„Kultura owieczki” rozwija się w najlepsze

Proces rozbrajania europejskich społeczeństw osiąga ostatnio poziomy absurdu porównywalne z „Latającym cyrkiem Monty Pythona”. Problem w tym, że w przeciwieństwie do tego kultowego programu mamy do czynienia z rzeczywistością. 

klatka z filmu fińskiej policji

Dość długo nie mogłem uwierzyć w prawdziwość fińskiego filmiku instruktażowego dla kobiet. podobnie długo nie mogłem pojąć, dlaczego dziewczynie z Danii grozi pół roku więzienia, za to, że użyła gazu pieprzowego w obronie przed gwałcicielem.

Szaleństwo rozbrajania normalnych ludzi w niektórych krajach poszło po prostu jeszcze dalej niż w Polsce, gdzie już jest poważny problem z określeniem jak wolno się bronić.

W sumie nadal nie mogę uwierzyć, że oni to tak na serio…

„Kultura owieczek” i pozbawianie ludzi możliwości obrony rozwija się w najlepsze. Pisałem o tym po zapoznaniu się z wyrokami dotyczącymi sprawy spod Krosna: Jak się bronić?, a także w niedawnym felietonie Terroryzm.

Skąd bierze się ta myśl, że będzie bezpieczniej, gdy rozbroi się uczciwych ludzi? Czy naprawdę można być tak głupim, czy może chodzi o wprowadzenie zamordyzmu: godziny policyjnej, kontroli wszystkiego na każdym kroku itd? Wszystko dla naszego bezpieczeństwa, bo przecież jest bardzo niebezpiecznie, prawda?

Trudno uwierzyć, żeby za działaniami takimi jak porady fińskiej policji stała zwykła głupota i brak wyobraźni. Z drugiej strony nie można tej opcji wykluczyć, nieraz najprostsze odpowiedzi są najlepsze. Macie na to jakieś swoje wyjaśnienia? Czy może nie ma co wyjaśniać, tylko trzeba bezwzględnie zwalczać?

Na zakończenie bardzo nieśmieszny kawał:

– Baco, dlaczego wszystkim baranom ucięliście rogi?
– A bo mi wilcy owieczki zagryzają… 

Prawdziwe? Niestety tak, ale w stosunku do ludzi.

Komentarze

komentarzy

2 Komentarze

 • Yeri 9 lutego 2016 Odpowiedz

  Ja tu widzę bardzo proste wyjaśnienie, nie rozumiem, czemu Ty tego nie widzisz.
  To jest film instruktażowy dla młodych adeptek Jedi, w razie napadu przez zboczucha, mają mają użyć mocy do odepchnięcia go, a następnie empatycznie mają wywołać w nim skruchę i chęć przemyślenia dotychczasowego postępowania. Gdyby to z jakiś przyczyn nie zadziałało mają użyć torebki i palnąć go nią, żeby przypadkiem nie miecza świetlnego!! Zabicie mieczem świetlnym za byle pomacanie spowodowałoby, że ,młoda Jedi mogłaby się niebezpiecznie zbliżyć do ciemnej strony, no i właśnie o tym jest ten filmik, to przecież jasne.

 • Mitz 9 lutego 2016 Odpowiedz

  Nie ma co robić sprawy bo jest dokładnie jak mówi Yeri a filmik był częścią kampanii promocyjnej nowego filmu ze świata Gwiezdnych wojen. Prezentowane są na nim, w pseudo-realistycznej formie, podstawowe techniki jedi: ‚force push’ i ‚jedi mind trick’. Yeri pomylił się tylko w jednym, to uderzenie torebką to jest element ‚jedi martial arts’, konkretnie technika ‚force warrior’. Jeżeli obejrzysz klatka po klatce, widać serię superszybkich uderzeń w sploty nerwowe.

 • Yeri 9 lutego 2016 Odpowiedz

  O kurczaczek, faktycznie nie dopatrzyłem!

 • Piotr 9 lutego 2016 Odpowiedz Author

  @Mitz, @Yeri, wy tu szydzicie, a takie porady są w rzeczywistości śmiertelnie niebezpieczne dla kobiet, które by to potraktowały serio.

 • Mitz 9 lutego 2016 Odpowiedz

  Śmiech jest zdrową reakcją w obliczu absurdu. Działało za czasów PRL, działa i dziś 🙂

 • Yeri 10 lutego 2016 Odpowiedz

  Fakt, nabijamy się z poważnych rzeczy, ale Mitz ma rację, o tym się nie da dyskutować, to osiągnęło już taki poziom absurdu, że można się tylko śmiać. Jeśli jakaś kobieta weźmie to na poważnie (a obawiam się, że u nich to możliwe), to twórcy tego filmu i tej całej sytuacji będą odpowiedzialni za skutki (tylko moralnie niestety). Ja się będę nabijał, bo tłumaczenie co robią źle jest u nas zbędne, każdy to widzi.
  Jedyny plus jest taki, że widać jasno, że nasza „zacofana” Polska jeszcze się jakoś trzyma.
  Zostaje tylko zacytować Obelixa: „ale głupi i Rzymianie”.

 • Szpieg 10 lutego 2016 Odpowiedz

  Dokładnie, mam takie samo zdanie jak Yeri. To po prostu idealnie obrazuje stan umysłu tych „rozwiniętych społeczeństw”, tej mitycznej „zachodniej Europy”. Tak samo jak próby wdrożenia kursów uświadamiania seksualnego dla emigrantów, żeby nie obmacywali kobiet. To jest ten poziom:
  https://www.youtube.com/watch?v=qJh6EQ5gv7g

 • Piotr 14 lutego 2016 Odpowiedz Author

  A tak wygląda szkolenie sił specjalnych Saudów: http://s.alriyadh.com/2011/07/04/img/484637563814.jpg

 • Yeri 14 lutego 2016 Odpowiedz

  Szpieg- no Monty Python nie tylko nie traci na aktualności, ale coraz bardziej zyskuje po prostu, oni antycypowali to co się teraz dzieje 🙂

  Hauer- a to wygląda na szkolenie Jedi, Lukas też antycypował :p

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook