#PodpiszBronek

Czy 6 września odbędzie się referendum? To wcale nie jest przesądzone. Pan Bronek jeszcze nie podpisał rozporządzania o referendum. Czy podpisze, czy znajdzie wymówkę? Jako obywatele mamy pełne prawo wypowiedzieć się czy to o finansowaniu partii z budżetu, czy o sposobie wyboru naszych przedstawicieli.

podpisz bronek

Intencji Pana Bronka nie uważam za czyste. Miał co najmniej 4 lata na to by ogłosić referendum. Można to było zrobić na spokojnie, w trakcie kadencji, razem z pytaniem o 6-latki albo wiek emerytalny. Jednak Pan Bronek zdecydował się na ten gest dopiero po tym jak dostał bęcki w pierwszej turze wyborów. Na dodatek referendum rozstrzygnęłoby się krótko przed wyborami sejmowymi. Kalendarz jest już mocno napięty. Pan Bronek szybko wrzucił projekt referendum z pytaniami napisanymi na kolanie i teraz nie bardzo wiadomo co z tym zrobić.

Bronek może przyznać, że to było po prostu kolejne oszustwo Platformy i nie podpisać rozporządzenia, albo zmarnować jakieś 100 milionów na referendum z koślawymi pytaniami. Jeżeli wybierze tę drugą opcję, to musimy wyraźnie dać do zrozumienia, że za „wprowadzenie JOW” rozumiemy wybór 460 posłów w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych, a sprzeciw wobec „obecnej formy finansowania partii” oznacza głos za całkowitą likwidacją finansowania partii z budżetu (a nie np. za podwojeniem nakładów na partie).

Tak czy inaczej, nawiązując do języka kampanii wyborczej Pana Bronka apelujemy: #PodpiszBronek. Mogę Ci pożyczyć długopis.

Komentarze

komentarzy

1 Komentarz

  • Szpieg 1 czerwca 2015 Odpowiedz

    Aua, wyglądasz na tym zdjęciu jak brat Ziemkiewicza 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook