Platforma Obłędu czy może kosmici porywają polityków?

Z przymrużeniem oka. Kolejna wypowiedź czołowej postaci PO oderwana od realiów i od programowych założeń Platformy każe poważnie zastanowić się nad ingerencją kosmitów w scenę polityczną. jeżeli odrzucimy tę hipotezę to co pozostaje? Zbiorowy obłęd Platformersów?

Pitera
Internet już szydzi…

Kosmici porywają sensownych, normalnych ludzi jak Tusk czy Pitera, a w zamian podkładają nam „takie coś”, ledwo do ludzi podobne. Dowodzi tego cały ciąg wypowiedzi pojawiajacych się od dłuższego czasu. Na przykład ostatnio Julia Pitera, która kiedyś była całkiem rozsądnym człowiekiem, stwierdziła, że gdyby nie podnoszenie podatków, to firmy by upadały. Wielu się nabiera, że to jest prawdziwa Pitera, a to nie prawda. To jest już jest obcy z kosmosu perfidnie niszczący naszą cywilizację. Powiesz, że to absurd i pewnie masz rację. Zatem czym innym wytłumaczyć niewytłumaczalnie głupie wypowiedzi polityków PO? Tajemnicza choroba roznoszona przez kontakt ze Stefanem? A może celowy sabotaż Polski prowadzony na zlecenie obcego mocarstwa? Hipotezy są różne, a ta o kosmitach wcale nie jest gorsza od pozostałych.

Komentarze

komentarzy

2 Komentarze

 • Mitz 17 kwietnia 2015 Odpowiedz

  Wybacz, Hauer, ale nie rozumiesz podstaw ekonomii i siejesz zamęt. Przecież ona ma rację, wysokie podatki są korzystne – stymulują gospodarkę, dają więcej pieniędzy państwu, ale przede wszystkim dają podatnikom realny powód aby nie ustawać w wysiłku ciągłego doskonalenia się.

  Dzięki wysokim podatkom i sensownej polityce naszego urzędu skarbowego nasz kraj jest środowiskiem w którym przeżywają zdrowe, agresywne firmy, często z zagranicznym kapitałem. Firmy słabe, albo tzw. rodzinne zwalniają rynek i powiększają rzeszę wolnych, dostępnych na rynku pracowników. Dodatkowo, mając ograniczone środki, pracownicy stają się bardziej zaradni i aktywni.

  System promuje elastyczne formy zatrudnienia, bez rozleniwiających i osłabiających inicjatywę umów o pracę. Pozostawiając podatnikom więcej pieniędzy wywołujesz stagnację i promujesz lenistwo. Nie wspomnę już o sensownym zarządzaniu tymi pieniędzmi, czy myślisz że ludzie wiedzieliby co z nimi zrobić? Nie, Piotrku, oszczędzaliby je na przyszłość albo zużywali w celu krótkotrwałego poprawienia standardu życia, w konsekwencji preferując czas wolny i uprawianie hobby nad pracę dla dobra społeczeństwa. Inwestowaliby w rodzinę albo własne zainteresowania olewając potrzeby rynku. Ludzie tacy są – niestety.

  Zmniejszenie podatków to dość populistyczna i raczej niebezpieczna propozycja. Trochę nie rozumiem jak człowiek o Twojej erudycji może ją promować.

 • Yeri 17 kwietnia 2015 Odpowiedz

  Zapomniałeś Mitz o najważniejszym, system wysokich podatków zapewnia ludziom pracę do 67-go roku życia i dłużej, niskie podatki mogłoby spowodować falę wcześniejszych emerytur, o katastrofalnych konsekwencjach takiego stanu rzeczy nie muszę wspominać.

 • Piotr 18 kwietnia 2015 Odpowiedz Author

  Kosmitów wokół mnogo. Obaj jesteście kosmitami. Tak samo jak ci co mówią, ze w Polsce nie ma głodnych dzieci bo rośnie szczaw na nasypach, a poza tym nie ma kultury jedzenia śniadań. Inni kosmici wmawiają nam, że grzebanie po śmietnikach to taki „lajf stajl”. Teraz trafiło na Was 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook