Polska: Krótko na temat „500+”

Dorzucam swoje przysłowiowe „dwa grosze” do dyskusji o programie „500+”. Ciekaw jestem reakcji i wyjaśnień sympatyków, członków i parlamentarzystów PiS.

mem500
Internety szybko reagują (memy.pl)

Krótko i na temat, mam tylko jedno pytanie.

Skoro program „500+” jest takim świetnym pomysłem i doprowadzi do „rozruszania gospodarki”, to proszę mi wyjaśnić dlaczego tylko 500+,  a nie np. 1.000.000+?

Odpowiedzi proszę zamieszczać w komentarzach poniżej lub na facebooku.

Komentarze

komentarzy

2 Komentarze

 • Szpieg 2 lutego 2016 Odpowiedz

  Tu masz bardzo mądry artykuł, który zmiata PiSiorów do zlewu. I oczywiście potwierdza dlaczego Orban to mój idol, a Kaczor winien buty mu czyścić:

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Program-500-Lukasz-Warzecha-co-zrozumial-Orbn-a-nie-rozumie-PiS,wid,18138932,wiadomosc.html

 • Yeri 2 lutego 2016 Odpowiedz

  „To kwestia rozumienia mechanizmów rynkowych”

  OMG. No własnie. Ja jeszcze mogę zrozumieć, jak ktoś te 500 plus tłumaczy pomocą biednym rodzinom, czy coś w tym stylu. Ale jak ktoś już mamrocze o „kole zamachowym dla gospodarki”, to faktycznie, jedyne co zostaje to zapytać, czemu nie milion plus.
  Może nas Węgrzy napadną, podbiją i wprowadzą swoje prawa, bo inaczej to ja nie wiem, jak nie KOD to 500 plus. Ratuj Orbanie!

 • Szpieg 5 lutego 2016 Odpowiedz

  Ano, a do tego jeszcze takie kwiatki:
  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jak-rzad-zdradzil-polski-handel-czyli-co-by,211,0,2011603.html

  Ciężko będzie. Tu w ogóle nie było dobrego wyboru, głosowałem na nich żeby nie wpuścili Arabusów, co w świetle tego co dzieje się w Niemczech – gdzie ludzie, a zwłaszcza kobiety i dziewczynki boją się zwyczajnie wychodzić z domów – byłoby moim zdaniem jeszcze gorsze niż wszelkie podatki. Liczę, że na tym wszystkim zyska i wzmocni się Kukiz, co do którego miałem jeszcze wątpliwości przed wyborami, czy jego uciekinierzy nie zasilą PO i Nowoczesnej.

  PiS się wkrótce przeliczy i dostanie bardzo ciężką lekcję. Ludzi faktycznie wkurwionych i wyprowadzonych na ulicę tym że im się chleb sprzed pyska zabiera, żeby dac menelom. Autentyczne protesty autentycznie pokrzywdzonych ludzi, nie przebierańców z KOD którym zabrało się kawior. Wrogów wciąż mają potężnych w kraju i za granicą, więc wyciszyć i wytłumić sprawy się nie da, jak to się Platfusom przy podatkach i emeryturach udawało. Do tego zagranica już wkrótce spuści im baty – myślę że już na tym szczycie NATO okaże się, że USA nie tylko nie zbuduje u nas żadnych baz, ale i będzie domagało się wyjaśnienia sprawy z TK. Bambus kończy kadencję, a niestety może się okazać, że za niego wejdzie Clintonowa, i wtedy wszelkie marzenia PISu o tym, że pożremy się z UE, Niemcami i Rosją, ale pomogą nam UK i USA, prysną.
  Myślę, że już za rok będziemy mieli – jak tak dalej będą robić z podatkami i dyplomacją jak robią do tej pory – sytuację wszyscy kontra PIS – liczne protesty przedsiębiorców różnych branż, zwyczajnie oszukanych wyborców którym obiecało się kwotę wolną od podatku i 500 zł na KAŻDE dziecko, nie na drugie i dla meneli itp. Do tego okaże się, że jesteśmy mocno zagrożeni zza granicy, bo zadarliśmy ze wszystkimi, a ci na których Kaczor liczy że pójdą za nim, mają żałosnego kurdupla i jego pacynki w głębokim poważaniu – mowa zarówno o USA i UK, o krajach wyszehradzkich, jak i o naszych odwiecznych „sojusznikach” – Litwie i UPA-inie.
  No i dokładnie na to liczył Putin, inspirując „taśmy u Sowy”, pisałem o tym znacznie wcześniej.

  Co robić – zacisnąć zęby i liczyć na to, że Kukiz się wzmocni i to on zajmie znaczącą pozycję przy mocno osłabionym PISie po wyborach, nie ważne czy wcześniejszych czy nie. Ewentualnie, że sytuacja z Arabami tak się wymknie spod kontroli, że nawet jak PO czy jej klon odzyska władzę, to już nie będzie mowy o relokacji tych dzikusów, bo Niemcy, Skandynawia i Francja już płoną i spływają krwią.

 • Piotr 5 lutego 2016 Odpowiedz Author

  Szpiegu, przyznaj, że przynajmniej zapał mają 😉

  No dobra, nie ma żartów. Ja wiedziałem, że tak będzie. Będzie wyciskanie podatnika, jak tylko się da. Pisałem o tym już przed wyborami, gdy było wiadomo, że oni uparli się na realizację „+500” od samego początku rządów, ale nie mają przy tym pojęcia (albo nie chcą przyznać!) z czego to sfinansować. Niestety Kukiz stracił okazję, żeby uderzyć w te tony przed wyborami.

 • Yeri 5 lutego 2016 Odpowiedz

  Te Arabusy uratowały chwilowo PiS wg mnie, KOD nie osiągnął swojego celu, bo Niemcom nagle na głowę spadły ważniejsze sprawy niż mieszanie się do nas i obrona dotacji PO. PiS co prawda nic już nie zmieni, bo są na to za tępi, ale w Kukizie jeszcze ostatnia nadzieja, oby w nim było więcej męża stanu niż punk-rockowca.

 • Szpieg 6 lutego 2016 Odpowiedz

  Dodam nawet więcej – te Arabusy dały PiS samodzielne rządy. Wielu ludzi, tak jak ja, zagłosowało na PiS żeby za wszelką cenę zatłuc w wyborach wszelkich sługusów Merkelowej. Rykoszetem dostał Kukiz, bo jego niesprawdzeni ludzie mogli zasilić tych właśnie sługusów. Byłem szczerze zaskoczony, że PO aż tak mocno dostała w dupę, bez Arabów to ani rusz.
  Moim zdaniem, czego by jednak Kukiz nie gadał przed wyborami o 500+ i ekonomii, to nie byłby w stanie zablokować wtedy samodzielnych rządów PiS. PiS szło z jednej strony na fali obaw przed arabami, a z drugiej na fali poparcia ludu ogłupionego obietnicami rozdawnictwa socjalnego, a Kukiz walczył wtedy żeby utrzymać spoistość ruchu i w ogóle wejść do Sejmu. Teraz Kukiz ma swoją szansę, i ją świetnie póki co wykorzystuje. Na tle szaleństw PO-PiSu, i wygłupów Ryśka Swetru, jawi się jako konstruktywna i merytoryczna opozycja. Nawet Liroy pozytywnie zaskakuje. Pomysły referendów w sprawie imigrantów i w sprawie wyjścia Polski z UE świetnie się wpisują w nastroje społeczne, zwłaszcza tych którzy czują się zdradzeni asekuranctwem PiS w tych sprawach. I nie ma u nich tego piłsudczykowsko-giedroyciowskiego syfu z Międzymorzem. Do tego Kukizowcy celnie punktują te wygłupy socjalne, nawet Korwin, Hauerze, ostatnio ich chwalił 😛
  Poważnie się zastanawiam nad zaangażowaniem się w ten ruch Kukiza jak będę miał więcej wolnego czasu. Po 10 latach zniechęcenia do działalności, może pora powrócić. Podobają mi się ich działania. A to co widziałeś i co Ciebie Hauerze do nich zniechęciło, to niestety immanentna cecha każdego ruchu politycznego. Ugrupowania paladynów nie ma i nie będzie, Paladyni do polityki nie idą, są mało odporni na ciosy nożem w plecy, a zwłaszcza kubłem gówna w twarz.

 • Yeri 6 lutego 2016 Odpowiedz

  No dokładnie, najpierw Araby niechcący obaliły PO i dały władze PiS, potem przyblokowały KODziarzy, teraz dają szansę Kukizowi. Tym bardziej, że już im się zaczyna robić w Niemczech za ciasno:

  http://fakty.interia.pl/polska/news-mobilizacja-samorzadow-i-sluzb-na-zachodniej-granicy,nId,2141017

  Na razie na pierwszej linii frontu stanął mężnie burmistrz Gubina, radzi sobie ze sporadycznymi przypadkami. Jakby się to miało nasilać to nadzieja, że PiS pójdzie w ślady Orbana (w tej kwestii myślę, że dadzą radę).
  No i w razie czego tu by było pole do popisu dla Obrony Terytorialnej, o której Hauer pisał niedawno, niech ja robią szybko.

  P.s. Działaj Szpiegu, działaj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook