Krosno: Kolejne rondo i propozycja nazwy: „Imienia Doktora Plamy”

Już dwa razy zmieniano sposób oznaczenia ronda na ul. Czajkowskiego zwanego przez mieszkańców Krosna i okolic „plamą”. Wygląda, że wszystko na nic. Może czas oznakować obiekt nadając mu nazwę? Najlepiej nawiązującą do nazwy już funkcjonującej w obiegu.

rondo plamy1
Wczesna wersja „ronda” zwanego „plamą”.

„Rondo” powstało 4 sierpnia i od razu spotkało się z niezrozumieniem kierowców. Od tamtej pory już dwa razy zmieniano oznakowanie „plamy” i dwa razy powodowało to powszechny ubaw.

Dzisiaj (17 września) złożyłem wniosek o nadanie temu „rondelkowi” nazwy imienia słynnego Doktora Plamy.

We wniosku napisałem, że malutkie Rondo na wspomnianym skrzyżowaniu ma od początku swojego istnienia charakter plamy na asfalcie. Na dodatek jest miejscem bardzo złym, w najgorszym znaczeniu tego określenia, bowiem zmusza kierowców jadących od strony CKU do zatrzymywania się na przejeździe kolejowym w celu ustąpienia pierwszeństwa przejazdu.

W związku z tym wnioskuję by patronat nad tym „rondelkiem” objął Doktor Plama, czarny charakter z kultowej komedii „Hydrozagadka” w reżyserii Andrzeja Kondratiuka.

rondo plamy2
Organizacja ruchu wymusza zatrzymanie na przejeździe kolejowym! To zło godne diabolicznego Doktora Plamy!

„Hydrozagadka” utrzymana jest w konwencji groteski i parodii, co doskonale oddaje charakter wspomnianego „rondelka”. Sam Doktor Plama był postacią negatywną, złą do szpiku kości, a zarazem bezwzględnie inteligentną (np. bez trudu wynajął autokar!). Te cechy znakomicie oddaje pomysł wymuszenia ustąpienia pierwszeństwa przejazdu pod szlabanami kolejowymi. Należy tu zaznaczyć, że zamkniecie przejazdu kolejowego było w filmie jednym ze sposobów, użytych do powstrzymania głównego pozytywnego superbohatera (obok próby otrucia wódką, czy szczucia krokodylem).

Nadanie nazwy „Rondelek imienia Doktora Plamy” będzie miało liczne pozytywne następstwa. Po pierwsze tak śmieszna nazwa stanie się z pewnością głośna, a dzięki temu kierowcy z Krosna i okolic wreszcie dowiedzą się, że w tym miejscu znajduje się rondo. Równocześnie złowroga nazwa będzie ostrzegała przed szlabanami kolejowymi. Samo nawiązanie do kultowej komedii umożliwi nagłośnienie krośnieńskiego poczucia humoru w ogólnopolskich mediach.

Komentarze

komentarzy

1 Komentarz

  • Piotr 13 października 2015 Odpowiedz Author

    Niestety. Wniosek nie został pozytywnie rozpatrzony. Co więcej część radnych uważa, ze samo złożenie takiego wniosku „urąga Wysokiej Radzie”. Kto ich wybrał? Wyborcy bez poczucia humoru?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook