Krosno: Publiczny Rejestr Umów w „Dobrych Pomysłach”

Pomysł na to by Krosno upubliczniło swoje wydatki zamieściłem na forum „Dobre Pomysły”, które jest platformą, na której obywatele mogą zgłaszać i oceniać swoje pomysły. Proszę o głosy poparcia, bo hejterzy nie śpią.

burza mózgów
Grafika z krośnieńskiego serwisu „Dobre pomysły” ilustrująca dział „burza mózgów”

 

Serwis „Dobre Pomysły” uruchomiono w Krośnie w październiku ubiegłego roku. Zamieszczane przez mieszkańców pomysły są oceniane przez innych użytkowników, a najlepsze z nich będą realizowane!

Dlatego pomysł upublicznienia umów zawieranych przez nasze „Miasto Szkła” zamieściłem tutaj:  Publiczny Rejestr Umów. Żeby zagłosować trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem. Pomysł zamieściłem w styczniu na ponad tydzień przed konferencją prasową w sprawie skargi na Urząd Miasta w tej sprawie (na ten temat przeczytasz tutaj).
Wkrótce po konferencji prasowej wzrosło zainteresowanie tematem, to i sam pomysł wybił się wysoko, jako najlepiej oceniany. Niestety w ostatnich dniach pomysł bardzo spadł, z powodu mnóstwa głosów „na minus”. Przy tym nikt nawet nie próbuje argumentować w komentarzach. Zwyczajnie, albo ktoś ma coś do ukrycia, albo po prostu głosuje w ten sposób, żeby to jego pomysł był wyżej. Niezależnie od przyczyn potrzeba Waszych głosów, żeby w ten sposób pokazać władzom Miasta, że chcemy przejrzystości wydatków i zawieranych umów.

BTW, czy ktoś zauważył czym „platforma Dobre Pomysły” różni się od zwykłego forum?

Komentarze

komentarzy

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook