Unia Europejska i „solidarne dzielenie uchodźców”

W sprawie apelu o przyjmowanie uchodźców przez różne państwa Unii Europejskiej mam taką małą propozycje rozwiązania problemu. Dosłownie trzy zdania.

Propozycja jest taka: niech uchodźców przyjmą te kraje, które prowokowały wojnę domową i bombardowały Libię. Francja, Włochy, USA, Turcja, Emiraty Arabskie, Katar i kilka innych… Miejsca nie braknie.

Komentarze

komentarzy

2 Komentarze

  • Szpieg 16 maja 2015 Odpowiedz

    Węgry i Czechy już się wyłamują. Uwielbiam ich 🙂 Zwłaszcza Węgrów, za całokształt z Orbanem.
    Słowacy jeszcze milczą, pewnie mają chytry plan – umieszczą czarnuchów razem z Cyganami, w nadziei że ci zeżrą się nawzajem 😛

  • Piotr 16 maja 2015 Odpowiedz Author

    Mnie bardziej chodziło o podkreślenie związku przyczynowo-skutkowego. Wszyscy zachowują się tak, jak by fala emigracji była spowodowana jakąś katastrofą naturalną, a ataku na Libię nigdy nie było… Destabilizuje się region, dozbraja się szalonych ludzi, bombarduje się lokalne struktury państwa, albo zajeżdża czołgami (jak w Iraku) , a przy tym jest ZERO pomysłu na to co dalej. Wielkie zdziwienie, że dochodzi do jakiś masakr, gwałtów i walk. Sprawcy całej awantury teraz chcą nas solidarnie obdzielać kosztami… Nawet jeżeli Polska ma przyjąć jakiś emigrantów, to i tak trzeba wyraźnie wskazać przyczynę, żeby takich głupot nie powtarzać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook