Krosno: kolejny powrót Matrixa 24

Jest taki portal w Krośnie, który serwuje swoim czytelnikom mocno wykrzywioną wizję rzeczywistości. Nie żeby zaraz kłamali, to raczej nie, ale najpewniej dochodzi tam do bardzo ostrej selekcji. Ciekawe, czy jest tam specjalne stanowisko do oddzielania informacji, którą można pokazać ludowi, od tej, którą koniecznie trzeba przemilczeć, żeby czasem ktoś się nie dowiedział?
„Matrix” to słynny film, a właściwie seria science-fiction. Ogólna idea jest ciekawa i całkiem niegłupia: kontrolując informację, to co ludzie widzą, słyszą itd. można utrzymywać ich w nieświadomości i zrobić z nimi dosłownie wszystko. W szczegółach fabuła sprowadza się głównie do wybuchów, strzelanin i spektakularnych efektów specjalnych. Niestety. Szczęśliwie krośnieński „Matrix” jest nudniejszy.
matrix1

Ostatnio krośnieński „Matrix” już przerasta samego siebie w selekcji dostępnych informacji. Podam tylko kilka przykładów, związanych ze Stowarzyszeniem Idea Carpathia. Szczególnie polecam punkt „4”, bo jest to na swój sposób rekord.

1. „Matrix24” całkowicie przemilczał pierwszą w historii Krosna inicjatywę uchwałodawczą mieszkańców. Niebywałe jak na portal prowadzony przez rzekomego demokratę (niech jeszcze założy „KOD” w Krośnie 😀 ) . Najwyraźniej demokracja polega na tym, że każdy ma myśleć jak „Matrix”. Poruszenie tego tematu wymagałoby podania argumentów Stowarzyszenia Idea Carpathia w sprawie obowiązującej uchwały o strefach płatnego parkowania, w tym kuriozalnych cytatów z …portalu Krosno24, z czasu rozszerzania opłaty parkingowej na sobotę. Proszę zobaczyć, obowiązująca uchwała nie była wprowadzana z myślą o sobocie, a merytorycznie prezydent nie ma praktycznie żadnych argumentów w tej sprawie: relacja IC.

2. „Matrix24” wybiórczo potraktował wybory na senatora. Specjalny artykuł promocyjny poświecono kandydatowi PO. Zresztą wspomniany kandydat PO sam był nieobecny na konferencjach PO w czasie kampanii, a przez to unikał zadania niewygodnych pytań. „Matrix” nie wspomniał ani o tym, ani o bardzo kontrowersyjnej i konfliktogennej działalności kandydata. Równocześnie „Matrix” ignorował działalność innych kandydatów, pomimo organizowanych w Krośnie konferencji. Redaktor „Matrixa” dwa razy (!) przeszedł obok jednej z konferencji kandydatki popieranej przez Idea Carpathia (było to na Rynku w Krośnie). Z przesłanej informacji prasowej oczywiście nie skorzystano.

3. „Matrix24” zachowuje się dość wybiórczo także w sprawie nagród przyznawanych pracownikom Urzędu. Wprawdzie podano informację o sprawie przegranej przez Urząd w WSA, ale opatrzono to komentarzem z UM i zapowiedzią, że tylko część informacji zostanie upubliczniona. Na konferencję prasową Stowarzyszenia Idea Carpathia nikt z „Matrix24” nie przyszedł, ani nie skorzystano z przesłanej informacji prasowej. Dlaczego? Przecież były tam konkretne kontrargumenty dla prezydenta. Poza tym przypomniano słowa prezydenta Piotra Przytockiego z wywiadu udzielonego …portalowi Krosno24, z czasu gdy PPPP był za pełną jawnością wydatków Miasta. Jak to? Portal się wstydzi jakie pytania zadawał prezydentowi i jakich Przytocki udzielał odpowiedzi?

4. Teraz najlepsze, choć nie najważniejsze: „Matrix24” wyciął nazwę organizatora z informacji o spotkaniu na temat historii lotnika z Łęk Dukielskich! Ot taki smaczek. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Idea Carpathia wraz z PWSZ, „Mechanikiem” i Prywatnym Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych. „Matrix” tak przyciął plakat i treść zapowiedzi tekstowej, że zniknęła informacja o Stowarzyszeniu!

5. „Matrix” nie zainteresował się konferencją na temat „spalarni”. Planowana inwestycja jest wielomilionowa, a przy tym budzi kontrowersje i protesty. W związku z tym Stowarzyszenie Idea Carpathia zorganizowało konferencję na temat funkcjonowania spalarni odpadów w Krakowie i Libercu (Czechy). „Matrix” o tym nie informuje, serwując swoim odbiorcom rzeczywistość odbitą w krzywym zwierciadle: z jednej strony „mądre władze miasta”, a z drugiej „kompletne oszołomy”. Racjonalna dyskusja nad problemem jest „Matrixowi” obca. Na stronie dali tylko skrótowy filmik zrobiony na zlecenie MPGK. To się nazywa obiektywizm 🙂

6. Wspomnianej wcześniej kandydatce do Senatu, popartej przez Idea Carpathia „Matrix” poświecił nieco uwagi ponad miesiąc po wyborach. Oczywiście w negatywnym kontekście, w artykule o „bałaganie powyborczym” i nie posprzątanych materiałach. Cóż, akurat Edyta posprzątała swoje materiały w dwa dni po wyborach. Jedna jedyna tablica, umieszczona zresztą na terenie prywatnym pozostała, bo miała zostać zaklejona czymś innym. Normalnie zbrodnia 😉

Cóż, najwyraźniej „Matrix24” czegoś się obawia. Dmuchają na zimne? Tak to odbieram. Moim zdaniem to dlatego nazwa stowarzyszenia znika nawet z bardzo neutralnego tematu o lotnictwie. Moim zdaniem „Matrix” usiłuje ukryć przed mieszkańcami istnienie organizacji, która działa spokojnie i racjonalnie na rzecz regionu, miasta i transparentności. Opisanie tematu rejestru umów traktuję jako wypadek przy pracy. Widocznie ktoś w „Matrixie” serio myślał, że to prezydent ma rację, a Dymiński przegra w WSA i będzie można się pośmiać, tak jak śmiał się prezydent w dniu złożenia skargi. okazało się, że żartów nie ma, to i jest „embargo” w „Matrixie”. Nie żebym się jakoś przejmował, ale chciałem się z Wami podzielić tymi informacjami „od kuchni”.

Komentarze

komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook