Krosno: Star Trek spotyka zombie

W najbliższą sobotę (16) kwietnia w Krośnie odbędzie się mini konwent – Festiwal Fantastyki. Imprezę organizuje PWSZ Krosno, serwis Flarrow.pl i Klub Fantastyki „Elizjum”. Ponieważ nie brałem udziału w zeszłorocznym krośnieńskim minikonwencie, to na tym mam udział podwójny. Jestem autorem dwóch prelekcji.

– Festiwal Fantastyki jest spotkaniem ludzi z pasją, którzy chcą o tej pasji opowiedzieć innym. Staramy się pokazać wszystkim, że fantastyka jest ciekawym i bardzo rozległym tematem – tak imprezę reklamuje Bartek Zimny z PWSZ.

Trek3
Star Trek: Niektórzy główni bohaterowie kosmicznej sagi liczącej sobie już pół wieku.

Wśród wielu prelekcji, które będziecie mogli usłyszeć 16 kwietnia (prelekcje od godziny 9 do 20!) będą dwie moje. Jest dokładnie tak jak zapowiada Bartek: temat jest bardzo rozległy. Na pierwszej prelekcji (godzina 16:05) będę przybliżał utopijne uniwersum Star Tereka. W drugiej (początek o 19:05) będę mówił o tym co w fantastyce i kulturze masowej robią odmóżdżone zombie.

Enterprise
Pomnik ku pamięci fikcyjnego statku kosmicznego. Gdzie i dlaczego powstał?

Tym bardziej zapraszam na obie prelekcje. W obu tematach nie chodzi tylko o rozrywkę, twórcy mają do powiedzenia o wiele więcej niż to widać na pierwszy rzut oka. Liczę, że zestawienie tak odmiennych formuł będzie interesujące. Przy okazji poznacie triki, które pozwolą wam przeżyć plagę zombie. Wspomniałem o nagrodach? Nie? To wspominam: dla uczestników Festiwalu przewidziano liczne nagrody. Sam będę miał kilka do rozdania.

dead-walk_dayofthedead

Komentarze

komentarzy

1 Komentarz

  • Van 13 kwietnia 2016 Odpowiedz

    Kto z ekipy będzie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook