Niewygodne autorytety po stronie JOW i Kukiza [Video]

Znowu będzie o JOW, Kukizie i o PiS. Referendum sprawia, że dla zwolenników Prawa i Sprawiedliwości wkrótce jedynym autorytetem będzie Jarosław Kaczyński. Naukowcy, celebryci i moralne autorytety, na które PiS lubi się powoływać nader często opowiadają się za JOW i Kukizem.

Na tę kwestię zwróciłem uwagę ze względu na znamienną sytuację z powiatu krośnieńskiego. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski miał przyjechać na zaproszenie działaczy PiS. Miał uczestniczyć w uroczystościach i wygłosić okolicznościowy wykład. Lokalni działacze PiS nagłaśniali temat, zapraszali. Informacja była na stronach internetowych i profilach na fb… Bez podania przyczyny spotkanie odwołano. Zresztą w bardzo nieelegancki sposób. Zamiast ogłosić odwołanie spotkania po prostu zdjęto informacje ze strony internetowej. Pokasowano wpisy na facebook’u. Czyżby ktoś się zorientował, że ksiądz Isakowicz-Zaleski pozytywnie wypowiada się o Kukizie?

Edycja 2 lipca z godziny 17:30: jednak spotkanie z księdzem się odbędzie. Zmieniono lokalizację.
8 lipca 2015 godzina 19:00 Kościół parafialny pw. Św. Iwona i Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Iwoniczu-Zdroju
Następnie Sala Kina „Wczasowicz”, ul. Plac Dietla 2 – wykład i dyskusja z możliwością zadawania pytań. Koniec edytowanego fragmentu.

cejrowski o JOW
Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć nagranie.

To nie koniec, niezwykle popularny wśród sympatyków PiS jest przecież celebryta, podróżnik i publicysta Wojciech Cejrowski. Oto ten właśnie Cejrowski idzie do Telewizji Republika, gdzie z jednej strony popiera system JOW, a z drugiej bezlitośnie wytyka zabetonowane myślenie Kaczyńskiego. W tym co mówi jest bardzo konkretny i logiczny …więc automatycznie zdaniem PiSklaków „tym razem słabo wypadł”. Fanatycy, co świata poza JarKaczem nie widzą.

Nie tylko celebryci. W 2013 roku profesor Jadwiga Staniszkis, jedna z niewielu osób w środowisku naukowym, którą na ogół PiS-klaki uważają za autorytet w 2013 roku napisała o koniecznych zmianach systemowych: „Nowa instytucjonalna formuła dialogu społecznego, racjonalizacja statusu opozycji w sejmie (kres „zamrażarki”), i jednak (mimo wielu zastrzeżeń) wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych to konieczne, pierwsze kroki systemowej korekty. Skończy się wtedy władza aparatów partyjnych, decydujących, przez miejsca na liście, o szansach wyboru. I zwiększy się odpowiedzialność przed wyborcami”. Cały felieton tutaj. Proszę, ona też jest za JOW pomimo „zastrzeżeń”. W sumie dawno nie widziałem, by sympatycy lub członkowie PiS cytowali tę kobietę.

Absolutnym hitem dla zwolenników PiS powinien być profesor Witold Kieżun. Ostatnio wyjątkowo chętnie cytowany przez PiSklaków, bo poparł Andrzeja Dudę. Tymczasem jeszcze w 2014 roku mówił tak (kliknij i zobacz filmik). No chłop gada prawie jak Kukiz, tylko może trochę wolniej. To nie są jakieś jego nowe poglądy. W 2008 roku napisał list do zwolenników JOW, który wklejam w całości:
Moi drodzy, kochani, dzielni Wojownicy JOW, dziękuję Wam za piękny biuletyn i przesyłam Wam wszystkim bardzo serdeczne życzenia Wesołych Świąt i pełnego sukcesów Nowego Roku. Z wielkim wzruszeniem obserwuję Waszą działalność przypominając okres swojej młodości i walki o wolność w szeregach naszej Podziemnej Armii Krajowej. Byliśmy ożywieni pasją, entuzjazmem typowym dla wieku młodzieńczego, realizując w ten sposób przesłanie starej mądrości ludowej, że kto w młodym wieku nie chce usprawniać świata, nie walczy o ideały to w późniejszym wieku staje się „świnią.” Cieszy mnie Wasz entuzjazm, bo bez niego nic wielkiego nie da się zrobić w życiu. Nonsensowna ordynacja proporcjonalna zdegenerowała nasz świat polityczny pełen prymitywnych, egoistycznie nastawionych ludzi walczących stale o „stołki” i o swoje apanaże. Smutno mi, gdy czytam gazety, czy obserwuję w TV obrady Sejmu widząc tych prymitywnych ludzi zajadłych w swojej małostkowości bez poczucia wagi interesu kraju, nie umiejących dojść do kompromisu w sprawach decydujących dla rozwoju kraju. Ci ludzie doprowadzili do rozkradzenia, sprzedawanego po fikcyjnej, „rynkowej” cenie naszego dorobku przemysłowego i teraz nie potrafią rozwiązać podstawowych problemów naszej pozycji w Unii Europejskiej i stworzyć sprawny system zarządzania publicznego. Jest więc o co walczyć, nie zbrojnie jak moje pokolenie, ale wiedzą, rozumem przy użyciu wszystkich, naukowo zdefiniowanych metod kształtowania postaw i opinii. Macie we mnie oddanego zwolennika i człowieka, który Was ceni, podziwia i darzy uczuciem głębokiej sympatii. Tak trzymać chłopcy, jak mawialiśmy żeglując niegdyś po Bałtyku i Morzu Północnym.”
Dlaczego PiS dzisiaj nie zapyta swoje autorytetu co ten powie o JOW? Bo byłoby to sprzeczne z wizją prezesa broniącego swojej władzy w partii?

Zanim skończę proponuję jeszcze posłuchać bardzo popularnego w kręgach prawicy oraz PiS publicysty Rafała Ziemkiewicza. W tych kilku minutach podsumował bezbłędnie to, co właśnie opisuję też w moim felietonie: wyjaławianie partii i jej otoczenia przez „dyktatora”.

ziemkiewicz o JOW
Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć nagranie z 2012 roku.

Na koniec wspomnę o lokalnych autorytetach PiS: moją działalność na rzecz JOW zaczynałem między innymi z rodziną Babinetzów. Dziś starszy z dwóch braci, Piotr Babinetz, jest posłem PiS z Krosna, a młodszy, Krzysztof Babinetz, jest działaczem PiS w Radzie Osiedla Południe. Czy jeszcze pamiętają jak popierali JOW i prof. Przystawę? Czy może Prezes zabrania o tym mówić?

Komentarze

komentarzy

2 Komentarze

 • Yeri 2 lipca 2015 Odpowiedz

  O, Cejrowski w formie znowu, dawno nie słyszałem jego wypowiedzi o polityce, fajnie go posłuchać. Trochę utemperował wypowiedzi (i dobrze), ale dalej fajnie prosto z mostu wszystko ogarnia.
  Z Babinetzami pogadaj, bo to aż ciekawe, może jakiś wywiad zrób 🙂

 • Szpieg 2 lipca 2015 Odpowiedz

  I Ziemkiewicz i Cejrowski mają na koncie totalnie bucowate wypowiedzi, miło że w tym wypadku zaczęli gadać z sensem.
  A Kukiz niestety Korwina na listy zaprosił, nie wiem co go ugryzło, tylko czekać aż zdziecinniały dziadzio zacznie gadać o delikatnym gwałceniu i Hitlerze… Już Ogórek ma na tych listach znacznie więcej sensu.

 • Yeri 3 lipca 2015 Odpowiedz

  Cejrowskiemu bucowanie juz dość dawno minęło, z tego co widzę, chociaż mogę nie być całkiem na bieżąco. Ziemkiewicza za to nigdy z bucowaniem nie kojarzyłem, chociaż bezpośredniości trudno mu odmówić (jak Hauerowi, co się nie każdemu podoba niestety).

 • Szpieg 4 lipca 2015 Odpowiedz

  Cejrowskiego uwielbiam słuchać jak robi swoje programy podróżnicze, pokazuje jak ludzie żyją itp. Politycznie ostatnio faktycznie mówi sporo do rzeczy, zwłaszcza jak odnosi pewne rozwiązania do USA a nie do tych dzikich krajów po których podróżuje. Teksty jego typu „Indianie budują co chcą i gdzie chcą a u nas pozwolenia na budowę” dla mnie są przegięciem w stylu Korwina gadającego o tym żeby „znieść wszystko”. Politycznie najbardziej mi podpadł z chwaleniem kibolstwa i twierdzeniem że to ostatni bastion patriotyzmu i jak dojdzie do wojny z ruskimi, to oni staną w pierwszym szeregu. Modne się to stało w pewnym momencie, kiedy JarKacz zaczął nagle bronić „Starucha” i spółki – dla mnie to totalna porażka prawicy. Cejrowskiego NIE ZNOSZĘ jak zaczyna gadać na temat katolicyzmu – jest fundamentalistą na miarę Terlikowskiego, ale w odróżnieniu od niego jeszcze obrzydliwym hipokrytą – sam ma „rozwód kościelny” (temat instytucji takiego „rozwodu” to na osobny elaborat), ma kupę kasy, ranczo w Arizonie, a ani żony – choć mógłby „bez grzechu” ;-), ani dzieci. Wg mnie to kolejny dowód na to (po dziwnej manierze mówienia i zamiłowaniu do kolorowych strojów) że on jest gejem, ale nie praktykuje bo wiara i poglądy mu nie pozwalają (i za to akurat szacun). Więc jeśli taki koleś zaczyna z „ambony” atakować brutalnie tych, których uważa za gorszych w oczach Boga i uważa się za „hiperkatolika” to mnie jako katolikowi szkoda na niego słów.
  Ziemkiewicz jest bezkompromisowy i owszem, ale nie w stylu Hauera, gdyż Hauer jest – mimo częstych złośliwości w komentarzach do wypowiedzi oponentów – kulturalny w tym co robi 🙂 Ziemkiewicz wychodzi do wszystkich z pozycji „szlachcica z Warszawy” – w jego tekstach roi się od haseł typu „prowincjonalny” „potomek chłopa”, a do jego definicji leminga i ja się zaliczam. Tekstem o papieżu, gdzie nazwał go idiotą, do reszty przegiął pałę. Specjalnie prowokuje lewusów tekstami o „gwałceniu pijanych kobiet” – bo po prostu uwielbia posiać ferment z którego niestety potem więcej strat dla prawicy niż zysku. Ma wiele celnych spostrzeżeń i komentarzy, ale nie ma za grosz mojej sympatii i mało szacunku.
  Dla mnie oni obaj są jak najbardziej potrzebni jak trzeba kogoś wysłać na ich lewackie odpowiedniki – z Lisami, Żakowskimi, Senyszynami itp. nie da się inaczej. Są po mojej stronie barykady, więc mimo wszystko są „swoi”. Ale autorytetami to oni dla mnie nie są – Cejrowski co najwyżej jako podróżnik.

 • Szpieg 4 lipca 2015 Odpowiedz

  Za to Isakowicza-Zaleskiego bardzo lubię i cenię, on jest dla mnie autorytetem w sprawach kresowych, banderowskich, oraz piętnowania syfu w Kościele, zwłaszcza esbeckiej agentury.
  Do tego, jako katolika, ujęła mnie jego niesamowita pokora gdy mając ewidentnie słuszność po swojej stronie, zaakceptował knebel medialny jaki nałożyła na niego ta łajza Dziwisz. Nie poleciał do GieWu i TVN jak Lemański, nie pozwolił wykorzystać systemowi własnej próżności. Dało mi to do myślenia, zachował się podobnie jak święty Kościoła, Ojciec Pio. Ma mój ogromny szacunek – trwa w Kościele mimo jego ewidentnych wad, chce z tymi wadami walczyć od środka w miarę swoich możliwości, a nie rzuca sutanną i daje się zmienić w młotek do walenia w wierzących.

  Hauer, z innej beczki całkiem, daj trochę zmiany od tej polityki, ożyw dział Fantastyka – weszły do kin nowy Mad Max i nowy Terminator, ciekaw jestem Twojej recenzji! 🙂

 • Yeri 4 lipca 2015 Odpowiedz

  Co do Cejrowskiego- mnie kiedyś raził swoim radykalnym podejściem, ale stonował mocno od jakiegoś czasu, w każdym razie ja trafiam na takie jego wypowiedzi ostatnio. Chociaż zaliczam się do niewierzących to uważam się za konserwatystę, szanuję kościół i takie rzeczy jak instytucja małżeństwa, co nie przeszkadza mi nie mieć żony na razie. I tu go rozumiem, to się wcale nie wyklucza w moim odczuciu, a nawiasem mówiąc to pederastą na pewno nie jest (chyba, że ostatnimi czasy został, ale nie wydaje mi się).
  Programy podróżne fajne, a te teksty o budowaniu bez zezwolenia w oczywisty sposób nie maja przełożenia na nasze realia, chociaż on wg mnie nie tyle nawołuje do samowoli co tęskni za naturalnym porządkiem wielu spraw (od czego się w cywilizowanych lewackich czasach odchodzi coraz dalej).

  Co do Ziemkiewicza- oczywiście różnice między nim a Hauerem są, ale wali często prosto z mostu i bez ozdobników co myśli. Przykład z klerykiem, pijaną kobietą i domniemanym gwałtem najlepszym przykładem. Burza która się po tym wywołała miała charakter emocjonalny, wsiadły na niego różne feministki i nie było o tym CO powiedział, tylko JAK powiedział, a w zacietrzewieniu lewakom wydawało się, że to to samo jest. Konflikt Hauera z Hamerem apropo tej sprawy był właściwie identyczny, stąd mi się Piotrek z Ziemkiewiczem kojarzy (nawiasem mówiąc chłopaki nie gadają chyba ze sobą od tego czasu, niestety).

 • Piotr 4 lipca 2015 Odpowiedz Author

  @Szpieg, tym Korwinem się nie przejmuj. Kukiz po prostu był atakowany, że „rozbija”, „nie chce porozumienia” itd. Dlatego wyciągnął rękę. Korwin odrzucił propozycję, więc niech teraz sobie idzie po swoje 2%.

 • Szpieg 4 lipca 2015 Odpowiedz

  Ja bym nie miał nic do Cejrowskiego braku żony (tak jak nie mam nic do niczyjego braku żony, Twojego Yeri również 🙂 ), gdyby nie fakt, że Cejrowski właśnie na ultrakatolika pozuje i uwielbia wszystkich nie-katolików czy umiarkowanych katolików piętnować i straszyć piekłem, miał kiedyś np taki konflikt z Hołownią, odmawiał mu prawa bycia katolikiem za brak takiego fundamentalizmu jaki sam z Terlikowskim prezentują, i bardziej umiarkowane poglądy. W tym kontekście czysty z niego faryzeusz.
  Co do Korwina, to uff! 🙂

 • Szpieg 8 lipca 2015 Odpowiedz

  No i miał ten Kukiz szczęście, że Korwin propozycję odrzucił. Teraz znów hajlować mu się zachciało:

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,36474,title,Wieslaw-Galazka-Janusz-Korwin-Mikke-jest-osoba-ktora-psuje-polityke,wid,17692263,wiadomosc.html?

 • Yeri 8 lipca 2015 Odpowiedz

  A mnie się akurat to hajlowanie podobało 🙂
  Fajnie sparodiował nazistowska maksymę odnosząc to to głupich pomysłów PE.
  Nie każdemu musi się podobać, ale jak ktoś tam widzi propagowanie nazizmu jak co niektórzy, to nie mam pytań…

 • Van 9 lipca 2015 Odpowiedz

  Mnie również hajl się podobał. A że niektórym wszystko kojarzy się z jednym 🙂 …..

 • Szpieg 10 lipca 2015 Odpowiedz

  A bo Wy kuce jesteście. A przepraszam, stare szkapy 😀
  Kuce to ta nastoletnia i studencka smarkateria, która przestaje popierać Korwina gdy:
  a) kończy studia, znajduje ciepłą posadkę w administracji i nagle się okazuje, że to nie takie złe i trza tego bronić
  b) kończy studia, trafia na plantację do polskiego badylarza i nagle się okazuje, że pan badylarz gdyby go przepisy nie krępowały to w ogóle kazałby im pracować za banany, a gdyby im dać taką wolność jak chcą, to wcale nie zatrudnialiby więcej ludzi i więcej im nie płacili, tylko wyzyskiwali ich do mega kwadratu.
  Stare szkapy, to ci którzy poszli do szeroko rozumianych „wolnych zawodów” jak Wy i Hauer, więc siłą rzeczy nie dotknęło ich powyższe, to i nadal Korwina popierają :-d
  Acz Hauer na szczęście wreszcie ma gdzie skierować swoją niesamowitą energię i potencjał – JOW, a nie marnować ich na tego zdziecinniałego pryka. I to mnie ogromnie cieszy, że tak właśnie robi.
  Politycznie Korwin naszkodził sobie jak zwykle, ale to tam mam gdzieś, naszkodziłby Kukizowi gdyby ten go akurat wcześniej przyjął.

 • Yeri 11 lipca 2015 Odpowiedz

  Hihihi, sam jesteś Stara Szkapa, okopana w unijnych dotacjach i zacementowana w systemie tak, że nic nie zmienia fakt, że rozumiesz jak system działa, bo i tak grasz z nim o swoje :p

 • Yeri 11 lipca 2015 Odpowiedz

  A z JOWami fakt, fajny cel do dążenia, do tego coraz bardziej realny.

 • Van 12 lipca 2015 Odpowiedz

  A to znacie? Mistrz Zdartej Płyty Kontratakuje 😀
  https://www.youtube.com/watch?v=k61f0_bnA9o

 • Pytacz 14 lipca 2015 Odpowiedz

  Yeri! A co ci sie bardziej w Polsce nie podoba? to, że ty się musisz męczyć, czy tylko to, że sąsiad mniej sie męczy? Każdy z nas jest osadzony w tym systemie nie zależnie od tego, czy siedzisz przy biurku w ciepłym urzędzie, czy tyrasz w polu przy własnych burakach i tak podatek zapłacisz i tak o ulgi czy dotacje sie starasz. „Wszyscy Polacy na jednej leżą tacy” więc ta uwaga do szpiega moim zdaniem nie na miejscu. Co do JOW i Kukiza życze powodzenia, jak już wyciąga się takie autorytety jak Cejrowski, Korwin czy inne mizerne autorytety PiSU to znaczy, że to wszystko już umiera, a jeszcze tak naprawdę nie ożyło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook