Krosno wśród najlepszych

„Tajemniczy klient” sprawdził kilkaset urzędów w Polsce. Okazuje się, że nasz, krośnieński, jest jednym z najlepszych i to nie pierwszy raz. W sumie mogę potwierdzić bo czasami o podobne informacje jak w Krośnie, zwracam się do innych urzędów na Podkarpaciu. Tak dla porównania.

Krosno na piąteczkę
Krosno na piąteczkę

Konkurencja była duża, bo zespół ze Szkoły Głównej Handlowej sprawdził ponad 600 gmin w całej Polsce. „Tajemniczy klient” zadawał pytania zarówno po polsku jak i po angielsku. Były też inne kryteria.
Krosno zajęło drugie miejsce, a wśród wyróżnionych gmin było już po raz trzeci. Znaczy, to nie przypadek. Co prawda nie sprawdzałem ponad 600 gmin w Polsce, ale czasem żeby porównać informację z Krosna zwracam się do innych samorządów na terenie województwa Podkarpackiego. Jakość obsługi e-mailowego interesanta w niektórych miejscach naprawdę jest słaba w porównaniu do Krosna.

Zresztą „Gmina na 5” to nie jedyny laur w ostatnim czasie dla naszego miasta. Końcem lutego Krosno znalazło się w pierwszej 15 miast wyróżnionych za strategię przyciągania inwestorów w rankingu „Polish Cities of the Future 2015 /2016” robionym przez międzynarodowych ekspertów z fDi Magazine.

I tu ciekawostka, zwróciłem się do organizatorów o informację nt. kryteriów. Pierwszą odpowiedź dostałem dosłownie po 20 minutach. Kobieta przeprosiła, że nie może teraz odpowiedzieć, bo koleżanki, która zajmowała się Polską nie ma akurat w biurze. Po niespełna 3 godzinach następna wiadomość. Ta sama kobieta poinformowała, że koleżanki nadal nie ma, zatem ona przesyła odpowiedź w miarę swojej wiedzy. Oczywiście podziękowałem, bo przyzwyczajony do polskich standardów nie spodziewałem się odpowiedzi ani tak szybko, ani tak dokładnej. To nie wszystko. Pomimo, że podziękowałem za bardzo pomocną odpowiedź i nie dopytywałem jeszcze o nic więcej to po paru dniach dostałem następną wiadomość.  To był e-mail od kobiety zajmującej się w  fDi Magazine polskim rankingiem. W załączniku była metodologia prowadzonych badań! Możecie nie wierzyć, ale napisała, żebym się nie czaił gdybym miał więcej pytań czy potrzebował dodatkowych informacji! Taki kontakt z zachodnią cywilizacją pokazuje mi do czego powinniśmy dążyć w Polsce.
Samą metodologię właśnie analizuję.

Komentarze

komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook