętać.

Mamy zatem tezę, że oto USA przyniosły wolność i demokrację bezradnej Polsce, która teraz jest niewdzięczna, odwróciła się od demokracji i USA …bo w wyborach wybrała opcję wybitnie amerykanofilską.

Dlaczego tak powiedział? Pierwsza możliwość, to brak podstawowej wiedzy. Po pierwsze Polska znalazła się pod panowaniem sowieckim, bo została zdradzona przez sojuszników w Jałcie, w tym przez prezydenta USA z partii Billa Clintona. „Zimną Wojnę” USA prowadziły nie po to, żeby uratować Polskę, tylko dlatego, ze były zmuszone bronić siebie i sojuszników. Ich plany obrony w skrajnym wypadku przewidywały zamianę Polski w radioaktywną pustynię. Obalenie komunizmu w środkowej Europie było możliwe miedzy innymi dzięki oporowi społeczeństw, w tym Polaków i Węgrów. I na koniec: PiS rządzi w Polsce bo wygrał wybory, a przy okazji jest to opcja polityczna bardzo proamerykańska, nastawiona na współpracę z USA. Czy rzekomo poważny człowiek wypowiadający się publicznie o Polsce może nie znać takich podstawowych faktów? Czy zwyczajnie kierowany jakąś nieludzką podłością je pomija by zyskać poklask tłumu ignorantów?

UNITED STATES - AUGUST 18: Daily News front page dated Aug. 18, 1998, LIAR, LIAR, After months of denials, Clinton tells nation, grand jury of 'inappropriate' relationship with Monica Lewinsky, (Photo by NY Daily News Archive via Getty Images)
UNITED STATES – AUGUST 18: Daily News front page dated Aug. 18, 1998, LIAR, LIAR, After months of denials, Clinton tells nation, grand jury of ‚inappropriate’ relationship with Monica Lewinsky, (Photo by NY Daily News Archive via Getty Images) 

Byłaby to wyjątkowa podłość. Wygadywanie takich głupot w przeddzień rocznicy polskiego szturmu na Monte Cassino, czyli bohaterskiej walki „za wolność Naszą i Waszą” nie ma chyba żadnego racjonalnego uzasadnienia. …no chyba, że Clinton (partyjny następca Roosevelta!) szuka sobie pretekstu do ponownego wystawienia Polski do wiatru. Tym bardziej nikt o polskim pochodzeniu nie powinien głosować na Hilary Clinton.

Komentarze

komentarzy

2 Komentarze

 • Szpieg 19 maja 2016 Odpowiedz

  Zwykła geopolityczna kalkulacja. USA, czy to Republikanie czy Demokraci, w regionie europejskim opierają się na Niemcach, jako najsilniejszym państwie. Co zrozumiałe, wybijanie się niemieckich „kolonii” na niepodległość osłabia Niemcy, i godzi zarazem w interesy USA. Tym bardziej naiwne i idiotyczne jest głoszenie wszem i wobec przez PiSiorów jak to nasza pozycja opiera się na sojuszu z USA. USA dba o siebie, jak w sumie każde państwo powinno. W Jałcie też dbali o siebie, i tu nic się specjalnie nie zmieniło. Orban to wie i dlatego usiłuje grać również z Putinem, tak samo Czechy i Słowacja, my z automatu jesteśmy w dupie. Mamy „sojusz” z USA pod warunkiem podporządkowania się Szwabom.

 • admin 19 maja 2016 Odpowiedz Author

  Takie podpadanie polskim wyborcom w kampanii to jest głupota, a nie kalkulacja 😛
  Co do układu sojuszy, to niestety zgoda @Szpiegu. Polska ceni takie wartości jak honor i lojalność, a przez to jest bardzo prostym i sterownym sojusznikiem, o którego interes w ogóle nie trzeba dbać.

 • Szpieg 19 maja 2016 Odpowiedz

  Podejrzewam, że ci polscy wyborcy którzy popierają Demokratów i tak mają wyrąbane na nasz kraj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook