Krosno w cieniu tragedii

W ostatnich dniach Krosno i nasz region znalazły się w  cieniu dwóch tragicznych wydarzeń. Najpierw oczy całej Polski zwrócone zostały na nasz powiat, gdzie w pożarze zginęła matka osierocając czwórkę dzieci, a tydzień później makabryczny wypadek mieli nasi sportowcy…

siatkarze
fot. KrosnoCity

Krośnieńscy siatkarze Kamil Maj i Dariusz Zborowski zginęli w piątek wieczorem w wypadku samochodowym na autostradzie gdy jechali w kierunku Krakowa. Kolejne 3 osoby zostały ranne. Wypadki, w których giną tak młodzi ludzie zawsze są szokujące. Co gorsza w tym wypadku zginęli ludzie bardzo utalentowani i lubiani.

Tydzień wcześniej o naszym regionie też było głośno z powodu tragedii. W Daliowej (pow. krośnieński) w pożarze zginęła matka czwórki dzieci. Sprawę nagłośniły nie tylko lokalne, ale i ogólnopolskie media. Szczególne wyrazy uznania dla portalu Krosno112.pl.

Krosno112.pl jest nieraz oceniane w krzywdzący sposób jako „portal, który zajmuje się tylko wypadkami”. To nie prawda. Krosno112.pl to portal pasjonatów ratownictwa. Chłopaki mają ogromna wiedze o procedurach ratunkowych, sprzęcie używanym przez służby ratownicze itd. To jest ich pasja. Po pożarze w Daliowej praktycznie natychmiast zaczęli organizować pomoc, jeździli do gm. Jaśliska z darami zebranymi przez czytelników.

Niemniej takie informacje jak te z przełomu stycznia i lutego powodują, że trudno uznać początek 2015 roku za dobry. Miejmy nadzieje, że to ostatnie tak tragiczne wiadomości w tym roku.

Komentarze

komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook