Wybory 2015: Razem czyli osobno

Chcieliście wpisów o mniejszych partiach? To macie. Numer 3 przypadł lewicowej partii Razem, która startuje osobno, z dala od Zjednoczonej Lewicy. Tych ostatnich zresztą nawet nie uznają za lewicę. Pewnie słusznie.

Na polskiej scenie politycznej pojawiła się prawdziwa lewica. Sondaże nie dają jej jednak żadnych szans. W sumie ja mam pewne wątpliwości, co jest gorsze: lewica cyniczna i udawana, czy prawdziwa lewica?

Tak czy inaczej ten filmik mają bardzo udany:

Obecny układ polityczny jest szarpany z każdej strony. Najbardziej lewicowi wyborcy skupią się zapewne wokół partii Razem. Ta idzie do wyborów pod własnym szyldem, osobno, nie zjednoczyła się ze Zjednoczoną Lewicą. Zresztą połączonych sił SLD i Ruchu Palikota nie uważają za lewicę.

Partia Razem w warstwie programowej reprezentuje interwencjonizm, podwyżki podatków „dla najbogatszych”, interwencjonizm, duże zróżnicowanie podatkowe i jeszcze trochę interwencjonizmu.

razem3
Jedna z grafik promujących „Razem” na facebooku

Jest to przejaw całkowicie obcego mi przeświadczenia, że najlepiej jest wszystko uregulować ustawami i postawić na straży armię urzędników. Niemniej Razem jawi się jako szczera lewica piętnująca wszelkie grzeszki SLD i Palikota. Teoretycznie mogliby odbić elektorat tzw. „lewicy”. Tylko czy to w ogóle jest elektorat lewicowy? Może Polacy wcale nie życzą sobie lewicy w Sejmie?

Zdecydowanie na plus Partii Razem oceniam to, że zdecydowanie opowiada się przeciwko łamaniu praw człowieka w „tajnych więzieniach CIA” oraz wskazuje w tej sprawie na polityczną odpowiedzialność Leszka Millera i Aleksandra Kwaśniewskiego.

Na płaszczyźnie kontroli obywatelskiej i obrony praw człowieka na pewno mógłbym znaleźć wiele wspólnych punktów z lewicą z „Razem”. Niestety w kwestiach gospodarczych rozjeżdżamy się na przeciwne bieguny. Na pewno nie dostana mojego głosu.

Komentarze

komentarzy

1 Komentarz

 • Yeri 13 października 2015 Odpowiedz

  „Tych ostatnich zresztą nawet nie uznają za lewicę. Pewnie słusznie.”
  Jak to słusznie?? A cóż to jest jak nie lewica?? Taka sama jak każda inna, tylko już przy żłobie od pewnego czasu. Teraz pojawiło się kilku nowych zapaleńców, którym nie podobają się wały starych lewaków. I chcą po raz kolejny zrobić to samo, tylko „dobrze”. Jak sam napisałeś lewica opiera się na wysokich podatkach i opłacanej za to armii urzędasów, którzy mają dbać o obywatela. W rzeczywistości owi urzędnicy maja władzę nad obywatelem dzięki tysiącom idiotycznych przepisów które sami tworzą, żeby uzasadnić swoją przydatność. A to tworzy niesamowicie patogenny i korupcjogenny system, przykładem jest każdy „opiekuńczy” rząd świata, im więcej tej opieki i odbierania ludziom samodzielności, tym gorzej dla społeczeństwa.

  „Zdecydowanie na plus Partii Razem oceniam to, że zdecydowanie opowiada się przeciwko łamaniu praw człowieka w „tajnych więzieniach CIA” oraz wskazuje w tej sprawie na polityczną odpowiedzialność Leszka Millera i Aleksandra Kwaśniewskiego.”
  Proszę. Wszystkie lewice świata zaczyna ję od potępiania łamania praw człowieka. Po czym dochodzą do władzy i zaczynają je natychmiast łamać, ale w słusznej sprawie!!! Rząd SLD też łamał tylko prawa terrorystów, dla dobra normalnych ludzi. Leninowcy łamali prawa kułaków i obszarników dla dobra proletariatu. Francuska rewolucja łamała prawa arystokracji i burżuazji dla dobra ludu oczywiście. Itd, itp, a koniec końców mamy zamordyzm. Zawsze. Zresztą ciekawostka- Niemcy zaczynają właśnie łamać prawa właścicieli mieszkań (tych mających więcej niż jedno), przymusowo wynajmując je od nich (według własnej stawki oczywiście), dla dobra imigrantów oczywiście. Ci sami rządzący którzy tak ładnie obiecywali dbać o prawa obywateli niedawno. No i dbają, o jednych kosztem drugich (co gorsza o obcych kosztem swoich) Typowe dla lewicy.

  „Na płaszczyźnie kontroli obywatelskiej i obrony praw człowieka na pewno mógłbym znaleźć wiele wspólnych punktów z lewicą z „Razem”.”
  Hmmm. A napiszesz z czym Ci tam po drodze konkretnie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook