Wybory prezydenckie 2015: Jarubas z gitarą

PSL wspiera Bronisława Komorowskiego? Takie wrażenie można odnieść patrząc na kandydaturę Jarubasa. Co można zrobić, żeby odróżniać się od Bronka, ale nie atakować Bronka? Można zaśpiewać.

jarubas
Zdjęcie ze strony kandydata PSL.

PSL odniósł oszałamiający sukces w wyborach samorządowych. Teraz nie będzie książeczek, wybory prezydenckie są wyjątkowo proste, więc jakoś trzeba będzie uzasadnić gwałtowny spadek poparcia. Wystawienie kandydata, który poza świętokrzyskim nie jest za bardzo znany może być dobrą strategią jeżeli ktoś w PSL chce osiągnąć następujące cele:
– wygrana Bronka,
– nie oddać wyborów prezydenckich bez walki,
– uzasadnienie spadku poparcia dla PSL,
– wykazanie, że wysoki wynik PSL w świętokrzyskim jednak nie był przypadkiem,
– wypromować nową twarz ludowców;
Co mogę powiedzieć o samym kandydacie? Nie znam go. Niepokojące jest na pewno, że praktycznie cała jego kariera związana jest z partią i polityką. To uważam za przykład bardzo złego zjawiska w Polsce. Rzecz następna to jego żenujące popisy wokalne. Chociaż w sumie o czym miałby mówić kandydat partii współrządzącej tak by z jednej strony odróżnić się od Bronka, a z drugiej nie robić konfliktów w koalicji? To już wiecie dlaczego zostaje śpiewanie. Fakt, cos tam o programie opowiada, np. że podatków nie chce podnosić, a wręcz woli obniżać, jednak to wygląda słabo u kandydata partii, która kilka lat współrządzi i podnosi podatki.
Z rzeczy pozytywnych mogę powiedzieć, że Adam Jarubas kończył tę samą uczelnię co ja. Nie studiowaliśmy w tym samym czasie bo on jest trochę starszy. Wiem jednak jakich mógł mieć mniej więcej  wykładowców.
Dla mnie ten kandydat nie jest przekonujący. Przyznaję jednak, że nie miałem okazji z nim nigdy rozmawiać. Muszę tu podkreślić, że większość ludzi na żywo robi zupełnie inne wrażenie niż przez telewizor.

Komentarze

komentarzy

2 Komentarze

 • Blackened 29 kwietnia 2015 Odpowiedz

  To gdziekolwiek Jarubasa widać? Już nawet o kandydatach antyestablishmentowych można znaleźć więcej informacji w mediach głównego nurtu.
  PS. Czy tylko mi twarz p.Jarubasa przypomina… jaszczurkę? (Reptylianin!)

 • Mitz 29 kwietnia 2015 Odpowiedz

  Sensowna analiza, trudno się z nią nie zgodzić. PSL chyba nie ma zresztą wielkiej alternatywy. Skoro jednak wykształcenie kandydata uznajesz za pozytyw, rozumiem że po latach masz o swojej uczelni dobre zdanie? 🙂

 • Szpieg 30 kwietnia 2015 Odpowiedz

  PSL rozsądnie nie wystawił nikogo ze swoich prominentów, żeby nie zaliczyć wizerunkowej masakry jak wtedy, kiedy Pawlak dostał mniej głosów od Korwina 😉

 • Piotr 5 maja 2015 Odpowiedz Author

  Jarubas siedzi cicho, a Bronek robi gest w stronę rolników. Tuż przed wyborami. Co za przypadkowy zbieg okoliczności 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook