Wybory prezydenckie 2015: Kukiz rozdaje karty przed drugą turą

Paweł Kukiz od początku mówił, że nie poprze nikogo w drugiej turze, ale to nie znaczy, że nie będzie miał nic do powiedzenia przez te dwa tygodnie. Właśnie pokazał, że to on dyktuje warunki. Zaproponował debatę Bronka z Dudą, którą. Debatę szczególną, bo prowadzoną przez Kukiza i głównie dla jego zwolenników. Świetny ruch!

potrafisz1
Zdjęcie „w tle” wykorzystane w kampanii wyborczej przez Pawła Kukiza.
– Skoro zabiegacie o głosy mojego elektoratu to spotkajcie się z nim! Przyjmijcie zaproszenie do Hali Widowiskowo-Sportowej w Lubinie. To ta sama, w której odbywał sie nasz wieczór wyborczy. Termin do ustalenia.
Spotkajcie się z ludźmi, którzy zapytają Was o naszą przyszłość. O Polskę. Zróbcie debatę, którą z przyjemnością poprowadzę. Odpowiedzcie na nasze pytania a wówczas każdy z nas będzie wiedział czy iść na wybory a jeśli tak to na kogo oddać swój głos –
apeluje do kandydatów Paweł Kukiz. Ten kto się nie zgodzi już przegrał. Kto się zgodzi znajdzie się w potwornie niekomfortowej sytuacji. Duda zareagował szybko i wstępnie wyraził zgodę. Tym samym Bronek ma przechlapane. Po zignorowaniu debaty przed I turą, po wyzwaniu Dudy do debaty po ogłoszeniu wstępnych wyników po prostu nie wypada mu znowu się migać. Z drugiej strony w takiej debacie nie ma żadnych szans. Zostanie wypunktowane jak PO i on sam ignorowali postulat JOW, jak oszukali właśnie tę grupę. Duda nie a dużo lepiej. Jarosław Kaczyński jest przeciwnikiem JOW. Andrzej Duda musiałby bardzo się napocić, żeby ani nie zrażać wyborców Kukiza, ani za bardzo nie ustawiać się przeciw swojej własnej partii i wodzowi. Sama gotowość do debaty już go ratuje, bo bez Bronka prawdopodobnie taka debata się nie odbędzie.
Zanim skończyłem pisać ten tekst obóz PO wysyła już wyraźne sygnały pogardy wobec Kukiza dając do zrozumienia, że Bronek do debaty nie stanie. To jak wspomniałem było do przewidzenia, debata pokazałaby obłudę i fałsz Komorowskiego. Jednak unikanie konfrontacji z elektoratem Kukiza, połączone z deklaracjami poparcia dla JOW, jeszcze przy równoczesnej krytyce JOW ze strony medialnego zaplecza Bronka np. w Gazecie Wyborczej, oznaczać może tylko katastrofę Platformy. Nie żeby mi było ich szkoda…

Komentarze

komentarzy

1 Komentarz

  • Blackened 13 maja 2015 Odpowiedz

    Jak Kukiza nie popieram jako polityka, jego postulatów nie podzielam, nie oddałem na niego głosu i od głosowania na niego odwiodłem co najmniej kilka osób, tak obecnie cieszę się z wyniku jaki otrzymał w pierwszej turze wyborów. To co się obecnie dzieje w obozie władzy, a czego przyczyną jest niespodziewanie wysoki wynik Pawła Kukiza jest wręcz niesamowite. Będę obserwować z kubłem popcornu w dłoniach i palcem nad klawiszem „print screen”.

    Ruch z organizacją własnej debaty to również mistrzostwo świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook