Niemcy: konieczna interwencja Unii

Tym razem o naszym najbliższym sąsiedzie. Z ostatnich doniesień wynika, ze doszło tam do masowego naruszenia podstawowych standardów demokracji i praw człowieka.

Niemcy są narodem, który ma poważne problemy z takimi pojęciami jak wolność, prawa człowieka czy demokracja. Jeszcze 30 lat temu kraj był podzielony murem, a za próbę jego przekraczania jeden Niemiec strzelał drugiemu Niemcowi w plecy. Równocześnie niemiecka Stasi była jedną z najbardziej skutecznych i bezwzględnych służb bezpieczeństwa w totalitarnych krajach za żelazną kurtyną.

demot Dubai
To nie są właściwe wzorce dla Europy i Świata. Trzeba to Niemcom uświadomić zanim będzie za późno.

O wcześniejszych wyczynach Niemców napisano wiele książek i nakręcono niejeden pełen przemocy i bestialstwa film. Robiła to władza, którą Niemcy sami sobie wybrali i owacyjnie jej przyklaskiwali.
A jak jest teraz? Teraz w niemieckich miastach dochodzi do przemocy głównie wobec kobiet. Od miesięcy mamy doniesienia „niszowych mediów” o takich przypadkach. Równocześnie są doniesienia o wyciszaniu, tuszowaniu i zamiataniu pod dywan takich spraw. Mocno śmierdzieć zaczęło dopiero kilka dni temu, gdy do przemocy na masowa skalę doszło podczas sylwestrowej zabawy, a media przez 4 dni usiłowały to przemilczeć. Ten przypadek mocno uwiarygadnia wszystkie wcześniejsze doniesienia o tuszowanych aktach przemocy.
Na domiar złego burmistrz z Kolonii wypowiada się tak, jak by to wszytko była wina kobiet, a nie napastników. Takie wypowiedzi nacechowane kulturą gwałtu są niegodne w środku Europy w XXI wieku! A jednak, to się dzieje za naszymi granicami!
Najwyraźniej u naszych zachodnich sąsiadów nadal nie przyjęła się demokracja, prawo do informacji czy prawa kobiet. Biorąc pod uwagę doświadczenia z ostatnich 100 lat należy wątpić czy ten naród sam sobie poradzi. Interwencja demokratycznych państw Unii Europejskiej najwyraźniej jet koniecznością. Uwidocznił się poważny problem z niemieckimi mediami. Teoretycznie ta „czwarta władza” powinna stanowić społeczną kontrolę nad służbami państwowymi. Tymczasem w Niemczech media mogły brać udział w tuszowaniu przypadków przemocy wobec kobiet. Podejrzenie takiego pogwałcenia standardów demokratycznych wymaga niezwłocznego międzynarodowego śledztwa. Apeluję do działaczy KOD by kolejne manifestacje organizowali pod Ambasadą Bundesrepublik Deutschland, lub wprost w Berlinie!

Komentarze

komentarzy

2 Komentarze

 • Yeri 7 stycznia 2016 Odpowiedz

  No fakt, tu by KOD mógł w końcu coś pożytecznego zrobić.
  Bo na pomoc innych sąsiadów to Niemcy nie mają co liczyć, takie kraje jak Austria czy Francja to się z tymi samymi problemami borykają, i tak samo mają cenzurę.

 • Piotr 11 stycznia 2016 Odpowiedz Author

  W podobnym tonie wystąpił premier Słowacji i grupa posłów z Kukiz’15. Osobiście uważam, ze zatroskanie sytuacją w Polsce jest stosowane przez Merkel jako temat zastępczy, odwracanie uwagi od własnych problemów. Urban też tak robił w stanie wojennym w Polsce.

 • Piotr 12 stycznia 2016 Odpowiedz Author

  Pękło. Jest coraz więcej doniesień o zatajaniu informacji o dotychczasowych przestępstwach popełnianych przez imigrantów. Z drugiej strony powstają grupy, które atakują przypadkowe osoby tylko za ciemniejszą skórę 🙁
  Nieodpowiedzialność ma swoje konsekwencje.

 • Yeri 12 stycznia 2016 Odpowiedz

  No niestety, Ci normalni zawsze mają najgorzej, rozrabiają głównie takie bezrobotne typy na zasiłku, a obrywa się prowadzącym legalne interesy typu kebab, bo łatwo ich znaleźć. Szkoda ich, ale rząd tu narobił bigosu przyjmując bezkrytycznie stada uchodźców, ciekawe jak teraz będą to próbowali odkręcić, oby nie zechcieli wciskać ich wszystkim dookoła, łącznie z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook